Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 114

Wątek: zimowy remont rozrządu kilka pytań m62tub44

  1. #101
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    oby praca nad tym silnikiem poszła tak pomyślnie,jak nad tym Maleństwem ;)!!:D:DŚlicza!!

  2. #102
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    prace posuwają się do przodu jutro mam zamiar wrzucić go we właściwe miejsce



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us


    i wymiana katalizatora wg mojego projektu mysle ze skutecznego....





    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us


    wymieniałem wstępnego kata ze strony z której był uszkodzony cylinder... katalizator wyglądał jak by sie stopił (zapchał)... jest trochę roboty ale cięty katalizator z anglika kosztuje grosze w porównaniu z całym kolektorem z europejczyka

  3. #103
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    jak i mówiłem tak i zrobiłem :D silnik siedzi..



    Uploaded with ImageShack.us

  4. #104
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Kawał dobrej roboty! :) Żałuję, że nie mam warunków i wiedzy, żeby sobie na taki remont pozwolić.. :( Silnik już odpalony i wszystko jest w porządku, czy na razie prace stanęły?

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    hej :D prace nie stanęły absolutnie.. w minione niedzielne popołudnie poskręcałem ostanie śrubki do kupy nalałem płyny ustrojowe.. podładowałem aku wyjąłem bezpiecznik z pompy paliwa pokręciłem rozrusznikiem do momentu aż zgasło ciśnienie oleju następnie wcisnąłem bezpiecznik i zrobiła bryyymmm od strzała (jak zwykle zresztą gdy składam sam silniki) ... chodzi pieknie i cichutko.. jednak miałem awarie podczas próbnej jazdy.. rozsadziło wąż od skrzyni i wywaliło mi cały olej nawet 5 kilometrów nie zrobiłem na nim wrrrrr... jutro odbieram nową rurkę od chłodnicy skrzyni uzupełniam olej i docieram troszkę moją maszynę

  6. #106
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    docieram troszkę moją maszynę
    I docierasz również na kwietniowego spota w wiatrakowie :D

  7. #107
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    hej :D prace nie stanęły absolutnie.. w minione niedzielne popołudnie poskręcałem ostanie śrubki do kupy nalałem płyny ustrojowe.. podładowałem aku wyjąłem bezpiecznik z pompy paliwa pokręciłem rozrusznikiem do momentu aż zgasło ciśnienie oleju następnie wcisnąłem bezpiecznik i zrobiła bryyymmm od strzała (jak zwykle zresztą gdy składam sam silniki) ... chodzi pieknie i cichutko.. jednak miałem awarie podczas próbnej jazdy.. rozsadziło wąż od skrzyni i wywaliło mi cały olej nawet 5 kilometrów nie zrobiłem na nim wrrrrr... jutro odbieram nową rurkę od chłodnicy skrzyni uzupełniam olej i docieram troszkę moją maszynę
    A przy okazji zapytam, jak poradziłeś sobie z ustawiniem VANOS'ów? Nie znam się na tym kompletnie i nawet jakbyś mi to łopatologicznie wytłumaczył, to się za to nie zabiorę, ale po prostu pytam z ciekawości, bo u nas w Łodzi i okolicach nie ma od tego specjalistów. Jeśli już zmieniają, to ponoć ustawiają jakoś w połowie czy coś takiego. Noszę się z zamiarem zmiany vanosów u mnie i z ciekawości pytam, czy jest to do zrobienia w normalnym warsztacie ponoć specjalizującym się w naprawach BMW? Jak już ogarniesz temat wycieku (czego jak najbardziej życzę), czekam na wrażenia z jazdy po takim remoncie :-) Pozdrawiam.

  8. #108
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    rozsadziło wąż od skrzyni
    A w którym miejscu rozsadziło? Przy jakich obrotach? Jakaś przyczyna (przytarty, sparciały) ?
    Wymiennik ciepła sprawny i drożny?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    rozsadziło bo oszczędności wzięły górę ale i tak musiałem kupić nowy przewód.. stary próbowałem naprawić i nic z tego jak widać nie wyszło (szkoda tylko oleju).. odnośnie ustawień rozrządu to powiem ze wygląda to strasznie a w praktyce to nic trudnego... muszę przyznać z upuszczeniem głowy ze blokady jednak nie spinają wałków równolegle udało mi sie zdobyć rys. tech. org. blokad do silników v8 i w razie czego służę pomocą i potwierdzam ze nie ma tam 90stopni, a co do vanosów to wystarczy miernik i śruba ósemka :D



    pod koniec tematu który chciałbym zmienić w bloga powiem tyle: zrobiłem remont taniej niż bym kupił drugi motor, m62 nie są jednorazówkami, to jest mit :D jak sie czegos bardzo chce to wszystko jest możliwe.. da się zrobić to tanio i porządnie... moje autko pokonuje kolejne kilometry i pracuje naprawdę wyśmienicie i cicho... pozdrawiam wszystkich użytkowników v8 :D

  10. #110
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    zrobiłem remont taniej niż bym kupił drugi motor
    Witka.Na spocie zadałem pyt.ile może wyjść taki remont,który właśnie Ty przeprowadziłeś,nie liczę teraz na odp.ale zadam Ci to pytanie na Kwietniowym SPOCIE:Dmamy nadzieję że się pojawisz ;) wtedy będą już 3 a nawet 4 autka
    Gratuluję pomyślnego remontu!!
    Teraz to bez dwóch zdań Twoje e38 Ciebie przeżyje ;)!! Do zobaczyska.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •