Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kilka pytań 735

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    7

    Kilka pytań 735

    Witam

    Mam kilka nurtujacych mnie pytań dotyczących E32
    1. Zegary - mam kontrole trakcji, działa bardzo dobrze ale kiedy sie zalacza wyswietla sie tylko na pasku ---ASC---, widziałem że mniej więcej na srodku zegarow jest zolta kontrolka od ASC, nie wlacza sie ona jednak ani przy przekreceniu zaplonu ani przy poslizgu, czy to normalne czy cos jest nie tak?
    - widzialem kiedys w jakiejs E32 srebrne ramki dookola cyferblatów na zegarach, czy można to dorobić? jak tak to czym to sie przykleja i skad to wziasc?
    2. Czy wlaczniki od podgrzewania foteli sa pod podlokietnikami czyli na środku? czy powinny byc po stronie zewnetrznej? mowimy o fotelach przednich.
    3. Chromowane ramki nad klamkami zewnatrz? ori czy ktos zrobil to sam? nigdy u nikogo nie widzialem czegos takiego.
    4. Szarpania autem przy stalej predkosci ok. 100km/h, moze byc spowodowane lewym powietrzem?
    5. Jak idą kable do ori wzmacniacza w bagaju? wszystkie glosniki ida przez wzmacniacz czy tylko niektore? u mnie jest 8 glosnkow
    6. Czy podsufitówke można obić materiałem od nowa? zna ktoś osoby które się tym zajmują?
    7 Orientuje się ktoś skąd można dorwać wiązki do E32? Potrzebuje kompletne wiązki które są w drzwiach.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Mogę Ci powiedziec troche o obijaniu podsufitki, bo robilem to w wcześniejszym e36.. innych informacji o e32 na razie nie mam za dużo, bo też jestem świeżym posiadaczem:)

    Otóż wydałem ok 120zł, na kawał specjalnego materiału z cieniutką gąbką i (specjalny) klej:) Roboty trochę było i przyznam że efekt był dobry, jednak nie taki jak się spodziewałem. Nowy materiał niestety nie okazał się byc tak rozciągliwy, żeby miejscami nie popowstawały fałdy. Nie były aż tak widoczne, ale mnie to troche denerwowało. Poza tym namęczyłem się jak nie wiem co... Przyklejasz z jednej, z drugiej się naciąga i odchodzi..i tak w kółko. W mojej e32 też wisi podsufitka nad tylną kanapą. Mam zamiar się za to wziąc, ale nie mysalem jeszcze co dokladnie zrobie.

    Biorąc pod uwagę, że nie można zedrzec materiału, wyprac i przykleic na nowo, bo chocbys nie wiem co zrobil - on zawsze się skurczy, są trzy możliwości... Pierwsza to przyklejenie go takiego jak jest, czyli brudnego i potem po wyschnięciu wypranie jakimiś specjalnymi odplamiaczami itd... ALBO kupic bardzo rozciągliwy materiał, tak, żeby nie pozostawały fałdy - jednak tutaj mialbym wątpliwości czy nie wypadałoby wtedy podkleic go gąbką - podsufitka musi byc miękka...

    Nie wydaje się, ale to ciężka sprawa, jeżeli chce się, żeby to wyglądało. Jeżeli obklejasz na nowo - zrób to samo z słupkami. POZDRAWIAM:)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    ad. 1 - sprawdź żarówkę, co do ramek - na allegro kupisz ale IMO to nie wygląda za dobrze
    ad.3 - tjuning
    ad. 4 - sprawdź na dzień dobry palec i kopółkę
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    od. 5 - Wszystkie głośniki są zasilane ze wzmacniacza

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    1 wydaje mi sie że ta kontrolka zapaliła by sie tylko wtedy gdyby był jakiś problem z ASC
    2 powinny być od strony wewnętrznej bo jak sobie włączysz grzanie w czasie jazdy kiedy włączniki są przy dzwiach
    6 tak można każdy tapicer ci to zrobi
    7 ja mam takie wiązki szczegóły na pw

  6. #6
    Z00FY
    Gość
    1-Coś jest nie tak. Kontrolka ASC powinna się świecić przy przekręcaniu kluczyka i zerwaniu przyczepnosci kół np na śniegu i potem gasnąć.. Sprawdź żarówkę :)
    2- Generalnie włączniki od grzania powinny być przy tunelu na siedzeniu i od pompowania także jeśli posiadają fotele taką funkcję.
    3- Nawet jeśli ktoś takie miał to forum go szybko wyleczyło :D
    4- Tak może, ale poszukaj na forum jest tego dużo...
    5- U mnie na pewno szły tylnie przez wzmacniacz.. Na półce z tyłu masz 4 głośniki , tego jestem pewny reszty nie pamiętam bo trochę tych kabli tam było..
    6-Można, znam taką osobę mieszka obok Krakowa... Mogę Ci wysłać wieczorem namiary na stronkę zobaczysz jakie cuda robi z Beemkami..

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez jarek88 Zobacz posta
    2 powinny być od strony wewnętrznej bo jak sobie włączysz grzanie w czasie jazdy kiedy włączniki są przy dzwiach
    Tak samo jak np w sportach przesuwasz tą cześć pod nogami No ale tak jak napisałeś powinny być przy tunelu

    A te ramki z allegro....straszni mi zalatują golfem czy e36

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    7
    Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

    Tak wiec faktycznie kontrolka od ASC może być przepalona, na pewno powinna się włączać bo widziałem że w nowszych bmw zapala się przy przekręceniu zapłonu oraz zerwaniu przyczepności.

    Generalnie zastanawiam się nad tymi ramkami bo moja jest chromline i zastanawiam sie czy nie dać tych ramek oraz klamek do chromowania, mógłby być fajny efekt, musze jeszcze pomyśleć, widzę że większość uważa że to zły pomysł :P

    Co do szarpania to kopułkę czyściłem ale nie jest w za ciekawym stanie, kable i świece też pewnie do wymiany więc musze to wpierw zrobić a potem ewentualnie szukać dalej.

    Nad włącznikami od podgrzewania zastanawiałem się bo jak opuści się podłokietniki to jest trudny dostęp do nich ale to chyba już tak ma być.

    Myśle żeby zrobić czarną podsufitówkę, obecnie mam jasną. Rozumiem że do kompletu trzeba zrobić też słupki i wymienić lampki w tylnych słupkach, a co z panelem od szyberdachu?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków
    ad1.kontrolka od asc nie działa ja mam to samo gdy asc działa wyswietla sie napis na zegarach i nic więcej próbowałem wymiany żarówki i to nic nie daje podobno to zależy od zegarów.
    POZDROWIONKA SMOK

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •