Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Wątek: Niedogrzewanie silnika w Bmw e65?

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Oświęcim
    Panowie czytałem ten wątek 3 razy :) i rozumiem jeżeli silnik nie osiąga tych 90 stopni w dodatnich temperaturach to wina termostatu.
    A co jest teraz w zimie gdy ogrzewanie ciagle odbiera ciepłe powietrze z silnika.
    Wczoraj zrobiłem 100 km i temp wahała się w okolicach 70 stopni. Max jaki uzyskałem przy pałowaniu to 80 stopni.
    Czy termostat uwalony czy po prostu diesla ciężko dogrzać w zimę ?!!?

    Cytat Zamieszczone przez Cyberix Zobacz posta
    Panowie czytałem ten wątek 3 razy :) i rozumiem jeżeli silnik nie osiąga tych 90 stopni w dodatnich temperaturach to wina termostatu.
    A co jest teraz w zimie gdy ogrzewanie ciagle odbiera ciepłe powietrze z silnika.
    Wczoraj zrobiłem 100 km i temp wahała się w okolicach 70 stopni. Max jaki uzyskałem przy pałowaniu to 80 stopni.
    Czy termostat uwalony czy po prostu diesla ciężko dogrzać w zimę ?!!?
    Dodam ze po rozmowie z kumplem który "zjadł żeby na bmw " to potwierdził ze w zimie zawsze miał problem z uzyskaniem tych 90 stopni.
    Dodatkowo mam służbówkę 308 1,6 super eco Diesel :p i tam tez temperatura waha się w okolicach 75 stopni.
    Pacjent to 730D :)



    Edytuj posty!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 18-01-2017 o 10:47

  2. #52
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    34
    BMW
    730D E65
    Skąd
    Katowice
    U mnie przy spokojnej jeździe po mieście 66C-69C, na postoju wpadnie ponad 70C-75C a przy mocniejszym kręceniu ok 80C i potem spadnie do tych 66-69C. Jestem jak na razie po wymianie termostatu egr ale nie przyniosło efektu. Przymierzam się do wymiany głównego bo nie wierzę że z powodu zimy jest taki problem z dogrzaniem.

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Oświęcim

    Niedogrzewanie silnika w Bmw e65?

    Cytat Zamieszczone przez Kuczas Zobacz posta
    U mnie przy spokojnej jeździe po mieście 66C-69C, na postoju wpadnie ponad 70C-75C a przy mocniejszym kręceniu ok 80C i potem spadnie do tych 66-69C. Jestem jak na razie po wymianie termostatu egr ale nie przyniosło efektu. Przymierzam się do wymiany głównego bo nie wierzę że z powodu zimy jest taki problem z dogrzaniem.
    Mam identycznie może ten typ tak mam ?
    Jak wymieniasz kolego daj znać czy jest poprawa :)
    Ostatnio edytowane przez Cyberix ; 15-01-2017 o 14:37

  4. #54
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    34
    BMW
    730D E65
    Skąd
    Katowice
    Więc pewnie też nie znika Ci podświetlenie zegarów łącznie z paskiem na obrotomierzu, oraz cały czas webasto jest włączone... Nie wydaje mi się żeby tak to miało być. Po to jest to webasto żeby silnikowi pomóc uzyskać odpowiednią temp.

  5. #55
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Oświęcim
    Szczerze to nigdy nie zauważyłem żeby znikało jakieś podświetlanie :P auto mam od niedawna wiec może dlatego nie znika bo ciągle niedogrzane:)

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Kuczas - tak dokładnie
    lysy_k - nie żadne webasto tylko dogrzewanie silnika, webasto to nazwa firmy, używajmy poprawnych określeń.
    HTN - u mnie problem z grzaniem mam załatwiony.
    Cyberix - po osiągnięciu 75c podświetlenie gaśnie albo gaśnie sama skala na obrotomierzu

    Przytrzymaj jakieś 10 sekund manetkę od tempomatu o ile pamiętam tak jak byś kierunek prawy chciał wrzucić, to po osiągnięciu temperatury zniknie ci podświetlenie tarczy a raczej zrobi się czarne.

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    ...
    lysy_k - nie żadne webasto tylko dogrzewanie silnika, webasto to nazwa firmy, używajmy poprawnych określeń.
    ...
    Czyli ty masz dogrzewanie silnika ale webasta juz nie masz ?

    To z ustawieniem na 32* u mnie nie dziala, webasto wylacza sie przy 78*

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Jaki termostat główny polecacie?

  9. #59
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Oryginalny

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    No to oczywiste ale można kopic ten sam bez znaczka bmw za polowe ceny. Jakiej firmy termostatów używa bmw?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •