Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Ogrzewanie tylnej szyby - topiący się bezpiecznik

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Thumbs down Ogrzewanie tylnej szyby - topiący się bezpiecznik

    Witam ponownie. Pojawił się problem z ogrzewaniem tylnej szyby. Pewnego dnia przestało dzialac i przeszukując informacje na ten temat znalazłem przyczynę.... Stopiony bezpiecznik pod tylną kanapą. Wymieniłem go w ten sposób, że odciąłem dochodzące kable, i przylutowałem nowy wtyk na bezpiecznik. Działało chwile i znowu... Bezpiecznik stopiony. Wymieniłem bezpiecznik i okazało się, że przepalił się też kawałek dolutowanego kabla na którym trzymał się nowy wtyk. Więc dzisiaj rano przylutowałem wszystko na nowo i ogrzewanie działało przez 150km. Powiedzcie mi, gdyby było zwarcie gdzieś to chyba by bezpiecznik po prostu się przepalał a nie topił!

    Co mam z tym zrobic? Nie nastarczam na kupowanie bezpieczników jak tak dalej pojdzie.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    .............
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 20-06-2011 o 20:18

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Gdyby kolega mial zwarcie to przepalalby mu sie odrazu bezpiecznik a tutaj przedtym jaraja sie kable.Czyli po pierwsze kolega ma byc moze niewlasciwy "za mocny" bezpiecznik przez co nieprzepala sie odrazu chociaz niewydaje mi sie bo musialby byc okrutnie duzego amperazu, wiec podejrzewam ze cos na tym obwodzie nie powoduje zwarcia tylko stwarza zajebisty opór.Obadaj ten caly obwod czy nie ma gdzies jakiegos zasyfialego styku itp.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 14-12-2010 o 06:53

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    ...............
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 20-06-2011 o 20:18

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Proponuję sprawdzić przekaźnik (k13 z opisu) I napisz który konkretnie bezpiecznik ci topiło
    http://arahnet.org/bmw/:e32/:bezpiec...E32-249433.pdf
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    @ siudema -
    koledze "benyhp" pewno bezp. 50 (z drugiego schematu).
    To że ów bezpiecznik się nadtapia, to wynika z faktu że w podgrzewaniu tylnej szyby jest bardzo duży prąd - bezpiecznik się grzeje.

    Ale że pali instalację, to chyba gdzieś jest lekkie zwarcie - warto zdjąć tapicerkę obu tylnych słupków i sprawdzić czy konektorki dobrze siedzą na swoich miejscach.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    No wiec tak, zrobiłem zdjęcie jak to wygląda. Ku mojemu zdumieniu, zajrzałem pod kanapę, a dolutowany kabelek się zwęglił kompletnie - pozbierałem tylko popiół:) A bezpiecznik przytopił się do tej gąbki pod spodem:) Pierwsze zdjęcie przedstawia bezpiecznik, drugie z bliska jak to wygląda:) a trzecie strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie oryginalnie znajdował się bezpiecznik (jest to puste miejsce - niestety się stopiło).

    Jutro sprawdzę jak to wygląda za słupkami tylnymi, ale z tego co patrzyłem kiedys tam to bylo wszystko ok. Jakies sugestie co to jeszcze może byc? Dodam, że trzeszczy mi troche radio, nie odbiera tak jak powinno, a z tego co się orientuje to antena dochodzi wlasnie do ogrzewania - które pełni tym samym funkcję anteny w samochodzie. Może to kabel od anteny robi gdzieś zwarcie?




  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Mi właśnie prawdopodobnie przez to zapaliło się wszystko tam ....
    Teraz mam zrobione tak jak ty i dalej się topi :/

    ________________________________________

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    kurcze tez mi sie stopil ten bezpiecznik ale ladnie go tam "powyciagalem" obcegami wstawilem na sile nowy(tak tak na szybkosci to robilem) ale jak bez przyczyny zadnej sie stopil tak od czasu "naprawy" dziala bez zarzutow... jakas chyba wrodzona wada e32.. jak dojdziesz do tego co robi zwarcie to u siebie tez sprawdze... :) pozdro i powodzonka:P

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    24
    BMW
    e32 730 m60b30 1993
    Skąd
    Zabrze
    I jak Panowie...? Doszedł ktoś co robi zwarcie?
    Bo ja też mam stopiony bezpiecznik i brak ogrzewania szyby...
    Pierwotnie był tam bezpiecznik 10A i był tylko lekko przydymiony (oczywiście poza przepalonym drucikiem). Założyłem 25A (nie miałem 30A pod ręką) i ten się zupełnie stopił i rozpłynął po kostce...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •