Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Problem z odpaleniem auta cos z immo albo ews

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    121
    BMW
    735
    Skąd
    wlkp

    Question Problem z odpaleniem auta cos z immo albo ews

    Witam

    sprawa polega na tym iż auto dałem do elektryka bo cos sie zaczęło dziać z nim nie chciał w ogule iść auto ma instalacje gazowa po przełączeniu na benzyne auto szczelało i nie mogło wejść na obroty jak on uznał winne była instalacja gazowa ponoć jakieś zwarcie się robiło w instalacji i mieszało w kompie. Ale gościu coś zepsuł bo auto nie odpala i mnie przeciąga jeszcze dzień i tak cały tydzień dziś wpadłem na trop ( bo sam szukam co jest nie tak) i znalazłem gościa co pyta na ELEKTRODA.PL

    <Witam!
    Mam problem z BMW 99rauto nie odpala. Wyskakuje błąd EWS czyli immo w ster silnika. W samym Ews nie ma błędów. Czy jeśli jest winne immo lub synchro między ews a dme czy auto czasem nie powinno odpalić na 2 sek?? Nie wiem co w tym modelu blokuje immo dlatego pytam.>


    jak sie okazuje to jest ten koleś co naprawia mi BMW to jest dalsze jego zapytanie

    Przy immo nic wcześniej nie było grzebane. EWS odbiera dobry kod z kluczyka, jedek problem jest między EWS a DME (ECU) nie można zrobić teraz adaptacji. Jednak jeszcze raz dodam że auto wcześniej jeździło z tym ews'em czy wina może leżeć w wiązce między ews a dme?? jeśli tak czy ma ktoś może rozpiske pinów w ECU ??



    może ktoś pomoże mi samemu dojść do tego co jest i go nakierować bo coś mi sie zdaje ze jemu samemu bedzie cieżko


    z góry dziekje za pomoc


    pozdrawiam
    MIGL@NC

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Na poczatek napisz jaka miales instalacje gazowa i jakie masz teraz objawy...
    Moze glupie pytanie ale masz sekwencje czy tak jak u mnie przed kupnem ktos na sile wcisnal ZWYKły gaz? Bo jak tak to wypier**** czym predzej!
    Masz w ogołe iskre? Pompa paliwa podaje paliwo?
    Moduł EWS juz przerabiałem u siebie samochod jakby po przekreceniu mial odpalic a pozniej nic.
    Moduł odcina iskre (chociaz w jakims poscie spotkałem sie ze ktos napisał ze odcina rowniez pompe paliwa- u mnie pracowala)
    Jezeli to moduł to 150zl kosztuje naprawienie problemu- przynajmniej mnie tyle kosztowało w Alpinie w Przemyślu...
    A na dobry poczatek proponuje zaczac od podpiecia pod kompa.
    Pozdr
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •