Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem ze skrzynią

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 735
    Skąd
    inowrocław

    Problem ze skrzynią

    Może miał ktoś podobny problem. Wczoraj po zatankowaniu auta na stacji wsiadłem odpaliłem zapiąłem D i szok, głuche uderzenie od spodu auta i nic. Nie jedzie, zapinam R też nic. Spycham auto gaszę silnik, po chwili odpalam i słychać jakieś dzwięki jakby ze skrzyni, wrzucam D dodaję sporo gazu i rusza ze sporym trudem i szarpnięciem. Po nocy idę do garażu odpalam i żadnych problemów przełącza płynnie. Po około 30 min. po rozgrzaniu staję na skrzyżowaniu i czuję że skrzynie rozłączyło. Po dodaniu sporo gazu rusza z szarpnięciem. Nigdy wcześniej nie było problemów Myślałem że to zbyt mały stan oleju ale jest ok. Po odkręceniu korka przelewa się. Martwią mnie dzwięki ze skrzyni ale dziwne że zieje się to dopiero po rozgrzaniu. Skrzynia 5hp24. Czy czeka mnie remont skrzyni? Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    czesc

    U mnie też coś się dzieje ze skrzynią, zaczeło się od tego że brak w nim wstecznego.

    Dzis auto postawiłem na servis i zobaczymy jakie błędy pokaże komputer.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 735
    Skąd
    inowrocław
    Byłem dziś na warsztacie, rozsypał się jakiś kosz. Czy wie może ktoś gdzie można takie coś zakupić, czy zostaje serwis?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    sam kosz to koszt ok 1500zł naprawa tego to od 3500zł a jeśli opiłki jakieś dostały się do sprzegła hydrokinetycznego to naprawa powinna się zamknąć w okolicy 5000zł Przynajmniej mi powiedział tak mechanik...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    miałem podobnie ogólnie robiłem remat skrzyni w czewie plus minus 3000

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    @cichy79
    Jeżeli miałby to być rozerwany kosz, to samochód nie jeździłby wcale. Pęknięcie kosza sprawia, że sprzęgła poprostu się nie zapinają, bo kosz nie trzyma ciśnienia - jak w przypadku kolegi CICHY83. Objawy, o których piszesz są normalne dla skrzyń, w których układ hydrauliczny ma już dość. Wszystkie uszczelnienia, kiedy skrzynia jest zimna, jeszcze jako tako trzymają, natomiast gdy osiągnie wyższą temperaturę, guma mięknie i puszcza ciśnienie. To zasada generalna, od której zdażają się rzadkie odstępstwa. Prawdę poznasz po rozebraniu skrzyni, bo nie ma innej metody, żeby na 100% powiedzieć co się zepsuło. Porządny mechanik powinien zacząć od udzielenia takiej informacji. Koszt koszy do skrzyń typu 5HP24, 5HP30 to faktycznię rząd wielkości 1000 - 1500 zł. Możesz zapytać na www.********.pl lub spróbować podzwonić po warsztatach naprawiających automaty. Zanim jednak zaczniesz, dowiedz się czego szukać

    @CICHY83
    2k różnicy w cenie naprawy skrzyni w zależności czy dostały się opiłki... Twój mechanik udziela ci dość skąpych i nieprawdziwych informacji. Po pierwsze, nie ma możliwości sprawdzenia czy do konwertera dostały się opiłki. Po drugie, jeśli wogóle proponuje naprawę skrzyni bez regeneracji konwertera, to najlepiej go odpuść, bo Twoja naprawa odbędzie się 'na sztukę' Niezależnie, czy mówimy o awari mechanicznej, czy hydraulicznej, konwerter trzeba zregenerować, bo jego żywotność nie jest dłuższa od żywotności pozostałych układów, a poza tym założenie starego konwertera do zrobionej, czystej skrzyni, to trochę bluźnierstwo. Różnica rzędu 2k, nie wynika z kosztów regeneracji konwertera, która powinna zamknąć się w kwocie 500 zł, tylko z chęci wstawienia Ci wała.

    "Normalny" remont skrzyni, przy założeniu uszkodzenia kosza, zamyka się w kwocie 4-5k i powinien zawierać:
    - Wymont/zamont
    - Regenerację konwertera,
    - "Nowy" używany kosz
    - Komplet uszczelek - raczej nie liczyłbym na ZFa tylko na tańszego Precissiona. Jeśli planujesz jeżdzić autem dłużej, lepiej dołożyć te 200 pln do ZFa. Precission po dwóch latach używania, często wygląda gorzej niż ZF po piętnastu.
    Kilka nowych tarcz/przekładek. Tylko kilka, bo zreguły te, które są jeszcze dobre, idą z powrotem do skrzyni. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo skrzynia z przebiegiem ponad 300k km nigdy nie trzyma ciśnienia tak jak nowa, i wszystkie tarcze są już lekko przytarte.
    - Filtr
    - Olej
    Dodatkowo dolicz śruby, pierścienie, uszczelki wieszaki wydechu, bo w 15 letnich samochodach z reguły nie mają się już dobrze. Korzystając z okazji dostępu do simmeringu wału, też dobrze jest go wymienić.

    Zawsze upewnij się, że na naprawa dostaniesz gwarancję. Najlepiej pisemną.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Banol to żeś wykład zrobił...

    Ale znów się zastanawiam gdzie oddać auto w okolicach Gdańska / Elbląga - kto zna się na robocie i nie policzy za coś czego nie zrobił...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •