Zobacz wyniki ankiety: Modyfikatory/uszlachetniacze co o tym sadzisz?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • super sprawa- jestem jak ZA

    11 22.45%
  • sciema zeby wyciagnac kase

    12 24.49%
  • nie mam zdania

    13 26.53%
  • olej zalecany przez producenta to jedyna wlasciwa opcja

    13 26.53%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Uszlachetniacze do olejow silnikowych... co o tym myslicie?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja bym bardziej u Ciebie obstawiał na syfiasty olej i barak jego terminowej wymiany.

    Zobacz jak wygladał mój silnik po ściagnięciu dekli - pierwsze rozbieranie po 16 latach - silnik od nowosci na pełnym syntetyuku (prawie cały czas castrol rs/edge 0w40):
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 05-12-2010 o 17:42

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Panowie, jak dzieci :P
    Nie wiecie że nawet w TVN można sobie wykupić taką super reklamę?
    A o to co pozostaje po cudownych uszlachetniaczach w silniku:

    Zdjęcia mojego autorstwa, mojego silnika. Co prawda faktem jest że nie wiem co było nalane do silnika. Spuszczony olej był czarny jak smoła, ale mimo wszystko rzadki.
    A moje zdanie jest takie, że jeżeli mamy silnik w dobrej kondycji, broń boże nie stosujmy żadnych uszlachetniaczy i innych cudów! Nic to nie da, a można te pieniądze dołożyć do lepszego oleju, lub cokolwiek innego, niż na siłę próbując polepszyć coś co jest dobre :)
    Kolego Rfaciu dosc mocno zbaczasz z tematu ktory nie dotyczy dzialania motodoktora z reguly zaraz po tym jak auto tym zalane zmieni wlasciciela, nie jest on uszlachetniaczem tylko "przedluzaczem agonii"

    Idea tego tematu jest poparcie lub dyskwalifikacja tego specyfiku NAMACALNYMI FAKTAMI a nie biadolenie w stylu "ktos tam kiedys do zjechanego silnika zalal i silnik padl" ktory padlby pewno z 500km wczesniej :D
    Modyfikator + nie jest ceramizerem.

    w polowie przyszlego tygodnia ma byc u mnie klient ktory zalal to do 530d 184Ps (silnik ma zdrowy wiec nie bylo to powodowane checia przedluzenia agonii) - wypytam go o jego spostrzezenia.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 12-12-2010 o 17:00
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Ja kiedyś wlałem takie cos do motoru i nic nie dało, także nie polecam ;)

  4. #14
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Hmm no ja też nie wiem co o tym myśleć... Do E32 trochę się tego boję wlać bo jeszcze od nowości głowica nie była u mnie ściągana i chciałbym żeby tak zostało.Natomiast w e60 to za dużo kasy może remont pochłonąć w razie W ;) Mam takie auto do którego mógłbym to wlać i zobaczyć efekt jednak szkoda mi 200zł żeby w niego inwestować :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Tylko napiszcie mi, jaki jest sens ulepszania czegoś co jest dobre i to w dodatku środkami chemicznymi? Żadnym świństwem wlanym do silnika mu nie pomożecie, szczególnie gdy jest on sprawny i nie wymaga remontu.
    U mnie nie było to raczej spowodowane kiepskim olejem i przeciąganiem wymiany, bo kolejne elementy silnika po umyciu i pomiarach okazywały się "igiełkami" i obecnie silnik składany jest jako nominał (niektóre części takie jak panewki i pierścienie są nowe, dla pewności).
    Kolega się mnie ostatnio pytał ile dałem za nowe wałki rozrządu, tylko że one wcale nie są nowe :D .

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja leję do każdego zakupionego samochodu już od wielu lat XERAMIC i jestem bardzo zadowolony.Przede wszystkim silnik odczuwalnie lżej i ciszej pracuje jak również lżej wchodzi na obroty.
    Dało się to odczuć we wszystkich moich autach również w 730. Wlanie tego środka z pewnością nie zaszkodzi, może tylko pomóc.
    Co do poprawiania tego co jest dobre, to trzeba sobie zadać pytanie, czy producentom samochodów zależy na trwałości naszych silników...Chyba raczej nie i choćby dlatego leję ten specyfik do silnika i nie zmieniam oleju jak zalecają w moim obecnym Renault co 30 tyś tylko co 10 tyś.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    a co myslicie o http://www.ceramizer.pl/ bo wiadomo auto ma juz swoj przebieg itd i zastanawiam sie czy nie wlac sobie profilaktycznie ceramizera do silnika i skrzyni :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta

    Ostatnio wpadla mi w rece ulotka reklamowa o "modyfikator plus" - podobno podnosi moment obrotowy silnika i co za tym idzie obniza spalanie paliwa... podobno nie ma w nim srodkow mogacych zaszkodzic silnikowi i wystarcza na 50tkm- same superlatywy :D
    ktos juz ten lub podobny cud-srodek testowal? ma doswiadczenie w tej dziedinie?
    co wogole o tym sadzicie?
    Filmik z testem:
    http://www.youtube.com/watch?v=ugS81MbLyaw
    tak... testował... ;> w passacie 1.6 TD IC kolegi, który chciał w ten sposób uniknąć problemów z silnikiem... no rewelacja... przez 3 tygodnie, potem dobiło silnik na amen ;p

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez krzysparco Zobacz posta
    a co myslicie o http://www.ceramizer.pl/ bo wiadomo auto ma juz swoj przebieg itd i zastanawiam sie czy nie wlac sobie profilaktycznie ceramizera do silnika i skrzyni :)
    ta...... następny... to profilaktycznie kup drugi silnik i drugą skrzynię ;p

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Nigdy nie stosowałem uszlachetniaczy - moim zdaniem efekt jakim skutkuje ich używanie to placebo. Choć mam nadzieję że przynajmniej nie szkodzą silnikowi.
    Moje auto ma 270k przebiegu na full syntetic - castrol edge 10w60 - i nie potrzebuję się martwić tego typu problemami.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •