Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [mechanika] m30b30 - wymiana uszczelki pod głowicą

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    [mechanika] m30b30 - wymiana uszczelki pod głowicą

    witam
    mam zamiar wymienic uszczelke pod głowicą.
    I tu pojawia sie pytanie czy ktos moze wymieniał u siebie te uszczelke ??
    Jakie narzedzia trzeba miec i co pokoleji demontowac?

    Odpalam silnik, ale czasami trzeba go troche pokręcic. Chodzi troche nie równo ( na wskazówce obrotomierza nie widac różnicy ale ja ją słyszę). Przy dodawaniu gazu ok obrotów 3000 słychac strzały wydechu, a odcinka zapłonu jest już przy 5000. Na gazie chodzi lepiej, ale podobna sprawa jest. Poza tym moje e32 stało ostatnio przez tydzien w garazu, bo mnie nie było, i po wyjechaniu zauwazylem dwie male plamki pod samochodem, jedna od silnika - olej, a druga chyba płyn od chłodnicy, różowy, bardzo tłusty (?!). Ogólnie poziom oleju jest ok, nie ubywa aż tak, żeby było to widoczne na bagnecie. Płyn chłodniczy też ok. Nie ma żadnej białej gęstej piany na korku wlewu oleju czy na bagnecie. Samochód bardzo kopci na biało. Jak stoje i dodam porządnie gazu na luzie to za mną jest ogromna biała chmura.

    Może to coś innego, a nie uszczelka... W każdym razie, jeżeli to uszczelka to proszę was o jakieś instrukcje. Nie chce oddawac samochodu do mechanika bo raz oddalem z wymianą sprzęgła i nie pytajcie jak sie to skonczylo...poza tym nie mam pieniędzy na mechaników, a poza tym to lubie majstrowac przy swoim autku bo to mnie odpręża :)

    :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    skoro nie masz kasy na mechaników to ja bym sie za to nie brał sam koszt tej uszczelki to ponad 300zł , po zdjęciu głowicy najlepiej powymieniać od razu uszczelniacze zaworowe a już na pewno taka głowice po zdj trzeba splanować i oddać na sprawdzenie szczelności dopiero po takich zabiegach możesz zacząć składać ja spowrotem
    Osobiści uważam tą robotę za daremna, bo sądzę że w tysiaku może ,ale nie jestem pewien czy się zamkniesz. Wiec ja wolałbym poszukać jakiś w miarę przyzwoity M30B35 zyskasz trochę koni i taki silnik ja ewentualnie bym remontował puzniej czy zmieniał uszczelkę pod głową gdy będzie taka potrzeba

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Witam,
    Z własnego doświadczenia powiem, że sprawa nie jest tak skomplikowana jak się z początku wydaje. A wiec...

    Z narzędzi potrzebne będą Ci:
    Najważniejszym będzię klucz dunanometryczny następnie, Komplet kluczy nasadowych z grzechotka dużą i małą, jakieś śrubokręty, klucze płaskie, szczelinomierz(do ustawienia luzu zaworów ja ustawilem 0,3 dla wydechu i dolotu). To chyba było by na tyle.

    Teraz co do prac:
    Rozpocząć prace powinieneś od rozebrania dolotu, tj. filtr, odma, przepływka itd.. Listwę wtryskową, kopułkę wraz z przewodami WN, zbiorniczek wyrównawczy, kolektory wydechowe, kolektor ssący jest dość ciężko odkręcić wiec można go zostawić i zdjąć wraz z całą głowicą no i w koncu samą głowicę.

    Dodam, iż przy wymianie uszczelki trzeba sprawdzić szczelność głowicy oraz splanować ją. Przy okazji można wymienić uszczelniacze zaworowe itd. dotrzeć je... Książki serwisowe sugerują aby wraz ze zmianą uszczelki wymienić również "śruby pływające" którymi dokręca się głowicę. Głowice dokręcamy kluczem dynanometrycznym, od środka naprzemian.

    Jeśli coś pominąłem proszę mnie poprawić, albo coś dodać. Powiem, że prac jest na 2 dni robocze. Zależy od zakładu który zajmie się głowicą.

    Pozdrawiam
    Daniel

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Napisalem do pewnego sklepu internetowego o cene takiej uszczelki i dostalem odpowiedź:


    Uszczelka na pierwszy szlif do Pana auta kosztuje 110pln



    O co dokladnie chodzi? Na pierwszy szlif - czyli co?

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    Napisalem do pewnego sklepu internetowego o cene takiej uszczelki i dostalem odpowiedź:


    Uszczelka na pierwszy szlif do Pana auta kosztuje 110pln



    O co dokladnie chodzi? Na pierwszy szlif - czyli co?
    Raczej potrzebujesz nominał,bo przecież nie robisz szlifu silnika
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez siudema
    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    Napisalem do pewnego sklepu internetowego o cene takiej uszczelki i dostalem odpowiedź:


    Uszczelka na pierwszy szlif do Pana auta kosztuje 110pln



    O co dokladnie chodzi? Na pierwszy szlif - czyli co?
    Raczej potrzebujesz nominał,bo przecież nie robisz szlifu silnika
    buhehe

    ale robi szlif glowicy wiec potrzebna jest grubsza (a koniecznie musisz glowice planować przed nową uszczelką, i kupic uszczelke grubszą o tyle ile bylo zdjete z glowicy, szczelnosc mozesz odpuscic, (przy tych objawach napewno niejest peknieta) wymieniasz uszczelniacze, docierasz zawory i skladasz, na nowej uszczelce masz kolejnosc i moment dokrecania srub glowicy, koszt okolo 150zl uszczelke, uszczelniacze po max 2zl (pasują vw) docieranie i planowanie max 300zl

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    Cytat Zamieszczone przez siudema
    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    Napisalem do pewnego sklepu internetowego o cene takiej uszczelki i dostalem odpowiedź:


    Uszczelka na pierwszy szlif do Pana auta kosztuje 110pln



    O co dokladnie chodzi? Na pierwszy szlif - czyli co?
    Raczej potrzebujesz nominał,bo przecież nie robisz szlifu silnika
    buhehe

    ale robi szlif glowicy wiec potrzebna jest grubsza (a koniecznie musisz glowice planować przed nową uszczelką, i kupic uszczelke grubszą o tyle ile bylo zdjete z glowicy, szczelnosc mozesz odpuscic, (przy tych objawach napewno niejest peknieta) wymieniasz uszczelniacze, docierasz zawory i skladasz, na nowej uszczelce masz kolejnosc i moment dokrecania srub glowicy, koszt okolo 150zl uszczelke, uszczelniacze po max 2zl (pasują vw) docieranie i planowanie max 300zl
    Szlif a planowanie głowicy ,chyba znasz różnicę
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Czyli podsumowując, jak już zdejmę głowicę to zanoszę ją do zakładu gdzie mają mi zrobic:

    Planowanie i docieranie zaworów


    Potem w zaleznosci o ile głowica zostala dotarta, taka kupuję uszczelkę pod głowice. Potem wymieniam uszczelniacze (i tutaj pytanie, jak to wygląda i moze jakbyście byli tacy mili jakieś przykładowe z allegro) i zakładam... nie muszę wymieniac śrub trzymających głowicę? ani zadnego oleju czy np płynu chłodniczego?



    Nie obawiajcie się, sam sie za to nie wezmę...mam kumpla mechanika i mi pomoze, ale chcialem najpierw was zapytac o pomoc. Ja znam się troche na tym co robilem w poprzednich beemkach:) Nie było tego tak mało, ale akurat przy silniku najmniej majstrowałem.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez siudema
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    Cytat Zamieszczone przez siudema
    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    Napisalem do pewnego sklepu internetowego o cene takiej uszczelki i dostalem odpowiedź:


    Uszczelka na pierwszy szlif do Pana auta kosztuje 110pln



    O co dokladnie chodzi? Na pierwszy szlif - czyli co?
    Raczej potrzebujesz nominał,bo przecież nie robisz szlifu silnika
    buhehe

    ale robi szlif glowicy wiec potrzebna jest grubsza (a koniecznie musisz glowice planować przed nową uszczelką, i kupic uszczelke grubszą o tyle ile bylo zdjete z glowicy, szczelnosc mozesz odpuscic, (przy tych objawach napewno niejest peknieta) wymieniasz uszczelniacze, docierasz zawory i skladasz, na nowej uszczelce masz kolejnosc i moment dokrecania srub glowicy, koszt okolo 150zl uszczelke, uszczelniacze po max 2zl (pasują vw) docieranie i planowanie max 300zl
    Szlif a planowanie głowicy ,chyba znasz różnicę
    szlif glowicy a planowanie glowicy co za roznica???

    a jezeli chodzi ci o szlif silnika :? (dalej niewiem o co ci chodzilo) to co ma uszczelka glowicy do tego????

  10. #10
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    benyhp, lepiej tego nie rób - chyba że to jakiś żart :)
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •