Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: szkoda z winy spółdzielni

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    szkoda z winy spółdzielni

    Witajcie,

    Otóż mam pytanie i drobny problem, być może ktoś orientuje się jak mogę wyjść z tej sytuacji.

    Dzisiaj o godzinie 10:30 próbując wyjechać z garażu podziemnego (garaż po łuku) napotkałem oczywiście na nieodśnieżony podjazd. Mało tego podjazd nie był odśnieżany od początku zimy, czyli od pierwszego śniegu i po wczorajszej odwilży pod świeżym śniegiem, był lud. Dojechałem do połowy zjazdu i auto się stacza. mało tego koła skręcone, a ten jedzie prosto i przerysowałem/zahaczyłem kierunkowskazem i bokiem przedniego zderzaka. Zarysowanie lakiernicze minimalne bo na 5 cm, pęknięty kierunek i zarysowana listwa pod PDC. Spółdzielnia mieszkaniowa nie zareagowała na mój telefon, zatem wezwałem policję, która wykonała zdjęcia (ja zrobiłem też swoje) i poradziła dogadać się ze spółdzielnią, aby naprawili na swój koszt. Ta jednak umywa ręce zatem nie wiem co powinienem w tej sytuacji zrobić i z takim też zapytaniem zwracam się do was?

    Zakładam że z racji iż podjazd był nieodśnieżony co należy do obowiązków zarządcy, to ten ponosi winę za moje zarysowanie, ale być może się mylę? Jeśli jednak nie to co mi pozostaje? Skoro policja nie może wszcząć przeciwko zarządcy postępowania, to jedynie sprawa z powództwa cywilnego?

    Owszem zniszczenie jest minimalne i koszt naprawy śmieszny, ale nie chce im tego odpuścić, bo obawiam się że sytuacja powtórzy się jeszcze wielokrotnie jeśli ktoś czegoś z tym nie zrobi, a niestety ale spółdzielnia mam wrażenie, że jest przekonana iż to ja, jako lokator powinienem co rano w garniturze odśnieżyć sobie wyjazd z podziemnego garażu... Paranoja

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wydaje mi się, że pozostaje Ci sprawa z powództwa cywilnego.

  3. #3
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Powinieneś zapytać w spółdzielni w jakiej ubezpieczalni są ubezpieczeni od OC. Udać się do ubezpieczalni i zgłosić zdarzenie.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations Zobacz posta
    ?

    Zakładam że z racji iż podjazd był nieodśnieżony co należy do obowiązków zarządcy, to ten ponosi winę za moje zarysowanie, ale być może się mylę? Jeśli jednak nie to co mi pozostaje?
    Załużmy ,że TY sie przewróciłeś noga złamana odpowiada zarządca odcinka na którym to wydarzenie miało miejsce .Tfu tfu oby tak nie było. W sytuacji poniesienia szkody w postaci uszkodzenia pojazdy sprawa powinna wyglądac tak samo
    z tym ,że spółdzielnia bedzie się wykręcac na 100% I tak jak Tuczi pisze że pozostaje Ci sprawa z powództwa cywilnego
    . No chyba że cuda się zdarzaja i pokryja koszta . Zgłoszenie na policji jest zdjęcia są więc ;) Życze powodzenia w tej sprawie i pisz jak udało się to załatwić ;)
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Możesz spokojnie podejść do spółdzielni i tak jak wyżej napisano zapytaj o OC , miałem takie zdarzenie rok temu /odłamek lodu na masce/ i też się wykręcali ale po okazaniu zdjęć i oświadczenia policji podali dane ubezpieczyciela . Powodzenia.

    Marek.

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dorka Zobacz posta
    spółdzielnia bedzie się wykręcac na 100% I tak jak Tuczi pisze że pozostaje Ci sprawa z powództwa cywilnego
    . No chyba że cuda się zdarzaja i pokryja koszta . Zgłoszenie na policji jest zdjęcia są więc ;) Życze powodzenia w tej sprawie i pisz jak udało się to załatwić ;)
    Policja powiedziała że jako iż jest to osiedle zamknięte, to nie mają możliwości wszcząć wobec zarządcy postępowania i służą jedynie materiałem dowodowym, w postaci zdjęć i notatki służbowej z interwencji. Spółdzielnia tłumaczy się że nienadarzającą z odśnieżaniem, ale prawda jest taka, że od początku zimy, jeszcze ani razu tego nie zrobili. Szkoda tak jak mówię jest wręcz śmieszna, bo koszt myślę że 300/500 zł, ale nie wyobrażam sobie abym to ja miał za to płacić. Szczególnie że już kilkukrotnie prosiłem o zadbanie o podjazd i tłumaczyłem że z tylnym napędem, pod górę i w dodatku po łuku, nie wyjadę jeśli czegoś z tym nie zrobią, ale patrzyli na mnie jak na wariata, no to teraz śmiać się już nie będą. Poza tym gdyby nie udało się z nim dojść do porozumienia, to skorzystam z pomocy prawnej firmy Protector, już raz mi tyłek ratowali w podobnej sytuacji, a biorą 20% od odszkodowania, zatem nie warto się zabijać o 100zł i szargać sobie zdrowia przez idiotów.

    Postaram się na bieżąco opisywać sprawę, być może komuś jeszcze przydadzą się takie informacje.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    grinspirations to ich problem ,ze nie dają rady ;) , są winni i mają zwrócić koszta choć było by to 50zł. Oni bazują na tym ,że wielu rezygnuje z domagania się swoich praw .Nie powiem i wygrywają bo każdy chce mieć święty spokój . Jestem ciekaw czy sprawa przejdzie łagodnie ;)
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Dokładnie jak pisze dorka - nie dają rady? należy zatrudnić więcej osób i to ich problem.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Bardzo dobrze, ze chcesz walczyc o swoje. Podejzewam, ze gdyby sytuacja byla odwrotna, spoldzielnia napewno dochodzila by swojego. Co to za tlumaczenie, ze nie wyrabiaja z odsniezanie, przeciez Ty za to placisz, a oni wyrabiaja z pobieraniem, ale oplat, wiec o co kaman. Ktos musi ukrucic to bezkrulewie. Powodzenia.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jeżeli masz tą notatkę z policji to idź z nią i zapytaj o to OC bo muszą mieć. Wina oczywiście leży po ich stronie. Jeżeli będą się wykręcać, to powiedz prawdę że nie będziesz się z nimi szarpał i sprawę zgłaszasz do firmy która zajmuje się takimi rzeczami. Firma sobie policzy po swojemu i nie wyjdzie 500zł i myślę, że oni dobrze o tym wiedzą.

    A tak poza tym, to czy nie weszła już ustawa że policja ma takie samo prawo na drogach publicznych jak i zamkniętych/wewnętrznych ? Czy to się tego już nie tyczy ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •