Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Pierwsza pomoc przedmedyczna - test

  1. #21
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Moje prawidłowe to podstawy :)
    # Uraz kręgosłupa należy podejrzewać w przypadku:
    Twoja odpowiedź: we wszystkich tu wymienionych
    Prawidłowo!
    # Rękawice ochronne zakładamy:
    Twoja odpowiedź: zawsze przed podjęciem pierwszej czynności na miejscu zdarzenia
    Prawidłowo!
    # U osoby przytomnej z objawami: uczucie głodu, drżenie mięśni, zimny pot, niepokój, mroczki przed oczami, podajemy:
    Twoja odpowiedź: cukierka
    Prawidłowo!
    # W ciemnym pomieszczeniu leży poszkodowany w wyniku zatrucia czadem. Twoje postępowanie jest następujące:
    Twoja odpowiedź: do pomieszczenia wchodzisz na czworakach, otwierasz okno, ewakuujesz zatrutego, sprawdzasz jego tętno i oddech
    Prawidłowo!
    # Rękoczyn Heimlicha wykonujemy w przypadku:
    Twoja odpowiedź: udławienia
    Prawidłowo!

    Nie przyznam się na czym się wyłożyłam :D

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Przyznaj sie, nie badz taka. Moze komus kiedys to sie niestety przydac

  3. #23
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    zrób test :) losowe są pytania ... można się poduczyć :) ja niedawno jakiś kurs robiłam ale pytanka są trudne :D

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    4
    BMW
    xxx
    Skąd
    Białystok
    http://www.prc.krakow.pl/wyty/prc_1.htm
    http://www.prc.krakow.pl/wyty/prc_2.htm

    dorzucę od siebie 2 teściki :) a jakby ktoś chciał więcej to odsyłam do stronki:
    http://www.prc.krakow.pl/wyty/wyt2005.html

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    Niema w tym nic śmiesznego. Spowodowanie wymiotów nie pomorze, ponieważ kwas jest żrący i zwymiotować możesz tylko jego pewną cześć (reszta zabiera się za rozpuszczanie twoich wnętrzności).
    Natomiast jeżeli wymieszasz kwas z białkiem wtedy zachodzi reakcja chemiczna, która powoduje neutralizowanie kwasu. Jak się mylę to mnie poprawcie ale tak pamiętam. Także banan w stronę twojej niewiedzy kolego ;D ;) (ale pozytywny).
    Myślenie ogólnie masz pozytywne, ale nie do końca jest to tak jak tłumaczysz.. Wymioty są błędną decyzją nie ze względu na efekt usunięcia tylko części kwasu, ale o to ze ponownie przejdzie on przez górny przewód pokarmowy i jeśli nie uszkodził śluzówki za pierwszym razem (gdy dostawał się do żołądka), to zrobi to podczas wymiotów. Poza tym martwimy się bardziej o zachłyst podczas wymiotów i o chemiczne zapalenie płuc (które w 85% kończy się śmiercią).


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  6. #26

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    4
    BMW
    xxx
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    Myślenie ogólnie masz pozytywne, ale nie do końca jest to tak jak tłumaczysz.. Wymioty są błędną decyzją nie ze względu na efekt usunięcia tylko części kwasu, ale o to ze ponownie przejdzie on przez górny przewód pokarmowy i jeśli nie uszkodził śluzówki za pierwszym razem (gdy dostawał się do żołądka), to zrobi to podczas wymiotów. Poza tym martwimy się bardziej o zachłyst podczas wymiotów i o chemiczne zapalenie płuc (które w 85% kończy się śmiercią).
    zgadzam się z tym...

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    6 / 9 lub 67%
    no i zapamietałam dwie sytuacje z poprzedniego testu :D Tyko ktoś ukrył mi jedno pytanie , chochlik ty łobuzie :D
    Czy jest tutaj lekarz mod ????? nie mogę zmienić koloru :( NIc nie zaznaczałam :(



    ło rajuśku jestem w szoku
    Wynik testu:9 / 10 lub 90%
    Nadal pisze mi na czerwono :(
    Ostatnio edytowane przez dorka ; 02-12-2010 o 06:56
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •