Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Pierwsza pomoc przedmedyczna - test

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE

    Pierwsza pomoc przedmedyczna - test

    Jak na brak umiejętności na 10 pytań 5 dobrych to nie ma źle ,wystarczy troche poćwiczyc i może uda sie prawidłowych odp 10 :d No i nie powiem może cos kiedys z tego sie przydać ;)
    http://www.ratownictwo.win.pl/test/index.php
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    7/10 - też nie jest chyba żle
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Wynik testu: 6 / 10 lub 60%

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Skończyłem po drugim pytaniu, bo jak przeczytałem "gdzie u dorosłego człowieka sprawdza się tętno?" dałem sobie spokój. Ten test jest troszkę nie aktualny, bo z tego co mnie uczono według najnowszych wytycznych (2005r.) co do reanimacji to tylko ratownik medyczny lub lekarz może sprawdzać tętno a taki szarak jak ja określa tylko czy są podstawowe funkcje życiowe tzn. oddech. Oczywiście nikt mi nie zabroni w trakcie reanimacji sprawdzać tętna, tylko zostałem uzmysłowiony, że jeżeli nie potrafi się tego zrobić profesjonalnie, to można błędnie odczytać tętno(to tak na marginesie). Pozdrawiam
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    co do reanimacji to tylko ratownik medyczny lub lekarz może sprawdzać tętno a taki szarak jak ja określa tylko czy są podstawowe funkcje życiowe tzn. oddech.
    Pierwsze słyszę że do sprawdzenia tętna trzeba byc lekarzem czy tez ratownikiem medycznym .
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez dorka
    Pierwsze słyszę że do sprawdzenia tętna trzeba byc lekarzem czy tez ratownikiem medycznym
    A ja nie, bo mowa jest tu o reanimacji a tego się właśnie już nie robi od 5 lat. Podstawa mojego twierdzenia: Wytyczne ERC 2005r. (European Resuscitation Council)
    http://www.pierwszapomoc.net.pl/
    a ni słowa o sprawdzaniu tętna! tak jak tu:
    http://www.pierwszapomoc.com/zatrzym...nia-i-oddechu/
    W reanimacja najzwyklejszego człowieka, czyli takiego który został przeszkolony w trakcie np. kursu na prawo jazdy, nie ratownika medycznego czy lekarza nie sprawdza się tętna u osoby poszkodowanej. Lecz wracam do tego co pisałem wcześniej, nikt mi tego nie zabroni, tylko po co robić coś co jest udowodnione, że wykonanie w tym przypadku tej czynności jest nie potrzebne :???
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Chopie, o co ci chodzi bo ja nie kumam na kiego tę pianę bijesz? Masz tu podane w skrócie kilka porad odnośnie pierwszej pomocy i się czepiłeś tętna. Będziesz miał sytuację (czego nikomu nie życzę) to sobie wróć pamięcią do tego tematu i nie sprawdzaj tętna w końcu to twoja sprawa.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez joe white
    Chopie, o co ci chodzi bo ja nie kumam na kiego tę pianę bijesz? Masz tu podane w skrócie kilka porad odnośnie pierwszej pomocy i się czepiłeś tętna. Będziesz miał sytuację (czego nikomu nie życzę) to sobie wróć pamięcią do tego tematu i nie sprawdzaj tętna w końcu to twoja sprawa.
    Ale kto bije pianę. Normalna dyskusja. Ale ok. Ty masz rację a ja święty spokój. Pozdrawiam
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    tgracing udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu to juz zalezy wyłącznie od osoby która akurat sie znajdzie w tym miejscu . Co Ty zrobisz Twoja sprawa . Podałam ten link bo czasem w takiej zabwaie w testy można naprawdę kiedys uratowac komuś zycie . Nie sądze a by wszyscy interesowali sie tym,ale czasem poprzez takie rozwiązywanie mozna duzo sie nauczyc ;)
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez dorka
    Podałam ten link bo czasem w takiej zabwaie w testy można naprawdę kiedys uratowac komuś zycie . Nie sądze a by wszyscy interesowali sie tym,ale czasem poprzez takie rozwiązywanie mozna duzo sie nauczyc ;)
    W pełni popieram, masz całkowita rację!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •