Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Pierwsza pomoc przedmedyczna - test

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    Niema w tym nic śmiesznego. Spowodowanie wymiotów nie pomorze, ponieważ kwas jest żrący i zwymiotować możesz tylko jego pewną cześć (reszta zabiera się za rozpuszczanie twoich wnętrzności).
    Natomiast jeżeli wymieszasz kwas z białkiem wtedy zachodzi reakcja chemiczna, która powoduje neutralizowanie kwasu. Jak się mylę to mnie poprawcie ale tak pamiętam. Także banan w stronę twojej niewiedzy kolego ;D ;) (ale pozytywny).
    Myślenie ogólnie masz pozytywne, ale nie do końca jest to tak jak tłumaczysz.. Wymioty są błędną decyzją nie ze względu na efekt usunięcia tylko części kwasu, ale o to ze ponownie przejdzie on przez górny przewód pokarmowy i jeśli nie uszkodził śluzówki za pierwszym razem (gdy dostawał się do żołądka), to zrobi to podczas wymiotów. Poza tym martwimy się bardziej o zachłyst podczas wymiotów i o chemiczne zapalenie płuc (które w 85% kończy się śmiercią).


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    4
    BMW
    xxx
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    Myślenie ogólnie masz pozytywne, ale nie do końca jest to tak jak tłumaczysz.. Wymioty są błędną decyzją nie ze względu na efekt usunięcia tylko części kwasu, ale o to ze ponownie przejdzie on przez górny przewód pokarmowy i jeśli nie uszkodził śluzówki za pierwszym razem (gdy dostawał się do żołądka), to zrobi to podczas wymiotów. Poza tym martwimy się bardziej o zachłyst podczas wymiotów i o chemiczne zapalenie płuc (które w 85% kończy się śmiercią).
    zgadzam się z tym...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    6 / 9 lub 67%
    no i zapamietałam dwie sytuacje z poprzedniego testu :D Tyko ktoś ukrył mi jedno pytanie , chochlik ty łobuzie :D
    Czy jest tutaj lekarz mod ????? nie mogę zmienić koloru :( NIc nie zaznaczałam :(



    ło rajuśku jestem w szoku
    Wynik testu:9 / 10 lub 90%
    Nadal pisze mi na czerwono :(
    Ostatnio edytowane przez dorka ; 02-12-2010 o 05:56
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •