Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [audio] [E38] Dokładanie zmieniarki, ale jak ? co ? i do cze

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3

    [audio] [E38] Dokładanie zmieniarki, ale jak ? co ? i do cze

    Witam,

    Od niedawna jestem posiadaczem BMW 728i E38 z 1995roku.

    W autku mam wszystko to co mi potrzebne, ale... brak zmieniarki CD
    daje o sobie znać podczas dłuższej jazdy :)

    Nie chcę Emulatorów ani Aux-in czy innych dziwactw.
    Chcę zmieniarkę CD.

    I moje pytania brzmią następująco:

    Jaka zmieniarka pod te oryginalne radio ?
    (z tego co oglądam to są różne z różnymi wtyczkami)

    Nie posiadam żadnej instalacji do zmieniarki CD.
    Wiem że jeden kabel jest do podłączenia zmieniarka cd - radio
    I chyba jeszcze jeden osobny zasilający ? (Idzie to kupić ? i jak to podłączyć)

    Wiem że jest mi potrzebny stelaż montażowy...
    Widziałem dwa rodzaje, dwie czarne blaszki i druga wersja, taki stel. w miedzianym kolorze. Jaki ma być ?

    No i wiem że potrzebny będzie boczek tapicerki pod zmieniarkę :) Ale to akurat nie problem.

    Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jak jest to gdzieś tutaj zamieszczone, ale ja osobiście znaleźć nie mogłem.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    nie napisałeś, jakie masz radio. W najprostszy sposób - czy masz ekran czy panel z wyświetlaczem i osobno odtwarzacz kasetowy? W przypadku Twojego rocznika będziesz potrzebował kabla sygnałowego pomiędzy zmieniarką a tunerem/odtwarzaczem oraz zasilanie do zmieniarki, które, być może, już czeka w aucie. Jeśli nie masz ekrany tylko panel z wyświetlaczem, czeka Cię przeciąganie grubego kabla sygnałowego przez cały samochód.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    To jest odtwarzacz kasetowy + pod tym wyświetlacz... z tego co pamiętam to pisze bmw business...

    Z tego co pamiętam to raczej kabla od zasilania nie mam...

  4. #4
    no to masz kupę pracy... kabel od zmieniarki idzie właśnie do tego kaseciaka..... Zasilanie to już nie problem... jakieś 3 kabelki....

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    No ja właśnie się zastanawiałem tylko nad tym zasilaniem zmieniarki...

    A to że kabel muszę ciągnąć przez całe auto to wiem... bo tak się już bawiłem w A8...

    Tylko którędy ten kabelek powinien iść. Nie chcę tego robić na zasadzie jak mi wygodnie
    tylko na zasadzie jak to powinno być :) Fajnie byłoby mieć jakiś schemat którędy ten kabelek powinien iść.

    No i w takim razie ponawiam swoje pytanie: Jaka zmieniarka bo jest kilka rodzajów, Jaki kabelek ma być, Jaki stelaż ma być.

  6. #6
    Zmieniarka ma być z oznaczeniem P (nie PI), z magazynkiem wkładanym od strony krótkiego boku. Stelaż w w bagażniku taki wygięty w "L". Kabel przechodzi z bagażnika przez otwór pod półką, i idzie wzdłuż lewego progu. Zaraz po minięciu słupka skręca pod fotelem kierowcy w kierunku tunelu i wychodzi pionowo do radia. Prawdopodobnie teraz masz tam starą wiązkę, bez kabla do zmieniarki.

    Sposób zasilenia znajdziesz na stronce z WDS-em on line (link był wielokrotnie podawany na forum).

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Spoko! Teraz wszystko stało się dla mnie jasne :) Wielki dzięki sylwekk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •