Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: [ elektryka] Elektryczne fotele BMW E32

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    61
    BMW
    e32 740i
    Skąd
    Bydgoszcz
    A ja się tak podepnę pod temat tez z fotelem macie jakiś patent na to żeby fotel kierowcy sie nie ruszał?? tzn u mnie jest tak że jak hamuje albo daje w palnik to on ma taki jakby luz cały fotem nie oparcie. Troszkę mnie to irytuje.
    Bayerische Motoren Werke AG
    мой дорогой Чёрный бумер

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomahawk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    287
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Poznań
    Dzieki wielkie za info. Dopiero teraz przeczytalem wszystko a wczesniej zabralem sie za wykrecanie fotela i na tym pozostalo. Wysylam zdjecia mojego fotela.
    Zdjecie 1

    Zdjecie 2

    Zdjecie 3

    Zdjecie 4

    Zdjecie 5

    Zdjecie 6


    Z tego co mam rozumiec to za oparcie odpowiada ktorys z silniczkow na Zdjeciu nr.2
    Moglby ktos z Was mi rozjasnic ktore linki mam skrocic i jak to zrobic? Nie chce nic zepsuc :P
    EX:
    E34 524TD
    E32 730i
    E32 750IL
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Za oparcie odpowiada drugi silniczek licząc od przodu siedzenia. Właśnie na zdj 6 nie masz czasem wyciągniętego pancerza? Chodziło to kiedyś czy takie kupiłeś?

  4. #14
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Tomahawk, Odkręcasz te śrubki od silniczka na klucz 8 chyba musisz wszystkie 4 na stronie wykręcić żeby ta blacha trzymająca wypust pancerza zeszła
    wyjmujesz linkę z pancerza
    musisz delikatnie chycić kombinerkami metalową końcówkę pancerza o obkręcając ją odzielić od pancerza
    gdy już ja zdejmiesz obcinasz obcąszkami kawałek pancerza byle nie za dużo
    zakładasz metalową końcówkę i w miejscach zabicia poprawiasz to gwożdziem żeby końcówka trzymała się pancerza
    wkładasz linkę do pancerz i mocno dopychasz do końca i przekręcasz żeby mieć pewność że weszła na swoje miejsce
    skręcasz i cieszysz się swoim sprawnym fotelem
    a przede wszystkim ustaw oparcie żeby było równo

    _________________________________________________


    Makaveli, mam to samo na fotelu pasażera ale jeszcze nie ogaraniałem o co tam chodzi

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomahawk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    287
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Tomahawk, Odkręcasz te śrubki od silniczka na klucz 8 chyba musisz wszystkie 4 na stronie wykręcić żeby ta blacha trzymająca wypust pancerza zeszła
    wyjmujesz linkę z pancerza
    musisz delikatnie chycić kombinerkami metalową końcówkę pancerza o obkręcając ją odzielić od pancerza
    gdy już ja zdejmiesz obcinasz obcąszkami kawałek pancerza byle nie za dużo
    zakładasz metalową końcówkę i w miejscach zabicia poprawiasz to gwożdziem żeby końcówka trzymała się pancerza
    wkładasz linkę do pancerz i mocno dopychasz do końca i przekręcasz żeby mieć pewność że weszła na swoje miejsce
    skręcasz i cieszysz się swoim sprawnym fotelem
    a przede wszystkim ustaw oparcie żeby było równo
    Wiec zabralem sie do roboty. Majac tak dobre wskazowki wszystko poszlo zgodnie z mysla.
    Chcialbym bardzo podziekowac koledze jarek88 oraz Adrian1031
    Teraz moge sie cieszyc w pelni dzialajacym oparciem Dzieki wielkie :!!!
    EX:
    E34 524TD
    E32 730i
    E32 750IL
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez Tomahawk
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Tomahawk, Odkręcasz te śrubki od silniczka na klucz 8 chyba musisz wszystkie 4 na stronie wykręcić żeby ta blacha trzymająca wypust pancerza zeszła
    wyjmujesz linkę z pancerza
    musisz delikatnie chycić kombinerkami metalową końcówkę pancerza o obkręcając ją odzielić od pancerza
    gdy już ja zdejmiesz obcinasz obcąszkami kawałek pancerza byle nie za dużo
    zakładasz metalową końcówkę i w miejscach zabicia poprawiasz to gwożdziem żeby końcówka trzymała się pancerza
    wkładasz linkę do pancerz i mocno dopychasz do końca i przekręcasz żeby mieć pewność że weszła na swoje miejsce
    skręcasz i cieszysz się swoim sprawnym fotelem
    a przede wszystkim ustaw oparcie żeby było równo
    Wiec zabralem sie do roboty. Majac tak dobre wskazowki wszystko poszlo zgodnie z mysla.
    Chcialbym bardzo podziekowac koledze jarek88 oraz Adrian1031
    Teraz moge sie cieszyc w pelni dzialajacym oparciem Dzieki wielkie :!!!

    Trzeba było zrobić fotorelację i byłby super temat.
    Cieszę się że mogłem choć trochę pomóc bo cały opis zrobił Jarek88.
    Pozdrawiam

  7. #17
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Tomahawk, cała przyjemność po mojej stronie :] jeśli umiem to pomogę ;)

    Adrian1031, już nie bądz taki skromny :D tęż coś dodałeś do tematu

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34
    BMW
    e32
    Skąd
    Polska
    Witam

    Odświeżę temat, gdyż mam problem z fotelem kierowcy (sportsize + pełna elektryka).

    Poczytałem trochę na forum o problemie i mniej więcej wiem w czym problem - w linkach.
    W celu sprecyzowania mojego problemu (a raczej fotela) to jest tak: zaczęło się od tego, że lewa strona oparcia fotela opuszczała się z opóźnieniem w porównaniu z prawą stroną. Po jakimś czasie oparcie zostało "skrzywione" i opuszcza się takie skrzywione równomiernie - tzn. opuszcza się prawa i lewa strona tak samo lecz oparcie z prawej strony jest bardziej pochylone w dół.

    Wyjąłem fotel i zabrałem się za wykręcenie linek z silnika. I pierwsze pytanie - Drugi silniczek licząc od przodu fotela odpowiada za oparcie? Linka z jednej strony wychodzi z pancerza ok. 3cm natomiast z drugiej 1cm. Drugie pytanie - jak ustawić teraz równomiernie oparcie przed cięciem pancerza? Czy kręcąc tą kwadratową linką?

    Z góry dziękuję za sugestie :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    556
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    W silniczku są dwie linki, wyciągnij jedną linkę/pancerz i za pomocą sterowania normalnie ustaw oparcie w odpowiednim położeniu. Po wyciągnięcu jednej z linek będzie się poruszała tylko jedna strona oparcia. Oczywiście musisz mieć podpięte kostki do fotela ;-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #20
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez Marcin-e32 Zobacz posta
    W silniczku są dwie linki, wyciągnij jedną linkę/pancerz i za pomocą sterowania normalnie ustaw oparcie w odpowiednim położeniu. Po wyciągnięcu jednej z linek będzie się poruszała tylko jedna strona oparcia. Oczywiście musisz mieć podpięte kostki do fotela ;-)
    dokładnie tyle że ja polecam ustawić obie strony jednakowo , a zrobisz to ustawiając oparcie w maksymlanie wyprostowanej pozycji
    to że jedna linka jest krótsza adruga dłuższa nie przejmuj sie tak ma byc chodzi o dodatkowa nakładke do funkcji pamięci i dlatego linka musi być dłuższa

    link z opisem teraz powinieneś wiedzieć nr 6 i nr 7
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...38&hg=52&fg=10
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 30-07-2013 o 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •