Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 14

W±tek: Kasowanie inspekcji i nie dzia³aj±cy prêdko¶ciomierz.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Nastêpny post Nastêpny post
  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    7

    Kasowanie inspekcji i nie dzia³aj±cy prêdko¶ciomierz.

    Witam.
    Macie mo¿e jaki¶ schemat kasowania inspekcji w rekinie? Bardzo by³bym za niego wdziêczny, gdy¿ wszystkie które znajduje s± do nowszych modeli.
    Drugi problem mam taki, ¿e nie dzia³a mi prêdko¶ciomierz. Dziwnie zachowuje siê tak¿e, obrotomierz, na "P" jest ok, a jak tylko wrzucam jaki¶ bieg, to zaraz opada i nawet jak dodajê mocno gazu to nie unosi siê wy¿ej ni¿ na 1500rmp. Mia³ kto¶ taki problem? Mo¿e wie jak go rozwi±zaæ? PS. Skrzynia automat.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 22-06-2011 o 11:29

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2010
    Posty
    14
    BMW
    735iA
    Sk±d
    Olsztyn
    Zdaje sie ¿e ja mam taki schemacik do kasowania inspekcji wydrukowany wpadnij to Ci dam

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    6
    BMW
    e23 728i
    Sk±d
    Police
    Cytat Zamieszczone przez mateusz_ Zobacz posta
    Zdaje sie ¿e ja mam taki schemacik do kasowania inspekcji wydrukowany wpadnij to Ci dam
    Podrzuæ na forum jak mo¿esz ten schemat, potrzebuj±cych jest wiêcej.

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar patyk1985
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Sk±d
    Warszawa
    W twoim przypadku masz uszkodzon± p³ytkê zegarów w wyniku rozlanych akumulatorków, tak wiêc inspekcji najprawdopodobniej te¿ nie skasujesz. Kasowanie inspekcji: w³±cz zap³on, 7 pin w wtyczce diagnostycznej dotknij do masy na 10-15sek.

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Wicio
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Sk±d
    Otwock
    wydaje mi siê ¿e to raczej nie jest wina zegarów mam identyczny problem ( zegary mam nadzieje ju¿ naprawione tzn. baterie wymienione ¶cie¿ki polutowane ) po odpaleniu obrotomierz dzia³a ruszê pó³ metra do przodu i przestaje dzia³aæ cofnê znowu pó³ metra i znowu dzia³aæ. W czasie jazdy wskazówka od obrotomierza i prêdko¶ciomierza drga i nie prawid³owo wskazuje. Macie mo¿e jakie¶ pomys³y co to mo¿e byæ?

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar GRABA730i
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Sk±d
    NNI
    u mnie jest to samo z predkosciomierzem tylko w e38 i tez nie mam zielonego pojecia co to moze byc.....

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar patyk1985
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Sk±d
    Warszawa
    sprawd¼ czujnik w dyfrze

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Odkopiê temat, mo¿e kto¶ pomo¿e. Chcia³bym zresetowaæ pasek inspekcji i wymiany oleju. W moim bmw e23 jest gniazdo 15pinowe. Znalaz³em wiele materia³ów na ten temat: http://www.mye28.com/viewtopic.php?t=35609 i np http://www.unofficialbmw.com/repair_faqs/sil.html. Procedura zrobienia zworki na 1 i 7 pinie nie powiod³a siê. Brak reakcji. Tablica dzia³a poprawnie, prêdko¶ciomierz, obrotomierz, pod¶wietlenie tablicy itd. Natomiast pali sie na stale pomarañczowe ¶wiate³ko inspekcji + wymiany oleju + na pasku Service Interval pal± siê na czerwone diody ( raz 3 raz 2, raz 1, ró¿nie). Jestem po wymianie ¿arówkek pod¶wietlania tablicy, tablicê mam zdemontowan±. Jakie¶ rady? Przeczyta³em, ¿e moze byæ to wina baterii Ni-Cad które zasilaj± modu³ Service Interval (SI), mog³a siê zu¿yæ (wylaæ?) Czy takie s± w³a¶nie objawy? Czy kto¶ naprawia³ to samodzielnie lub wie gdzie mo¿na to naprawiæ, do kogo siê zwróciæ? Dodam, ¿e manual resetu SI jest w e23 jest niemal identyczny jak w e28,e24,e30.

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Sk±d
    in±d
    Blog
    14
    Pisz±c, ¿e masz zdemontowan± tablicê, masz na my¶li licznik?
    Akumulatorki zasilaj±ce p³ytkê SI rzeczywi¶cie lubi± siê skoñczyæ po tak d³ugim czasie.
    Musisz otworzyæ licznik i zobaczyæ w jakim stanie to jest u Ciebie.
    Obstawiam, ¿e nie jest ¼le skoro cegie³ki inspekcji ¶wiec±. Zazwyczaj pada pod¶wietlenie cegie³ek, mo¿e nie dzia³aæ np wska¼nik temperatury czy obrotomierz.
    Wszystko zale¿y od tego jaki obszar ¶cie¿ek na p³ytce obj±³ wyciekaj±cy z akumulatorków kwas.
    Wymieñ te Ni-CaDy na nowe i wtedy powinno daæ radê zrobiæ reset.

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Dziêkuje za odpowied¼. Tak mam na my¶li licznik ( zegary ). Pod¶wietlanie cegie³ek dzia³a: wska¼nik temperatury, obrotomierz te¿, itd... Ca³o¶æ dzia³a. Nie znam siê na tym wiêc nie chcia³bym za du¿o grzebaæ samodzielnie ale chyba mam do kogo porzuciæ licznik. Mam tylko pytanie - ta bateria o której wspominasz jest wlutowana w p³ytkê czy jest do³±czona osobno i wystarczy j± wymieniæ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •