Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 14

Wtek: Kasowanie inspekcji i nie dziaajcy prdkociomierz.

Kasowanie inspekcji i nie dziaajcy prdkociomierz.

Witam.
    Macie moe jaki schemat kasowania inspekcji w rekinie? Bardzo bybym za niego wdziczny, gdy wszystkie ktre znajduje s do nowszych modeli.
    Drugi problem mam taki, e nie dziaa mi prdkociomierz. Dziwnie zachowuje si take, obrotomierz, na "P" jest ok, a jak tylko wrzucam jaki bieg, to zaraz opada i nawet jak dodaj mocno gazu to nie unosi si wyej ni na 1500rmp. Mia kto taki problem? Moe wie jak go rozwiza? PS. Skrzynia automat.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 22-06-2011 o 10:29

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Oct 2010
    BMW
    735iA
    Skd
    Olsztyn
    Zdaje sie e ja mam taki schemacik do kasowania inspekcji wydrukowany wpadnij to Ci dam

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Sep 2010
    BMW
    e23 728i
    Skd
    Police
    Cytat Zamieszczone przez mateusz_ Zobacz posta
    Zdaje sie e ja mam taki schemacik do kasowania inspekcji wydrukowany wpadnij to Ci dam
    Podrzu na forum jak moesz ten schemat, potrzebujcych jest wicej.

Pocztkujcy Uytkownik Awatar patyk1985
    Doczy
    Jan 2010
    BMW
    E23
    Skd
    Warszawa
    W twoim przypadku masz uszkodzon pytk zegarw w wyniku rozlanych akumulatorkw, tak wic inspekcji najprawdopodobniej te nie skasujesz. Kasowanie inspekcji: wcz zapon, 7 pin w wtyczce diagnostycznej dotknij do masy na 10-15sek.

Pocztkujcy Uytkownik Awatar Wicio
    Doczy
    Jun 2011
    BMW
    E23 2.8i
    Skd
    Otwock
    wydaje mi si e to raczej nie jest wina zegarw mam identyczny problem ( zegary mam nadzieje ju naprawione tzn. baterie wymienione cieki polutowane ) po odpaleniu obrotomierz dziaa rusz p metra do przodu i przestaje dziaa cofn znowu p metra i znowu dziaa. W czasie jazdy wskazwka od obrotomierza i prdkociomierza drga i nie prawidowo wskazuje. Macie moe jakie pomysy co to moe by?

Zaawansowany Uytkownik Awatar GRABA730i
    Doczy
    Jan 2011
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skd
    NNI
    u mnie jest to samo z predkosciomierzem tylko w e38 i tez nie mam zielonego pojecia co to moze byc.....

Pocztkujcy Uytkownik Awatar patyk1985
    Doczy
    Jan 2010
    BMW
    E23
    Skd
    Warszawa
    sprawd czujnik w dyfrze

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jun 2014
    BMW
    BMW E23 728i
    Skd
    Wrocaw
    Odkopi temat, moe kto pomoe. Chciabym zresetowa pasek inspekcji i wymiany oleju. W moim bmw e23 jest gniazdo 15pinowe. Znalazem wiele materiaw na ten temat: http://www.mye28.com/viewtopic.php?t=35609 i np http://www.unofficialbmw.com/repair_faqs/sil.html. Procedura zrobienia zworki na 1 i 7 pinie nie powioda si. Brak reakcji. Tablica dziaa poprawnie, prdkociomierz, obrotomierz, podwietlenie tablicy itd. Natomiast pali sie na stale pomaraczowe wiateko inspekcji + wymiany oleju + na pasku Service Interval pal si na czerwone diody ( raz 3 raz 2, raz 1, rnie). Jestem po wymianie arwkek podwietlania tablicy, tablic mam zdemontowan. Jakie rady? Przeczytaem, e moze by to wina baterii Ni-Cad ktre zasilaj modu Service Interval (SI), moga si zuy (wyla?) Czy takie s wanie objawy? Czy kto naprawia to samodzielnie lub wie gdzie mona to naprawi, do kogo si zwrci? Dodam, e manual resetu SI jest w e23 jest niemal identyczny jak w e28,e24,e30.

yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Doczy
    Jan 2011
    BMW
    e2439
    Skd
    ind
    Blog
    14
    Piszc, e masz zdemontowan tablic, masz na myli licznik?
    Akumulatorki zasilajce pytk SI rzeczywicie lubi si skoczy po tak dugim czasie.
    Musisz otworzy licznik i zobaczy w jakim stanie to jest u Ciebie.
    Obstawiam, e nie jest le skoro cegieki inspekcji wiec. Zazwyczaj pada podwietlenie cegieek, moe nie dziaa np wskanik temperatury czy obrotomierz.
    Wszystko zaley od tego jaki obszar cieek na pytce obj wyciekajcy z akumulatorkw kwas.
    Wymie te Ni-CaDy na nowe i wtedy powinno da rad zrobi reset.

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jun 2014
    BMW
    BMW E23 728i
    Skd
    Wrocaw
    Dzikuje za odpowied. Tak mam na myli licznik ( zegary ). Podwietlanie cegieek dziaa: wskanik temperatury, obrotomierz te, itd... Cao dziaa. Nie znam si na tym wic nie chciabym za duo grzeba samodzielnie ale chyba mam do kogo porzuci licznik. Mam tylko pytanie - ta bateria o ktrej wspominasz jest wlutowana w pytk czy jest doczona osobno i wystarczy j wymieni?

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •