Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Porównanie silnik przed lift i po lift pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    36
    BMW
    BMW E65 735i
    Skąd
    Głogów

    Porównanie silnik przed lift i po lift pomocy

    Witam.
    W obecnej chwili przymierzam się do zakupu e38.
    Do wydania posiadam max do 23 tys.
    Z tego co widać po portalach internetowych to można wybierać pomiędzy model przed liftem, jak i z początku lifingu.
    I tu zaczyna się moje pytanie odnośnie silników i problemów z nimi związanych, spalania, eksploatacji oraz tolaerancji gazu.

    Chodzi mi o silniki przed liftem 3.5 (735) i 4.0 (740)
    , a Także o silniki po liftingu 3.5 (735) i 4.4 (740)

    Użyłem wyszukiwarki ale nie mogłem znaleść sprecyzowanych informacji a w internecie suche dane, a moim zdaniem forum jest po to, aby dostać prawdziwe informacje od użytkowników.

    Pozdrawiam.
    Konrado001.

    Obecnie na oku mam:
    http://otomoto.pl/bmw-740-najbogatsz...C14644458.html

    http://moto.allegro.pl/bmw-740i-v8-4...279118652.html
    97 rok a lift'a posiada, a więc coś pokombinowane ;)

    http://moto.allegro.pl/bmw-735-i1272588288.html

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    jeśli szukasz auta w tych pieniądzach to musisz uważać na stan techniczny, dobre sprawdzenie w serwisie to podstawa bo co z tego jeśli wydasz np 22 tysie jak dołożysz jeszcze parę tysięcy na naprawy...ja polecam 4.4 ale wszystko wyjdzie po sprawdzeniu stanu technicznego...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Lift nie ma nic wspolnego z tym jaki silnik jest lepszy . Wszystkie silniki w 7er e38 byly bardzo dobre te starsze te nowsze te z vanosem i te bez . Szkopul w tym by znalesc silnik ( auto ) w dobrym stanie . A to jest bardzo trudne jak na dzien dzisiejszy . Ja tylko doradze zeby przy kupnie podlaczyc koniecznie auto pod komputer z jakims dobrym interfejsem i zobaczyc od strony elektronicznej jak to wyglada .

    P.s jak dla mnie te auta co podales to nie sa za dobre okazje .

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    36
    BMW
    BMW E65 735i
    Skąd
    Głogów
    no co do sprawdzenia to już się nauczyłem na własnym błędzie, jak kupiłem e39 za 12 tys i w niecały rok włożyłem około 10 tys. no i teraz jak i moje obecne auto przy kupnie cała ścieżka diagnostyczna oraz komputer to podstawa ;)

    a co do tych silników to chodzi mi o różnice bo 740i była z motorem 4.0 i 4.4 i tak samo chyba jest z 735 bo moc chyba inna tak? no wlaśnie myslalem nad 4.4 lub 4.0 ale szczerze mówiąc musze przejchać sie 728 i zobaczyć bo jak zaspokoi moje oczekiwania to może i 728 ;) ogólnie mi chodzi o utrzymanie i spalanie i tolerancje tych siników na gaz oraz jakie są bolączki

    dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Z tymi silnikami i liftem to nie do końca tak.
    Nowe motory M62 pojawiły się w miejsce poprzednich M60 w 1996 - czyli dużo przed liftem (który miał miejsce w końcówce 1998).
    M62 to 4.4 (większy wariant) i 3.5 (mniejszy), M60 to odpowiednio 4.0 i 3.0.
    Ja sam miałem 740i z lipca 1996 z motorem 4.4L.

    To że auto przedliftowe ma zrobiony lift, nie jest niczym rzadkim i niekoniecznie świadczy o dzwonie. Na samym naszym forum znajdziesz sporo takich egzemplarzy.

    Jeśli miałbym coś doradzić:
    - raczej rozważaj większy motor z dwóch - one są bardzo podobne, a zawsze trochę mocy/momentu więcej;
    - raczej odpuść polifty (oryginalne, tzn. '99+) - w tych pieniądzach trafisz tylko padliny;
    - M60 4.0 jest na pewno prostszy/tańszy od 4.4, jednak to tylko dwa pierwsze lata produkcji - więc sporo tych aut jest już wymęczonych życiem;
    - pomiędzy przedliftowym a poliftowym M62 4.4 jest kilka istotnych różnic, wpływających na koszty serwisu/napraw. Po lifcie weszły zmienne fazy rozrządu (VANOS), elektroniczna przepustnica, elektroniczne sterowanie wiatraka, bodajże alternator chłodzony cieczą... Niech ci co pamiętają lepiej mnie poprawią/doprecyzują, ale z tych względów także wygrywa przedlift;
    - jeśli koniecznie upierasz się na V8 ze stajni BMW, to pamiętaj że te silniki mogą być prawdziwym "bólem w dup.ie", jak mawiają Amerykanie. Przeszukaj dokładnie forum, a zobaczysz, że obok wielu pochlebnych lecz niewiele wnoszących opinii w rodzaju "ja to bym brał 4.4" - znajdziesz też sporo historii z konkretnymi (i kosztownymi) problemami. Byc może warto rozważyć V12, które jest o wiele prostszą konstrukcją.
    - gaz jak to gaz - wszystkie wymienione silniki "znoszą" normalnie, przecież to wtrysk.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Hej

    Z twojej wypowiedzi wnioskuje że M62 występowały z vanosem lub bez.
    Czy zmiana weszła we wrześniu 1998 roku wraz z liftem?

    Po czym rozpoznać silnik?
    Mam 735 M62 ze stycznia 98?

    pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Z tymi silnikami i liftem to nie do końca tak.
    Nowe motory M62 pojawiły się w miejsce poprzednich M60 w 1996 - czyli dużo przed liftem (który miał miejsce w końcówce 1998).
    M62 to 4.4 (większy wariant) i 3.5 (mniejszy), M60 to odpowiednio 4.0 i 3.0.
    Ja sam miałem 740i z lipca 1996 z motorem 4.4L.

    To że auto przedliftowe ma zrobiony lift, nie jest niczym rzadkim i niekoniecznie świadczy o dzwonie. Na samym naszym forum znajdziesz sporo takich egzemplarzy.

    Jeśli miałbym coś doradzić:
    - raczej rozważaj większy motor z dwóch - one są bardzo podobne, a zawsze trochę mocy/momentu więcej;
    - raczej odpuść polifty (oryginalne, tzn. '99+) - w tych pieniądzach trafisz tylko padliny;
    - M60 4.0 jest na pewno prostszy/tańszy od 4.4, jednak to tylko dwa pierwsze lata produkcji - więc sporo tych aut jest już wymęczonych życiem;
    - pomiędzy przedliftowym a poliftowym M62 4.4 jest kilka istotnych różnic, wpływających na koszty serwisu/napraw. Po lifcie weszły zmienne fazy rozrządu (VANOS), elektroniczna przepustnica, elektroniczne sterowanie wiatraka, bodajże alternator chłodzony cieczą... Niech ci co pamiętają lepiej mnie poprawią/doprecyzują, ale z tych względów także wygrywa przedlift;
    - jeśli koniecznie upierasz się na V8 ze stajni BMW, to pamiętaj że te silniki mogą być prawdziwym "bólem w dup.ie", jak mawiają Amerykanie. Przeszukaj dokładnie forum, a zobaczysz, że obok wielu pochlebnych lecz niewiele wnoszących opinii w rodzaju "ja to bym brał 4.4" - znajdziesz też sporo historii z konkretnymi (i kosztownymi) problemami. Byc może warto rozważyć V12, które jest o wiele prostszą konstrukcją.
    - gaz jak to gaz - wszystkie wymienione silniki "znoszą" normalnie, przecież to wtrysk.
    W pełni się z tą wypowiedzią zgadzam, lepiej bym tego wszystkiego nie powiedział
    Sporo ludzi chwali motory M60/M62, wiele by chciało mieć, ale prawda jest taka, że bardzo trzeba na nie uważać.
    Przede wszystkim, tak jak powiedział Michał, jeśli nie zależy Ci na oryginalnym lifcie (a za te pieniądze i tak nie warto szukać, bo dołożysz tyle, co w poprzednim aucie, albo i więcej), to kieruj się w stronę przedliftowego 4,4 - brak VANOSÓW, elektronicznej przepustnicy (które na osiągi mają bardzo niewielki wpływ - w poliftowym silniku są zwężone otwory dolotowe, więc i tak cudów te ustrojstwa nie dają) i wielu innych "udogodnień" na pewno lepiej wpłynie na Twój portfel. Jest jeszcze opcja z silnikiem 4,0, jest na pewno wytrzymalszy (chociażby ze względu na podwójny łańcuch), natomiast są to auta z początku produkcji, które w tej chwili mają 14-16 lat i większość lata świetności ma już za sobą, ponadto spalanie M60 jest większe od M62 (miałem kiedyś 4,0 w E38 z 94r. i tak właśnie było).

    Jeśli chodzi o silnik V12 - wystarczy popatrzeć, ile czasu wiszą na Allegro. Według handlarzy, jest to silnik niesprzedawalny, właśnie ze względu na to, że jest to jedna z najbardziej niezawodnych jednostek w E38 (wbrew ogólnej opinii, że najlepsze jest M62).

    A powiedział to wszystko użytkownik dwóch E38 z silnikami 4,4 ;) Ja raczej powodów do narzekań nie mam, bo jakieś poważne usterki nigdy się nie trafiły, natomiast boję się czasem, czytając forum, że i mnie to spotka.

    Powodzenia w szukaniu :papa:

    Cytat Zamieszczone przez raski
    Hej

    Z twojej wypowiedzi wnioskuje że M62 występowały z vanosem lub bez.
    Czy zmiana weszła we wrześniu 1998 roku wraz z liftem?

    Po czym rozpoznać silnik?
    Mam 735 M62 ze stycznia 98?

    pozdrawiam
    Tak, zmiana weszła we wrześniu 1998r. wraz z liftem.

    Są widoczne różnice między silnikiem przedliftowym, a po - w polifcie są nieco inne obudowy, ze względu na upchnięte VANOSY, rura za przepływomierzem o ile dobrze pamiętam jest plastikowa aż do kolektora ssącego, w przedlifcie natomiast nie. Ponadto nie ma linek sterujących przepustnicą ani tempomatem.

    Silnik ze stycznia '98 powinien być przedliftowy, bez VANOSÓW.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Są widoczne różnice między silnikiem przedliftowym, a po - w polifcie są nieco inne obudowy, ze względu na upchnięte VANOSY, rura za przepływomierzem o ile dobrze pamiętam jest plastikowa aż do kolektora ssącego, w przedlifcie natomiast nie. Ponadto nie ma linek sterujących przepustnicą ani tempomatem.
    Dokładnie tak - a tutaj mała ilustracja z Wikipedii:

    przedlift (M62B44):


    i polift (M62TUB44):


    Co do starego motoru M60, można jeszcze dodać, że poza znacznym już dzisiaj wiekiem - dotyczył go znany problem z Nikasilem (zastąpiony Alusilem w M62).
    Jednak nie wiem na ile ma to u nas znaczenie - osobiście nie słyszałem o M60, które by klęknęło z powodu Nikasilu. Co innego w Stanach - tam benzyna jest bardziej zasiarczona i ponoc był to poważny problem.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja miałem chiwle jedno E32 z motorem 3.0 M60, dwa E38 z motorem 4.0 M62 i dwa E39 z motorem M62 4.4 i z żadnych nie miałem najmniejszych problemów. Chodziły super. Wszystkie bez gazu dla sprostowania. Ja bym innego nie chciał ... V12 za dużo pali jak dla mnie...

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Ze swojej strony powiem tylko, że jak szukasz zadbanego egzemplarza to szukaj u Niemców, w PL ciężko o zadbany model z nie kręconym licznikiem i przejrzystą historią serwisową. Oczywiście jest to możliwe, ale bezpieczniej u sąsiadów :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •