Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: PROBLEM Z OGRZEWANIEM

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Odepnij wtyczkę z elektrozaworów i zobacz czy grzeją obie strony.
    Odpiąłem wtyczkę, nadal wieje zimne z lewej strony "na twarz". W inpa w module automatic air conditioning żadnych błędów. Przewody dochodzące do elektrozaworów gorące. Co dalej ?

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez czerwony16 Zobacz posta
    Odpiąłem wtyczkę, nadal wieje zimne z lewej strony "na twarz". W inpa w module automatic air conditioning żadnych błędów. Przewody dochodzące do elektrozaworów gorące. Co dalej ?
    Trochę może podsumuję:
    1. Sprawdź na 100%, że masz odpowietrzony układ chłodzenia
    2. Sprawdź elektrozawory. Włącz zapłon i poproś kogoś, by przełączał ciepło-zimno na konsoli, w tym czasie słuchaj jak pykają zawory, dotkniesz ręką to też czuć. Jeżeli je odepniesz, powinny być otwarte. Przewody za zaworami (między zaworami a grodzią) mają oczywiście być gorące, jak ma grzać.
    3. Jeżeli grzeje tylko na obrotach (miałem tak) to padła pompka obiegu przy zaworach, a raczej skończyły się szczotki węglowe. Szczotki da się wymienić, wymiar 5x5x8 (lub 9). Szczotki z transportem wychodzą chyba 25 złotych. Mogę dopisać gdzie kupowałem (na aledrogo są po 15 sztuka plus wysyłka). Fotostory jak wymieniać łatwo znaleźć w sieci, potrzebna jest tylko szpulka nici.
    4. Jeżeli masz odpowietrzony układ, sprawną pompkę małego obiegu (auxiliary pump) i sprawne zawory, to dalej spróbuj podmienić cały panel sterujący. Gdy po tym wszystkim nie będzie grzać, to współczuję, bo następny etap to wywalenie deski rozdzielczej i szukanie igły w stogu siana. Ewentualnie sprawdź jeszcze wszelkie bezpieczniki związane z ogrzewaniem.

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez ArekB Zobacz posta
    Trochę może podsumuję:
    1. Sprawdź na 100%, że masz odpowietrzony układ chłodzenia
    2. Sprawdź elektrozawory. Włącz zapłon i poproś kogoś, by przełączał ciepło-zimno na konsoli, w tym czasie słuchaj jak pykają zawory, dotkniesz ręką to też czuć. Jeżeli je odepniesz, powinny być otwarte. Przewody za zaworami (między zaworami a grodzią) mają oczywiście być gorące, jak ma grzać.
    3. Jeżeli grzeje tylko na obrotach (miałem tak) to padła pompka obiegu przy zaworach, a raczej skończyły się szczotki węglowe. Szczotki da się wymienić, wymiar 5x5x8 (lub 9). Szczotki z transportem wychodzą chyba 25 złotych. Mogę dopisać gdzie kupowałem (na aledrogo są po 15 sztuka plus wysyłka). Fotostory jak wymieniać łatwo znaleźć w sieci, potrzebna jest tylko szpulka nici.
    4. Jeżeli masz odpowietrzony układ, sprawną pompkę małego obiegu (auxiliary pump) i sprawne zawory, to dalej spróbuj podmienić cały panel sterujący. Gdy po tym wszystkim nie będzie grzać, to współczuję, bo następny etap to wywalenie deski rozdzielczej i szukanie igły w stogu siana. Ewentualnie sprawdź jeszcze wszelkie bezpieczniki związane z ogrzewaniem.
    Jak sprawdzić i być pewnym odpowietrzonego układu ?



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Ja to przerabiałem u siebie w V8, gdzie podobno jest najtrudniej. Proponują by stanąć pod jakąś górką, żeby chlodnica była dodatkowo wyżej. Ja robiłem na płaskim i uzupełniałem płyn chłodzący na chodzącym silniku tak długo, aż wskaźnik poziomu się ukazał i dawałem gazu tak pod 2500-3000 obr/min, żeby aż sikało równym strumieniem górnym wężykiem do zbiornika wyrównawczego. Nawet nie ruszałem koreczka odpowietrzającego. U znajomego w E46 316 robiłem podobnie, ale tam trzeba było popuszczać korek od odpowietrzania. Znajomemu poszła jednak uszczelka pod głowicą i całą robota starczyła na dwa dni, wywaliło płyn, skończyło się ogrzewanie i się przegrzewał silnik. U niego zawory były domyślnie zamknięte, więc na czas odpowietrzania je odpiąłem. Jak już poleciało ciepłe powietrze z nawiewu, było pewne, że układ odpowietrzony.
    Może w 728 są jakieś inne patenty na odpowietrzanie, ale jak poluzujesz koreczek odpowietrzający i dasz mu trochę pochodzić bez zakręconej chłodnicy, trochę przygazujesz, to musi się odpowietrzyć. Tylko pamiętaj o elektrozaworach i miej kogoś w kabinie do obserwowania wskaźnika temperatury.

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Wydaje mi się ze układ jest odpowietrzony, zauważyłem tez ze siła nadmuchu tez się zmniejszyła. Może to jeż ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Jak masz nierowne obroty wentylatora, zmienne lub tylko niskie to oczywiście można jeżyka wrzucić na warsztat. U mnie pomogło wyjęcie panela sterującego (temperatura na guziki, siła dmuchania na pokrętła), odpięcie co się da, chyba nawet nie psikałem niczym (może WD40), kilka razy włóż/wyjmij i się uspokoiło. Robota na 5 min. Wyciągasz guzik pod panelem płaskim srubokrętem, wkładasz palec i wypychasz panel. Gdybym to miał jeszcze raz robić, psiknął bym jakimś contact cleanerem.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Mam drugi panel, podłoże


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    9
    BMW
    e38 735i '97r.
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Cześć, podłączam się pod temat, bo mam również problem z ogrzewaniem. Po uruchomieniu auta i ustawieniu klimatronika w tryb auto i temp powiedzmy 22* , kiedys silnik osiągnie ok 40-50* nawiewy się uruchamiają dość silnie i ogrzewają wnętrze auta, do tego momentu jest ok. Po osiągnięciu zadanej temperatury nawiewy zwalniają (4kreski). Problem polega na tym, że po jakiś 15min w aucie robi się coraz chłodniej, a pomimo nadal ustawionych 22* nawiewy nie przyspieszają. Dopóki nie ustawię 26-28* na klimatroniku to w aucie temp się nie podnosi i oscyluje powiedzmy w granicach 15-17* (tak odczuwam). Dodam, że robiłem ostanio porządek INP'Ą i miałem jeden bład, którego nie dało się usunąć, mianowicie "45 Zusatwasserpumpe", chodzi chyba tu o pompkę wspomagającą obieg, czy może to być przyczyną problemu, może jakieś inne sugestie?

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    To jest właśnie ta pompka pod zaworami, skończyły się szczotki. Kilka postów wyżej o tym pisałem. Wyciągnij pompkę z zaworami, otwórz jej tył(trzeba odgiąć kilka blaszek) i wsadź nowe szczotki. Potem trzeba szczotki odciągnąć nitka, żeby weszły na wirnik. Później mogę ci wysłać linki z fotostory lub wpisz w google "naprawa pompki Webasto"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •