Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: PROBLEM Z OGRZEWANIEM

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    54
    BMW
    E38 740i (man)
    Skąd
    WGM
    Panele we wszystkich starszych BMW wyciągają się tak samo, czyli banalnie prosto ;)
    ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA GALERII MOJEJ E38

    Pierwszego dnia stworzył BMW. I widział Bóg, że były dobre...

  2. #12
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Panowie, pod komputer podłączali go już nie raz i nigdy nie wyrzucił żadnego błędu.

    Nie sądzę aby to była kwestia panela. Jak mieszam coś w ustawieniach, to słychać wyraźnie że przestawia się. Jedynie to pokrętło na kratce, ale nie do końca chce mi się wierzyć żeby to on był sprawcą.

    Cytat Zamieszczone przez Leszek
    Czy sprawdzałeś węże które idą już do nagrzewnicy?Bo ja bym stawiał na zawory od przepływu ciepłego płynu na nagrzewnice albo coś z prądem które je sterują.Ale to tylko taka moja sugestia.
    Węże są ciepłe. Sprawdzałem wszystkie które mam na wierzchu. Tzn wszystkie w koło chłodnicy i od instalacji LPG. Gdyby ktoś wrzucił schemat o których wężach rozmawiamy i gdzie jest nagrzewnica w M62B44, było by cudownie ;)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    mi dmucha na nogi i szybe ciepłym a ze srodka ciagle zimne obstawiam pokrętło na kratce.. ale u autora postu leci tylko zimne może coś ze sterowaniem elektrozawory sprawdzone? bezpieczniki?.... e38 temp. nagrzewnicy sterują elektrozawory nie klapy jak w wiekszosci innych aut, czyli gdyby problem leżał by w zacinającej sie klapie to i tak z kas ciepłe powietrze by poleciało skoro nie leci to wniosek jest ze nagrzewnica raczej zimna...

  4. #14
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28
    mi dmucha na nogi i szybe ciepłym a ze srodka ciagle zimne obstawiam pokrętło na kratce.. ale u autora postu leci tylko zimne może coś ze sterowaniem elektrozawory sprawdzone? bezpieczniki?.... e38 temp. nagrzewnicy sterują elektrozawory nie klapy jak w wiekszosci innych aut, czyli gdyby problem leżał by w zacinającej sie klapie to i tak z kas ciepłe powietrze by poleciało skoro nie leci to wniosek jest ze nagrzewnica raczej zimna...
    Zgoda tylko powiedz proszę jak ją sprawdzić i abym miał pewność że to w niej leży problem. Poza tym dziwne że nie wyrzuca błędów.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    zapieczone zaworki (elektrozaworki) nie wykazą bładów wielu twierdzi ze wymiana na nowe to jedyna skuteczna naprawa jednak na alegro sa dostepne membreany do naprawy tych zaworków. poprawnosc działania sprawdzisz zwykła zaróweczka wpinajac ja we wtyczke przy zaworkach, zarówka powinna płynnie gasnąc i zapalac sie podczas regulacji temp na panelu, jezeli tak bedzie zanczy ze panel masz sprawny... http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ve_water_hose/ nr 1 to elektrozawory sprawdz weze idące do nich czy maja temp taka jak reszta wezy....

  6. #16
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Elektrozawory jak wymontujesz to też łatwo sprawdzisz czy działają. 12V i muszą :D "pukać" - podłączenie (+),(-) obojętnie, bo to cewki. - Jak wiesz o czym mowa ;)

  7. #17
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Jak nie elektrozawory to nagrzewnica
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    A ja bym zaczął od najprostrzego tematu , powracającego co roku.

    Odpowietrzaliście układ chłodzenia??

    Przecież to jest najczęstsza przyczyna niesprawności ogrzewania, druga to uszkodzone elektrozawory.

    pozdrawiam

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    U mnie jest taka sytuacja-niskie obroty =zimne powietrze , wyższe obroty= ciepłe powietrze - może to kogoś naprowadzi, co to może być ???

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A ja wpierw zacza bym od uzupelnienia plynu chlodzacego,czesto jest tak ze wskaznik jest ulamany i dolewamy na oko . Proponuje wpierw to zobaczyc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •