Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: [ wnetrze] Wymiana nagrzewnicy

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A Zrobisz te zdjęcia całego zespołu? Masz fajny ten panel ogrzewania niby zwykly ale jednak z klimą

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    Dobrze ze luki czuwa, zeczywiscie sa 3szt. A szperajac na necie znalazlem jeszcze jedna inst. wymiany ori. i grzejnika : http://forums.bimmerforums.com/forum....php?t=1328893
    tom tyle moge cie pocieszyc ze w 7 jest troche gorzej :) zwlaszcza z tym stelazem schowka poniewaz w e34 go niema(maly tylko do trzymania schowka)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    panowie dziś przyszedł mi cały układ grzewczy tylko bez kabli rok 1994 mojej 88r i teraz mam pytanie czy podłączenie pinów do silniczków będzie takie same bo za uwarzyłem że w moich kablach jest gdzie indziej umieszczony czerwony niż w nowszym modelu w pinie czy to ma jakieś znaczenie .silniczki wyprodukowane w tym samym miejscu na nalepce silniczka zmienia się tylko 2 ostatnie cyfry w moim jest 01 w nowszych 06

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    oringi kupione jak tylko zrobi sie cieplo to biore sie do roboty. Mam jeszcze pytanie jak rozbiore wszystko to rozpoznam z czego jest wyciek czy z oringow czy grzejnik jest pekniety ? Wole wiedziec wczesniej zeby nie bylo sytuacji ze wymienie oringi poskladam wszystko a tu lipa. Dzisiaj jechalem jako ze zimno na dworzu wlaczylem cieple powietrze noi musialem sie zatrzymac bo momentalnie szyba zaparowala i boczne wczesniej takich akcji nie mialem. doadam jeszcze ze jak wlacze zimne powietrze to nie paruje nic.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    Widzę że znów został poruszony temat nagrzewnicy na początek odpowiem na swój temat silniczki można bez problemu podłączyć wszystko działa. Co do sprawdzenia skąd cieknie ciężko to określić chyba że jest to duży wyciek przy wymianie o ringów nasz odkręconą nagrzewnice więc niema problemu sprawdzić jej pod ciśnieniem wyciągnij cała nagrzewnice zatykasz 2 dziury sprężarką nabijasz powietrza i do wody będzie widać czy nagrzewnica jest dziurawa jak u wulkanizatora pod nagrzewnicą jest w obudowie taka miseczka gdzie płyn powinien zostać sprawdź gdzie jest mokro a gdzie masz kurz co do całej obudowy da się wymienić bez problemu na nowszą z filtrem kabinowym
    Ostatnio edytowane przez aras232 ; 03-05-2011 o 22:22

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Dzisiaj rozebralem wszystko i okazalo sie ze to wyciek jest z oringow (na szczescie) czekam do poniedzialku az sklepy otworza zeby kupic, mam pytanie czy przy okazji ze mam grzejnik na wierzchu warto go wyjmowac i przeplukac jakos woda albo octem zeby odkamienic i oczyscic czy nie ma takiej potrzeby ?

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    jak zalewales plynem a nie woda to nie ma potrzeby. ale napewno nie zaszkodzi.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Jeszzce jedno pytanie jak rozkrecac te rurki plastikowe aby ich nie uszkodzic czy najpierw rozkrecic polaczenie rurek plastikowych i dopiero odkrecac przy nagrzewnicy czy najpierw odkrecac przy nagrzewnicy a dopiero polaczenie ?

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    rozkrec wszystko i delikatnie rozdzielaj, najpierw z nagrzewnicy, ale odkrec wszystkie sruby. uwazaj na kostki z gwintami zeby nie pogubic

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Juz po robocie dalem rade, zrobilem jak na rys. najpierw oddzielilem plastikowe od aluminiowych zeby plyn zlac a potem przy nagrzewnicy. Strasznie az tak nie bylo ale troche zabawy mialem z tym stelazem schowka. Nagrzwnicy nie plukalem bo rok temu wymienialem plyn i to co zlecialo to czysciutki plyn i w nagrzewnicy tez czysciutki byl takze zalozylem nowe oringi i w koncu temat ogrzewania mam nadzieje bede mial zamkniety na jakis czas.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •