Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [e32] Układ chłodzenia

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie

    [e32] Układ chłodzenia

    Witam,
    Dzisiaj pojawil sie u mnie nastepujacy problem - po nocnym postoju (po wieczornym odstawieniu auto) przekrecam kluczyk a tu komunikat, ktory zawsze mrozi mi krew w zylach (i to chyba nie tylko mi) "Kuhlwasserstand". Od razu maska w gore odkrecam korek a tu plynu nie zawiele. Naciskam grube przwody chlodnicy, niby sie tam jakis plyn szelata.
    Przegladam przewody - brak sladow wycieku. Dodam ze ponad tydzien temu wymienialem zaworki ogrzewania - zregenerowane i uszczelnione. Od razu pomyslalem o nich, ale w sumie nic tam nie widac, a poza tym od ich wymiany zrobilem ponad 1000km i nie bylo niepokojacych objawow. Odkrecam korek wlewu oleju - nic niepokojacego nie widze. Wyciagam bagnet oleju - stan oleju ok, brak sladow wody w misce. Dolalem troche plynu zeby dojechac do mechanika. Dodam ze silnik odpalil od strzalu - jeden obrot rozrusznika - takze raczej uszczelka nie poleciala i domyslam sie ze silnik trzyma kompresje.
    Dodam ze podczas kilku ostatnich jazd nie czulem charakterystycznego zapachu plynu chlodzacego ani w kabinie ani na zewnatrz pojazdu. Tymbardziej ze dwa razy mialem otwarta maske podczas pracy silnika po zagrzaniu go do normalnej temp. pracy i nic nie zauwazylem.
    Pisze bo akurat mechanik nie ma za bardzo czasu - auto zostawilem u niego ale moze ktos wie gdzie szukac przyczyny - moze ktos sie spotkal z takim przypadkiem. Autem jezdze juz dwa lata i oprocz wymiany wezykow wodnych ktore byly pokiereszowane przez gazownikow i po wywaleniu gazy nadawaly sie do wymiany to nic sie z ukladem nie dzialo.

    Prosze o jakies pomysly - bo moze sie okazac ze to jakas bzdura ktora naprawie u mechanika na placu.
    Gilu_e32

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    to aż taki straszny komunikat ?

    U mnie świeci odkąd kupiłem auto i jakoś nie przejmowałem się tym bo poprostu myślałem że mam jakiś czujnik uszkodzony :P

    ________________________________________

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witka
    Odpowietrzałeś układ po wymianie zaworków ?
    Ilość powietrza w ez i wężykach wystarczy żeby po rozgrzaniu silnika wywalało płyn.
    Sprawdź po dolaniu płynu, czy go dalej wywala
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Uklad zostal odpowietrzony - a poza tym gdyby nie byl to juz wczesniej pokazalyby sie takie objawy. odpowietrzalem go sposobem troche domowym - dolalem plynu pozniej pomopowalem te gru weze chlodnicy i dolewalem systematycznie plynu, pozniej rozgrzalem silnik i przegazowka zeby cisnienie poszlo i nastepnego dnia rano dolalem moze 200ml, zeby stan byl ok i nic sie nie dzialo do dzisiaj.
    Gilu_e32

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez gilu_e32
    Uklad zostal odpowietrzony - a poza tym gdyby nie byl to juz wczesniej pokazalyby sie takie objawy. odpowietrzalem go sposobem troche domowym - dolalem plynu pozniej pomopowalem te gru weze chlodnicy i dolewalem systematycznie plynu, pozniej rozgrzalem silnik i przegazowka zeby cisnienie poszlo i nastepnego dnia rano dolalem moze 200ml, zeby stan byl ok i nic sie nie dzialo do dzisiaj.
    To faktycznie domowy sposób, bez odkręcania odpowietrznika przy termostacie.
    Tu masz opisane prawidłowe odpowietrzanie m30
    http://forum.7er.pl/jak-odpowietrzyc-m30-vt14924.htm
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Domowy jak domowy, ale w takim razie musze dostarczyc jutro plyn do mechanika i zeby go porzadnie odpowietrzyl i zobacze co sie bdzie dzialo. Mam nadzieje jednak ze z silnikiem sie nic nie stalo.
    Gilu_e32

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez gilu_e32
    Mam nadzieje jednak ze z silnikiem sie nic nie stalo.
    myślę że masz tylko zapowietrzony układ ,a co z temperaturą na zegarach ,nie przechodzi delikatnie poza pion
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    nic a nic caly czas wskazowka na bacznosc. Wczoraj jak stalem w korku delikatnie sie przeszla poza ale doslownie ok. 1mm, ale zaraz sie skonczylo stanie i pojechalem dalej i wrocila do pionu tak jak powinno byc. Wskazowka poza pionem znajdowala sioe moze ok. 1-2 minuty
    Gilu_e32

  9. #9
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    to tylko dobrze odpowietrz układ ,i powinno być O.K.
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    bede jutro wlaczyl:) dam znac co bylo
    Gilu_e32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •