Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ tuning] e38 turbo

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    [ tuning] e38 turbo

    Panowie czy istnieje jakas mozliwosc stuningowania porzadnie e38? Jak wiadomo z poprzedniego mojego tematu przymierzam sie do kupna.. Czy jest mozliwosc zakucia i stuningowania automatu? Zero przerobek stylistycznych.. Tylko jakies 600 koni 4.4 albo 5.4.. W grudniu mam zamiar kupic e38.. Mam mozliwosc gdyz jestem kawalerem i mieszkam za granica.. Pracuje pracuje i pracuje.. Kasa jest w porzadku.. Ale z nudow mozna oszalec.. Odkladam odkladam i moim marzeniem jest sliczna siodemka e38 740 lub 750 indivudial.. Jakies hobby trzeba miec zeby nie oszalec.. ;) zastanawiam sie nad przyspieszeniem wiekszym od m3.. Ale wiem ze wiaze sie to z wieloma wydatkami.. Ile tysiecy trzeba by poswiecic na taki tuning, jesli jest mozliwe zrobienie tego w automacie.. 20tys to taka moja granica, mysle ze wiecej nie bedzie potrzeba.. Auto 30, tuning 20.. Jesli mam dac wiecej niz 50 to wole sie wstrzymac i dolozyc do jakiejs nowej siodemki z silnikiem 6.0 ;) Do grudnia przyszlego roku projekt bylby 100% zakonczony. Czy lepiej 740 czy lepiej 750.. Nadal zastanawiam sie nad 750 kolegi z forum.. Papuga.. Moglby ktos wskazac kierunek? ;)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Najprościej - e38 4,4 bez vanosa, manualna skrzynia i kompresor ( http://www.koperformance.com/bmw/tur...or_e38_740.htm ) .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Z automatem może być problem, ponieważ najmocniejsza skrzynia montowana we38 to zf5hp30, która przenosi moment do 560Nm, a v12 bez tuningu osiąga prawie taki moment.
    Ponadto v12 jest już dosyć ciasno zabudowane w komorze silnika e38, więc trzeba będzie mocno rzeźbić. Jest to do zrobienia, ale dużym kosztem, szczególnie jeśli chcesz oddać to do jakiejś firmy. Myśle że v8 z kompresorem to jedyne słuszne i chyba mieszczące się w tych kosztach wyjście (bez zakucia silnika).

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu
    Z automatem może być problem, ponieważ najmocniejsza skrzynia montowana we38 to zf5hp30, która przenosi moment do 560Nm
    Pozwolę sobie z tym się nie zgodzić, ponieważ skrzynia ZF 5HP30 była montowana między innymi w: Aston Martin DB7 Vantage po roku 1999, Rolls Royce Silver Seraph V12 5.4 liter po roku 1998, Bentley Arnage V8 6.8 po roku 1999 i właśnie ten model miał 405KM i 830Nm momentu obrotowego.

    A tu link z opisem skrzyni ZF 5HP30:
    http://www.e38.org/5HP30%20spare%20parts%20catalog.pdf

    A co do turbo w 750 V12, to podejrzewam, że jak wrzucisz dwie turbiny (bo jedna nie ma sensu), to bez problemu osiągniesz wartość grubo ponda 800Nm, więc wydaje mi się, że nie ma sensu się w to bawić bo skrzynia nie da rady. Poszukaj jeszcze na forum, kiedyś już temat turbo w V12 był szeroko poruszany. Pozdrawiam

    http://forum.7er.pl/-tuning-kto-pomo...-ta-vt8346.htm
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A nie lepiej Alpine B12 6.0 :]
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Miałbym tyle kasy i chciałbym szybkie e38 to właśnie alpina :) Cena rynkowa raczej nie spadnie, a zawsze to będzie większy rarytas niż uturbione 740 bo nikt nie będzie miał wątpliwości co do jakości wykonania :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Poczekajcie trochę wróci Sebek do siebie to wam podrzuci czym wczoraj się wozili i powinno to rozwiać wasze wątpliwości z tego co pamiętam było to 7er z silnikiem od M5 na kompresorze podniesione na 550 KM i podobno beret urywa tak to smiga ;) .

    Ja ze swojej strony gdzieś kiedyś trafiłem na gotowego "kita" z dwiema turbinami do 4.4 chyba na ok.800 KM - jakiejś firmy tuningowej z USA ale jak się gdzieś dogrzebię dam ci link. Jednak prościej będzie jak sobie zadzwonisz to naszych rodzimych tunerów, którzy mają już nie małe doświadczenie i na pewno zrobią wózek pod ciebie tu mogę polecić choćby Godula tuning z Krakowa firma z tradycjami i poważnie podchodząca do indywidualnych oczekiwań klienta zadzwoń pogadaj i sporo ci rozjaśnią w głowie...
    Dreams from Dreams - 7er...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Dzieki Panowie, wstepnie wiem o co chodzi. Widze ze koszta przekrocza 20tys. Zasmucil mnie rowniez fakt ze skrzynia tego nie wytrzyma a nie chcialbym e38 traktowac manualem ;/ chyba ze jak tam kolega wyzej pisal skrzynia byla montowana do aut posiadajacych 405koni.. Ewentualnie moglbym moc podniesc do tych 400 koni i juz powinno byc o niebo lepiej. Tak myslalem ze automat 600 kuni nie udzwignie, ale pomyslalem ze warto zapytac.


    A kto mi pokaze taka alpine?

    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...pc=D&tab=price


    Jedyne co znalazlem to jest tutaj.. Ale ceny to 20tys euro ^_^



    Po przeczytaniu tego tematu:
    http://forum.7er.pl/-tuning-kto-pomo...-vt8346,30.htm

    Troche mnie zbilo :D mysle ze skonczy sie na delikatnych 400 koniach ^^

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Dokładnie jeżeli chcesz mocne szybkie E-38, które nie będzie wiecznie stało na warsztacie bo to strojenie to problem z elektroniką ( typowe przypadłości turbienia motorów niestety to są super autka na weekend i nic po za tym ) to bierz Alpinę B12 6,0 430KM to jest potega moment 600Nm z wolnossaka bez turbo dziury to poezja jecvhałem kiedyś Alpiną B10 V8 to ma podobne osiągi i jest frajda porównac śmiało mozna do M5 e-39.

    I fakt jazdy Alpiną

    A co do ceny zdrowe E-38 4,4 na 6-gang to około 25 000 do tego turbo z 20-30 tysięcy i teraz heble inne zawias inny i na koniec wyjdzie to samo co za Alpinę

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Czyli cena alpiny to 20 tys euro gdzies? To troche przekracza moj budzet.. Czy nie lepiej za 80 tys zlotych kupic juz e65? Moze nie ma 400koni, ale 4.5litra w longu dobry rocznik, komfort bo to nowa siodemka.. Wiele bajerow nowych? Raczej wiec odpada taka zabawa.. Skoro beda problemy i wogole.. Ta siodema jezdze czesto polska niemcy auto musi byc niezawodne, a skoro mowisz ze duzo problemow jest to podziekuje i kupie 740, pozniej za kilka lat jak ceny spadna do 40tys to moze wyrwe jakas ladna e65 bo raczej 80tys w auto szkoda mi pakowac.. Ceny spadna, nie lubie byc w plecy ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •