Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E32 komputer silnika m30 które pasują?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    22

    E32 komputer silnika m30 które pasują?

    Witam mam oto taki problem potrzebuje podmienić i sprawdzić komputer od swojego silnika m30 ponieważ mój po jakimś czasie po 10-20 sekundach odcina wtryski i auto gaśnie, mój komputer to Motronic boscha 0 261 200 178 natomiast chce podmienić od kolegi który tez ma m30b35 tyle ze w e34 z 87r. jego numery to: 0 261 200 150 - wie ktoś czy można bez problemu podmienić i sprawdzić i czy te komputery to jest to samo?
    aha zapomniałem dodać że komputer mam od m30b30 kupiłem auto juz po swapie na m30b35 i wszystko na tym kompie zawsze było ok :|
    BMW- Bedziesz Mi Wierna;)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego ETK da odpowiedź

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Te komputery to nie jest to samo aczkolwiek wydaje mi się, że podmiana może działać.
    ten z końcówką 150 to jest starszy i biedniejszy Motronic 1.1 a ten z końcówka 178 to standardowy Motronic 1.3 Różnice między tymi systemami opisane są w linku poniżej i wydają się nie być specjalnie istotne z punktu widzenia podmiany testowej:
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/773991

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Możesz spróbować jeżeli masz dostęp do drugiego komputera , sama wymiana to 5 minut. Testowałem taki zabieg kiedy miałem problemy z obrotami w poprzedniej e32 /okazało się że padnięta była przepustnica/ i niestety nie udało się uruchomić samochodu na żadnym z dwóch pozostałych jakie miałem dostępne, może u Ciebie się to sprawdzi .

    Marek.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: E32 komputer silnika m30 które pasują?

    Tak jak mówią wszyscy: podmieniać można. Ja sam testowo zakładałem do mojego komputer od 3.5 manual bez EML choć mam automat i EML i wszystko działało.

    BTW. czy te komputery różnią się tylko programem czy może jakoś techniczne też? Tzn czy można jeden przeprogramować na inny?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sterownik pod EML dostaje takie same informację jak sterownik bez EML. W obu przypadkach TPS to przełącznik, z tym, że w wersji z EML przełącznik jest w potencjometrze z pedału gazu(jak podłączy się kompem to można odczytać kiedy DME dostaje informację o tym, że przepustnica została otwarta i kiedy otwarta jest na maks, nie ma tam potencjometru jak w wielu nowszych motronicach.)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •