Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 113

W±tek: [audio] [e38] Wymiana g³o¶ników DSP pó³ka tylna

  1. #21
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    My¶lê, ¿e te mog± siê lepiej sprawdziæ:
    http://allegro.pl/item118...o_kpl_2szt.html
    Uwa¿anie tonsila lepszego od tych hertzów to lekka g³upota. To podobna pó³ka.
    Cursor zlituj siê. Wklejasz bezmy¶lnie jakie¶ linki i wprowadzasz ludzi w b³±d! Na jakiej podstawie twierdzisz i¿ te g³o¶niki bêd± lepsze od GDN 13/40/2 które wklei³em? UZASADNIJ! Czy wiesz ¿e g³o¶nik który przedstawi³e¶ ma kosz 16cm? Czy wiesz ¿e tego g³o¶nika Tonsil NIGDY nie wyprodukowa³? To jest sk³adanka home made. Mogê Ci nawet podaæ dok³adne oznaczenia g³o¶ników z których s± wziête poszczególne elementy! Je¿eli nadal uwa¿asz ¿e bredzê to powiem Ci ¿e pracujê w tej zacnej firmie- jestem tam... nie wa¿ne nie mogê zdradziæ ale mam sporo ¶wiatowych konstrukcji na swoim koncie.
    www.tonsil.furious.pl
    To moje drugie auto i ca³a story o nim.
    Edit: je¿eli nadal twierdzisz i¿ 13/40/2 nie nada siê do e38 to wpisz sobie w Google "Totem Mite". To s± Kanadyjskie kolumny oparte na naszych GDN 13/40/2 oraz GDWK 10/60 które kosztuj± 12.000z³/para.
    I co w zwi±zku z tym, ¿e totem mite tyle kosztuje? JM Lab utopia kosztuj± ponad 100tys i co w zwi±zku tym?

    A zamiast GDN 13/40/2 wola³bym GDN 13/50/9. Mia³em takie i moim zdaniem s± lepsz± opcj±.


    A z tym fiatem to akurat nie masz siê czym chwaliæ, bo na kilku forach nachwali³e¶ siê jaki to masz rewelacyjny sprzêt, a jak przysz³o co do czego to zrobi³e¶ z siebie b³azna, no ale oczywi¶cie Tonsil jest najlepszy(woofery speed 1700 dorównuj± DLS R6A :hah: ), a zawody sound Off s± ustawiane i dlatego na nie, nie je¼dzisz.



    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Nie. Widzia³em kilka seryjnych pude³ z tylnej pó³ki i ka¿dy by³ zamkniêt± skrzynk±. Dlatego pytam
    Co do ilo¶ci - widzia³em równie¿ kilka.... Jedna pó³ka mia³a tandetnie zaklejone otwory w ¶rodkowej czê¶ci. Reszta uczciwie "puka³a" w baga¿nik.... Przyjrzyj siê uwa¿nie....

    Jest to uk³ad otwarty.
    Jak znajdê chwilê to postaram siê zrobiæ fotkê puszki, która le¿y u szajboosa. Wylotów tam nie ma ;)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  2. #22
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Jak znajdê chwilê to postaram siê zrobiæ fotkê puszki, która le¿y u szajboosa. Wylotów tam nie ma ;)
    Spoko.... Zanim zrobisz foto, wykrêæ wewnêtrzne g³o¶niki z pó³ki i popatrz, jak to jest zrobione. Mnie przekonywaæ nie musisz... ;)

  3. #23
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    a jak przysz³o co do czego to zrobi³e¶ z siebie b³azna
    Czyli co do czego?
    Na razie czekam na uzasadnienie Twoich tez bo póki co to sam robisz b³azna z siebie.
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    A zamiast GDN 13/40/2 wola³bym GDN 13/50/9
    Nie wiesz co piszesz... Jajko m±drzejsze od kury.
    Z reszt± co ja siê bêdê spuszcza³. Sylwekk mia³ racjê ale...
    BYE

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klêkaj±?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  4. #24
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Sk±d
    Poznañ
    oki panowie wiêc GDN 13/40/2 TONISILA

    pytanko moje one maja Pasmo przenoszenia 90-5000 Hz czy wyj¶cie z wzmacniacza seryjnego nie jest ni¿ej ustawione od 40-1200Hz co¶ mi siê o uszy obi³o, jak siê domy¶lam w takim rozmiarze ni¿szego tonami nic nie bêdzie


    dodam i¿ nie zamierzam zak³adaæ innego wzmacniacza ma je zasilaæ oryginalny wzmacniacz bmw


    czy kolego maj±c etat w tonsilu masz jeszcze jakie¶ rabacki na 4 sztuki?

    pozdrawiam i dziêkuje za zainteresowanie ....

  5. #25
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    Wzmacniacz tylnej pó³ki przenosi pe³ne pasmo lecz z pewnym (w tym przypadku ostrym) nachyleniem dB. Pomimo i¿ w uk³adzie zastosowano szereg filtrów to i tak nie wyeliminujesz w 100% wy¿szych czêstotliwo¶ci. Pomimo i¿ s± one w jakim¶ tam stopniu odfiltrowane i w zasadzie dla naszego ucha nie s³yszalne to g³o¶nik je odtwarza nadal. Praw fizyki siê nie oszuka. Ale to s³owem wstêpu, taka teoria aby¶ wiedzia³ na przysz³o¶æ.
    Teraz do rzeczy: w przypadku subwooferów pasmo przenoszenia nie ma wiêkszego znaczenia. Patrzymy na Fs czyli czêstotliwo¶æ rezonansu uk³adu drgaj±cego. W tym przypadku wynosi on ~50Hz co ju¿ 4 g³o¶nikom pozwoli na ciekawe zej¶cie. Niestety ale nie mogê dokopaæ siê do schematu ca³ej instalacji w e38 dlatego trudno mi opracowaæ jaki¶ fajny system. Na pomiary ca³o¶ci w naszym laboratorium na razie nie mam co liczyæ bo akurat wprowadzamy szereg nowo¶ci (min. nowe Altusy). Tak¿e je¿eli kto¶ mia³by schematy, jakie¶ dane wzmacniaczy, pojemno¶ci komór w drzwiach i czy pó³ce DSP to proszê o szybkie info. Usi±dê i w tydzieñ opracujê fajny systemik dla E38.
    Pozdrawiam.

    EDIT: jak± moc maj± ory wzmacniacze?

  6. #26
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Sk±d
    Poznañ
    35w na jeden g³o¶nik ten w pó³ce... wedle mojej wiedzy


    Oki czyli ja siê decyduje na te tonsile co podali¶cie " GDN 13/40/2 "


    pozdrawiam mam nadzieje ,¿e siê zmieszcz± bez problemu

  7. #27
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    35W to jest bardzo du¿a moc. Odpowiednik "zachodniego" 800W ;-) Takie moce osi±gaj± polskie wzmacniacze Unitra/Diora/Fonica itp... które bez problemu targaj± Altusy 200. Jak wiadomo Altus jest kolumn± pó³estradow± i bardzo pr±do¿ern± a te "polskie" 30W daje im radê. O dziwo "japoñskie" 300W ju¿ nie! Temat mocy to bardzo obszerna dziedzina akustyki i móg³bym pisaæ poematy. Z ciekawostek powiem Wam ¿e g³o¶nik PIONEER TS-W308D2 posiada 70W mocy IEC/DIN. Nie mniej jednak je¿eli jest to te prawdziwe 35W (IEC lub DIN) to bardzo dobrze, 13/40/2 bêd± wy¶mienicie wysterowane.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klêkaj±?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  8. #28

  9. #29
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    Dla mnie nic nowego ale co wychy³ membrany ma do jako¶ci d¼wiêku czy w ogóle do tego tematu?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klêkaj±?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  10. #30
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale bêdzie
    Sk±d
    O³awa
    Te¿ jestem zainteresowany zmian± g³o¶ników w DSP czy te GDN 13/40/2 napewno siê zmieszcz± magnes wydaje mi sie szerszy ni¿ w ori Philips one dok³adnie maj± 70mm???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •