Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78

Wątek: [mechanika] Odkrylem i zakochalem sie na nowo w moim E38 !

  1. #21
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sebek a przy wyższych obrotach i większych prędkościach też nie ma różnicy. I czy nie ma specyficznego świstu powietrza ze strumienic?
    Powiem Ci że dałeś mi mocno do myślenia z tymi strumienicami :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #22
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    tak daleko jeszcze nie przetestowalem - auto stoi u mechanika - jutro odbior i dalsze testy.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #23
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Witam,

    tak daleko jeszcze nie przetestowalem - auto stoi u mechanika - jutro odbior i dalsze testy.
    To ja czekam na Twoje spostrzeżenia :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    66
    Mi też pali po 20 i jeżdżę bez szaleństw! Sebek, jest dzięki Tobie nadzieja! Kupuje zaraz też strumiennice i żegnam katalizatory. Sebek, powiedz jak zrobić tę osłonę na sondę, U mnie siedzi M60 ukł.wydechowy różni się od ukł. M62? Mechanik prosi o zdjęcia tej osłony na sondę bo nigdy czegoś takiego nie robił

    POZDRAWIAM ;D

    P.S.
    Już zamówiłem, takie same wymiary. :D

  5. #25
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    w efekcie koncowym nie zalozylem zadnych oslon na sondy. Rozmawialem jeszcze z dwoma specami i mowili - ze nie powinno byc problemow. Pojezdze troche i zobaczymy co z tego wyniknie ....
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Ja przynajmniej od 5lat mam w kazdym aucie zamontowane strumienice- NIGDY nie pojawily sie negatywne efekty uboczne :] zawsze same plusy ;)
    Dzwiek silnika w E38 740i zrobi sie troszeczke nizszy ale nic poza tym zadych swistow gwizdow itp. tyczy sie to tez 730i E32
    @Sebek po przejechaniu okolo 200km uklad ci sie "przedmucha" i wtedy dopiero wzrost osiagow bedzie maksymalny.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    mialem identyczna strumienice co pokazal mibhell zreszta jeszcze ja mam bo wycialem,moge komus odsprzedac jesli chce,jezdzilem na nich krotko,kilka moze kilkanascie dni.auto chodzilo mi jak polonez i gwizdalo. jesli wy nie macie takich objawow to git.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    to normalne..przeciez katalizator ogolnie odejmuje moc silnika... to samo zrobilem w e34 525i tyle ze trzeba sie liczyc z szybsza wymiana tlumika..ale spokojnie swoje jeszcze przejezdzi..

    co do katow w dieslu...nie wiem jaki przyniosloby to efekt, trzeba sprawdzic w ktorym miejscu jest sonda lambda..jesli przed katami to mozna chyba je wyciac..jesli za niestety odczyt kompa bedzie bledny przez co nie bedzie spodziewanego efektu a wrecz wieksze zuzycie paliwa oraz slabsze osiagi...
    właśnie a co jak sondy są za katem?
    ja tak właśnie mam, czy da się jakoś oszukać kompa żeby nie pokazywał błędu jak wytnę katy?
    a może żadnych błędów nie będzie?
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nieda sie oszukac, rozmawialem dzisiaj z paroma kumplami i kazdy mowi ze po wycieciu kata moze jest i roznica ale niewielka i naprawde jezeli kat niejest uszkodzony to roznicy w mocy nieodczujecie

  10. #30
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    w moim świecie jest sens wycinania kata wtedy gdy już nie działa ... bo po co w sumie ryzykować i sondami i krzakami w kompie przy sprawnym samochodzie ... a jak kat nie działa i wsadzisz w jego miejsce strumienice to różnicę musisz poczuć ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •