Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: wymiana WISCO

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Post wymiana WISCO

    Witam Panowie. Musze wymienic Wisco. Prosze o pomoc..
    tzw. którędy najlepiej? od góry czy od dołu? bo od góry raczej nie wyciągne wisco z wiatrakiem.. ?
    Biały

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    ja przedwczoraj przerabiałem temat z wiskozą i najpierw zdjąłem plastikową obudowę chłodnicy poznaje wyjąłem chłodnice ale to u Ciebie nie będzie konieczne ja ja wyjmowałem żeby wymienić pompę wody a wracając do wiskozy to potrzebujesz klucz 32 i musisz energicznie uderzyć młotkiem w klucz oczywiście lewy gwint czyli odkręcamy w prawą stronę i wiskoza powinna łatwo się odkręcić jak już puści ja miałem problemy z tym i sklinowałem ja o kolo pasowe drewnianym klinem.

    MOD: uzywaj interpunkcji

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez su111
    ja przedwczoraj przerabiałem temat z wiskozom i najpierw zdjąłem plastikową obudowę chłodnicy poznaje wyjąłem chłodnice ale to u Cibie nie będzie konieczne ja ja wyjmowałem żeby wymienić pompę wody a wracając do wiskozy to potrzebujesz klucz 32 i musisz energicznie uderzyć młotkiem w klucz oczywiście lewy gwint czyli odkręcamy w prawą stronę i wiskoza powinna łatwo się odkręcić jak już puści ja miałem problemy z tym i sklinowałem ja o kolo zamachowe drewnianym klinem.
    Kolego dzieki.. :)
    Ale jak odkrece wisko razem z wiatrakiem. to nie wyciagne wiska z wiatrakiem ani przez góre ani przez doł..;/
    Panowie pomożecie mi ? samej plastykowej obudowy wiatraka nie da się wyciagnac.. a dostep z kluczem 32 jest dość problematyczny.. wymieniał ktoś może już w swoim samochodzie te wisco? jeżeli tak to od dołu czy od góry? ..
    Biały

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Cytat Zamieszczone przez su111
    ja przedwczoraj przerabiałem temat z wiskozom i najpierw zdjąłem plastikową obudowę chłodnicy poznaje wyjąłem chłodnice ale to u Cibie nie będzie konieczne ja ja wyjmowałem żeby wymienić pompę wody a wracając do wiskozy to potrzebujesz klucz 32 i musisz energicznie uderzyć młotkiem w klucz oczywiście lewy gwint czyli odkręcamy w prawą stronę i wiskoza powinna łatwo się odkręcić jak już puści ja miałem problemy z tym i sklinowałem ja o kolo zamachowe drewnianym klinem.
    Kolego dzieki.. :)
    Ale jak odkrece wisko razem z wiatrakiem. to nie wyciagne wiska z wiatrakiem ani przez góre ani przez doł..;/
    Panowie pomożecie mi ? samej plastykowej obudowy wiatraka nie da się wyciagnac.. a dostep z kluczem 32 jest dość problematyczny.. wymieniał ktoś może już w swoim samochodzie te wisco? jeżeli tak to od dołu czy od góry? ..
    Bez problemu mozna zdemontowac tunel chlodnicy i wyjac wraz z nim visco ;) w 728i jest full miejsca wiec glowa do gory :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Bez problemu mozna zdemontowac tunel chlodnicy i wyjac wraz z nim visco w 728i jest full miejsca wiec glowa do gory ..
    Dzięki.. no właśnie trzeba odkręcić wisko i razem z nim sciągnąć obudowe wiatraka? problem w tym, że nie chce mi się odkręcić wisko.. musze zablokować gdzieś kółko z pompy, bo się obkręca jak staram się odkręcić wisko..:/
    Biały

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    W m60 i starszym m21 zawsze dodatkowo blokowałem śrubokrętem koło pompy wody (pomiędzy oś i śrubę mocującą koło pasowe.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Do odkręcania jest specjalne narzędzie serwisowe - tutaj masz jego opis - http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=464226


    Zazwyczaj udaje się odkręcić, poprzez uderzanie młotkiem w klucz. A jeżeli nie to trzeba zablokować (tylko trzeba uważać na gwint pompy).

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Do odkręcania jest specjalne narzędzie serwisowe - tutaj masz jego opis - http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=464226


    Zazwyczaj udaje się odkręcić, poprzez uderzanie młotkiem w klucz. A jeżeli nie to trzeba zablokować (tylko trzeba uważać na gwint pompy).
    Dzieki Panowie. Wisko wymienione:) troche pustukałem po kluczu aż w końcu puscilo :) Pozdrawiam
    Biały

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Zawsze puszcza

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Danek25 Zobacz posta
    Zawsze puszcza
    No niestety nie zawsze. Ja miałem taki przypadek, że ani pukanie, ani walenie młotem nic nie dawało. Blokowany pasek też nic nie dawał. Koło obracało się mimo, że sprężyna napinacza aż się uginała. Byłem na tyle zdesperowany, że kolega na warsztacie zrobił mi wspomniane narzędzie serwisowe z płaskownika, ale niestety nie do końca pasowało. Ostatecznie kupiłem spray Kleen-flo (sorki za reklamę) i po kwadransie stukania puściło..

    Spray przydał się też w przypadku odkręcania kompresora klimy. Śruby puszczają aż miło.
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. Wymiana TV 4:3
    Przez bialydaro w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 23:38
  2. Wymiana popychaczy!!!
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 12:44
  3. [mechanika] wisco m60
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:27
  4. Wymiana
    Przez przemo9999 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 09:12
  5. wymiana świec
    Przez nicolas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •