Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: wymiana WISCO

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Post wymiana WISCO

    Witam Panowie. Musze wymienic Wisco. Prosze o pomoc..
    tzw. którędy najlepiej? od góry czy od dołu? bo od góry raczej nie wyciągne wisco z wiatrakiem.. ?
    Biały

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    46
    BMW
    730 v8 e38
    Skąd
    Os
    ja przedwczoraj przerabiałem temat z wiskozą i najpierw zdjąłem plastikową obudowę chłodnicy poznaje wyjąłem chłodnice ale to u Ciebie nie będzie konieczne ja ja wyjmowałem żeby wymienić pompę wody a wracając do wiskozy to potrzebujesz klucz 32 i musisz energicznie uderzyć młotkiem w klucz oczywiście lewy gwint czyli odkręcamy w prawą stronę i wiskoza powinna łatwo się odkręcić jak już puści ja miałem problemy z tym i sklinowałem ja o kolo pasowe drewnianym klinem.

    MOD: uzywaj interpunkcji

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez su111
    ja przedwczoraj przerabiałem temat z wiskozom i najpierw zdjąłem plastikową obudowę chłodnicy poznaje wyjąłem chłodnice ale to u Cibie nie będzie konieczne ja ja wyjmowałem żeby wymienić pompę wody a wracając do wiskozy to potrzebujesz klucz 32 i musisz energicznie uderzyć młotkiem w klucz oczywiście lewy gwint czyli odkręcamy w prawą stronę i wiskoza powinna łatwo się odkręcić jak już puści ja miałem problemy z tym i sklinowałem ja o kolo zamachowe drewnianym klinem.
    Kolego dzieki.. :)
    Ale jak odkrece wisko razem z wiatrakiem. to nie wyciagne wiska z wiatrakiem ani przez góre ani przez doł..;/
    Panowie pomożecie mi ? samej plastykowej obudowy wiatraka nie da się wyciagnac.. a dostep z kluczem 32 jest dość problematyczny.. wymieniał ktoś może już w swoim samochodzie te wisco? jeżeli tak to od dołu czy od góry? ..
    Biały

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,123
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Cytat Zamieszczone przez su111
    ja przedwczoraj przerabiałem temat z wiskozom i najpierw zdjąłem plastikową obudowę chłodnicy poznaje wyjąłem chłodnice ale to u Cibie nie będzie konieczne ja ja wyjmowałem żeby wymienić pompę wody a wracając do wiskozy to potrzebujesz klucz 32 i musisz energicznie uderzyć młotkiem w klucz oczywiście lewy gwint czyli odkręcamy w prawą stronę i wiskoza powinna łatwo się odkręcić jak już puści ja miałem problemy z tym i sklinowałem ja o kolo zamachowe drewnianym klinem.
    Kolego dzieki.. :)
    Ale jak odkrece wisko razem z wiatrakiem. to nie wyciagne wiska z wiatrakiem ani przez góre ani przez doł..;/
    Panowie pomożecie mi ? samej plastykowej obudowy wiatraka nie da się wyciagnac.. a dostep z kluczem 32 jest dość problematyczny.. wymieniał ktoś może już w swoim samochodzie te wisco? jeżeli tak to od dołu czy od góry? ..
    Bez problemu mozna zdemontowac tunel chlodnicy i wyjac wraz z nim visco ;) w 728i jest full miejsca wiec glowa do gory :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Bez problemu mozna zdemontowac tunel chlodnicy i wyjac wraz z nim visco w 728i jest full miejsca wiec glowa do gory ..
    Dzięki.. no właśnie trzeba odkręcić wisko i razem z nim sciągnąć obudowe wiatraka? problem w tym, że nie chce mi się odkręcić wisko.. musze zablokować gdzieś kółko z pompy, bo się obkręca jak staram się odkręcić wisko..:/
    Biały

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    W m60 i starszym m21 zawsze dodatkowo blokowałem śrubokrętem koło pompy wody (pomiędzy oś i śrubę mocującą koło pasowe.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Do odkręcania jest specjalne narzędzie serwisowe - tutaj masz jego opis - http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=464226


    Zazwyczaj udaje się odkręcić, poprzez uderzanie młotkiem w klucz. A jeżeli nie to trzeba zablokować (tylko trzeba uważać na gwint pompy).

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Do odkręcania jest specjalne narzędzie serwisowe - tutaj masz jego opis - http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=464226


    Zazwyczaj udaje się odkręcić, poprzez uderzanie młotkiem w klucz. A jeżeli nie to trzeba zablokować (tylko trzeba uważać na gwint pompy).
    Dzieki Panowie. Wisko wymienione:) troche pustukałem po kluczu aż w końcu puscilo :) Pozdrawiam
    Biały

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Zawsze puszcza

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    A u mnie nie chciało puścić i nie puściło - a chciałem zdjąć do wymiany termostatu.
    Niestety. A termostat było trudno wymienić ale się udało bez zdejmowania wentylatora.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

Podobne wątki

  1. Wymiana TV 4:3
    Przez bialydaro w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 23:38
  2. Wymiana popychaczy!!!
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 12:44
  3. [mechanika] wisco m60
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:27
  4. Wymiana
    Przez przemo9999 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 09:12
  5. wymiana świec
    Przez nicolas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •