Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Oklejanie folią auta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź

    Oklejanie folią auta

    Witam
    Chciałbym zapytać czy ktoś z Was obklejał profesjonalnie auto folią? Po jakim czasie można się spodziewać odchodzenia folii, pękania itd (nie chodzi mi o dane producenta, tylko jak to jest w rzeczywistości). Czy wygląda to estetycznie ? Jakie są koszta auta i na co trzeba patrzeć przy liczeniu. Chodzi mi głownie o obklejenie dachu 7er.
    Pozdrawiam

  2. #2
    kosztów nei znam, ale powiem Ci, że nie raz widuję na warsztacie dobrze oklejone samochody (takze zmiana koloru ;)) i trzyma się dobrze. Nawet 2-3 lata. Dłużej nie wiem bo kończa się leasingi, ale klienci sa zadowoleni.

    Jesli idzie o jakość - OK, jeśli o koszty - nie wiem

    Zauważ, że np niemiecka Policja (w Essen na pewno) ma pooklejane samochody. Zaleta jest również to, ze po zdjęciu folii lakier na samochodzie jest :medit: aż miło spojrzeć
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    No właśnie czy po odklejeniu foli (czy to wogole jest łatwe?) nie ma pozostałości po jakimś kleju ? Lakier nie matowieje ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Witaj. Akurat trochę siedzę w temacie poligrafii. Wszystko zależy jakiej folii użyjesz. Najtrwalsze są tzw. folie "wylewane" lecz po jej nałożeniu musisz liczyć się że już jej nie zdejmiesz (no chyba że zdrapiesz z lakierem). Nie polecam folii Oracal, i jeżeli ktoś będzie chciał Ci okleić tym auto to zawijaj się czym prędzej. Jeżeli chcesz zrobić to dobrze a nie tanio to tylko 3M. Generalnie po zdarciu folii klej zostaje i trzeba go ściągnąć nitrem co jest bardzo żmudnym zajęciem. Lakier nie matowieje po zdjęciu folii a sama folia trzyma się bardzo długo (np. 3M daje 5 lat gwarancji). Pozdro.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Jak tak patrzę to te Oracal są jakieś tanie. Co do 3M to wiecej jest do przyciemniania szyb lub bezbarwnych. Może się oriętujesz w przybliżonych kosztach ile to wychodzi :
    http://www.zmianakoloruauta.pl/galer...7_szwecja.html podobnie jak tu chciałbym. Tylko nie wiem czy nie taniej wyjdzie pomalować całe auto na biało + czarny dach obkleić :)
    Pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    jestem ciekaw więc podpinam się pod temat co do kosztów tej operacji.
    e32 v8 manual

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ja ostatnio zmazałem całą farbę z "shadowa"(mowa o listwach) i okleiłem folią -czarny mat-termokurczliwą-kupioną w sklepie z art. reklamowymi.Bym na to wpadł wczesniej to niepaprałbym się z farbami--->10 x szybciej,dokładniej,trwalej,nie odchodzi,nie odpryskuje itd.I chodziło mi po głowie jak by moja auto na biało wygladało albo czarno ;D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    widzę ,że nie tylko Ty masz takie pomysły. :)
    e32 v8 manual

  9. #9

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Ale nigdzie o cenach nie pisze nikt ... :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •