Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 72

Wątek: Oklejanie folią auta

  1. #41
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A jak ktoś zarysuje karoserię to czy z AC ubezpieczalnia wypłaci kasę za dipowanie danej części? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym zakresie?

  2. #42
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Wątpliwe jest by jakakolwiek ubezpieczalnia to zrobiła. Zawsze masz alternatywę by domalować element. Co do gwarancji firmy malującej to co ona obejmuje ??
    Uszkodzenia mechaniczne wykluczają ją na 100% .Więc co pozostaje ?

    Myć można karcherem (lub ręcznie wiadra,szampony z wykluczeniem bardzo agresywnej chemii) ,jednak trzeba uważać by zachować odległość około 25 cm.Jeśli się "zatnie" powierzchnie to ona się podniesie. Kupy,brud normalnie schodzi. Trzeba troszkę więcej uwagi przykładać na parkingach hipermarketowych by "ynteligenty" nie obiły.Robiłem troszkę testów i jeśli jest dobra powłoka to trzeba się wysilić by ją ''zaciąć".

    Fajna alternatywa dla folii.Co do połysku to można położyć glossifiera (lekko utwardza się struktura). Plusem dla dipa jest fakt jego małej agresywności dla lakieru. Nie pozostawia kleju jak folia i lepiej oddycha. Jednak zaleca się trzymać powłokę do około 2 lat .W innym przypadku może się odparzyć klar.


    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 01-09-2013 o 02:39

  3. #43
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    PlastiDip to może byc dobrą alternatywą do zrobienia shadow-a na jakis czas ....hmm musze to przemysleć ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Jakub ja właśnie taki zabieg swojej zafundowałem ;-)

  5. #45
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    poka foty ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Niestety auto w PL,a ja w NO.Foty nie predko cykne. Luknij na YT,bo jest tam sporo na temat plastidipu. Malują nim juz prawie wszystko (jak juz ktoś w tym temacie pokazał zresztą na baaaardzo ladnym przykładzie :-D ),wiec nie ma sie czego obawiać. Chcialem zachować możliwość powrotu do chromu,a dzieki tej gumie to chwila moment.Przy najbliższym urlopie chce psiknąć ten czarny mat klarem z połyskiem (też plastidipa). Jestem ciekaw jak to bedzie sie prezentować. Narazie wygląda to poprostu jak najzwyklejsza matowa farba na listwach.

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tadek
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    104
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    Szczecin
    ja u siebie będę chciał robić nerki i całego shadow lina plastidipem. szkoda tylko że nie ma plastidip w połysku. przynajmniej takiego nie widziałem

  8. #48
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1
    Jak już było wcześniej powiedziane na plastiDip można normalnie położyć Klar i z matu robi się połysk. Wystarczy tylko wypolerować

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan
    Panowie mam pytanie , czy plastiki tez da sie tym pomalowac ?

    Chodzi dokladnie o plastiki w E65 , a dokladniej o te plastiki co sa kolo nog. Ja akurat mam szare ale schodzi z nich taka wartswa jakby wlasnie gumy ( widzialem ze to jest niestety wada w E65).

  10. #50
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Te plastiki bym sobie darował bo nie ma bata ze predzej czy później zejdzie. Do tego typu rzeczy jest inny specyfik -już wypróbowany i niby zdaje egzamin ale nazwy nie pamietam. Z tego co się orientuję te plastiki nie sa mega drogie w aso..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •