Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Problem z e65 745 n62 - falujące obroty + kopcenie.

  1. #51
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Kolego w co ty się pakujesz wymiana pierścieni i uszczelniaczy zaworowych jeszcze fachowiec powie ze jest rysa na wale będzie kosztowało bardzo grubo a.może okazać się uszkodzona gładź cylindra i co wtedy(szlifów się nie robi) a koszta wszystkiego jak byś kupił silnik ja bym dolewał olej i pomykał .
    PS Jak zakupowałeś autko jechać na stacje diagnostyczną zbadać emisje spalin i byś wiedział czy silnik łyka olej koszt około 30zł.
    Kolega Komando dobrze gada ;)

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez 7-mka
    Kolego w co ty się pakujesz wymiana pierścieni i uszczelniaczy zaworowych jeszcze fachowiec powie ze jest rysa na wale będzie kosztowało bardzo grubo a.może okazać się uszkodzona gładź cylindra i co wtedy(szlifów się nie robi) a koszta wszystkiego jak byś kupił silnik ja bym dolewał olej i pomykał .
    PS Jak zakupowałeś autko jechać na stacje diagnostyczną zbadać emisje spalin i byś wiedział czy silnik łyka olej koszt około 30zł.
    Kolega Komando dobrze gada ;)
    Ale jak mu sie spodobało to kupił, czasami sie opłaca kupić uszkodzone jak auto wymarzone i cena dobra ;) Narazie jeżeli nie są to jakieś znaczące ubytki oleju i mieszczą sie w normach tez bym jeździł i sie nie stresował, jak juz będzie bardzo źle to silnik urzywka i po sprawie :)
    Mam znajomego co sprzedaje silniki i daje gwarancje jakby co - kumplowi do E65 ale 3.0diesla załatwił i do dzisiaj śmiga :)

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    No niby tak, ale tak chu**** to wygląda jak taka fura kopci:/ ehhhh

    wiem, trzeba było to sprawdzić........:( ale kto mógł przypuszczać :/
    historia była taka:
    autko kupiłem od klienta z sąsiedniego forum BMW, jak kupowałem to wprawdzie widziałem, że jakiś taki dymek puszcza.......facet zapewniał, że NA 1000000% nie bierze oleju, zaufałem i teraz mam:/ szkoda tylko, że nawet ludzie z forum, mogący się wydawać "zaufani" ściemniają:/ no ale cóż drugi raz takiego błędu nie popełnię.

    nie ma co lamentować, jak koszt będzie duży to pozostanie mi tylko dolewanie oleju (a i tak robię minimalne przebiegi więc aż tak uciążliwe to nie będzie).

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ja bym na twoim miejscu sprawdził na początek uszczelniacze zaworowe, ściągnąć kolektor i sprawdzić czy na trzonkach zaworów nie siedzi olej, jak siedzi to sprawa załatwiona. Dolewanie oleju nie ma sensu, będziesz dolewał dolewał i dolewał a ona będzie puszczała coraz większe bąki.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #55
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Nie chcę być złym prorokiem, ale nie łudziłbym się zbytnio, że to tylko uszczelniacze... :/

    Silnik N62 jest rozwinięciem M62 z E38.

    U mnie w M62 po kupnie również występował "mały dymek", który z czasem stawał się coraz większy.
    Gadałem wtedy z Pawłem z Mineralnej (gość jest mocno doświadczony w E38) - i mówił mi, że nigdy jeszcze nie spotkał się z przypadkiem zużytych uszczelniaczy w tym silniku.
    Również po rozebraniu mojego - okazało się, że były w prawie idealnym stanie.

    Poza tym o ile uszczelniacze w większości aut są raczej pomniejszym problemem (można się do nich dostać od góry) - o tyle u nas ze świecą szukać mechanika, który podejmie się zrobienia tego bez zrzucania głowic.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Michał nie mówię tu o naprawie, chodzi mi o to że można zobaczyć po zdjęciu kolektora czy "szczęśliwym trafem" w tym przypadku nie są to uszczelniacze.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #57
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    88
    BMW
    Bmw e65 745i
    Skąd
    Częstochowa
    Panownie mówicie ,że to uszczelniacze zaworów lub pierścienie ,
    to powiedzcie mi dlaczego u mnie w czascie jazdy auto nie zakopci wcale ?
    Mowie tu o ostrym wcisnieciu pedalu gazu ,
    Cakopci jedynie wtedy jak postoi minimum 10min.
    Mi osobiscie wydaje sie ze problem nie lezy w uszczelniaczach,
    Pozdr prosze o Fachową odpowiedz.

  8. #58
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    7
    BMW
    E-65 745
    Skąd
    Legnica
    Prosiłbym o namiar na jakis warsztat, który wymieni mi uszczelniacze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •