Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E38 M60B30 - dwa problemy - trakcja, nierówne obroty.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie

    Question E38 M60B30 - dwa problemy - trakcja, nierówne obroty.

    Witam jeszcze raz i od razu spytam z grubej rury ;) Auto kupiłem niedawno, w zasadzie jeździ dopiero od kilku dni i pojawiło się kilka problemów.

    Najpierw zaznaczę, że wszystko po kolei ładnie było wymienione - filtry, oleje, porządek z zawieszeniem, paskami, rolkami itp. itd.

    Pierwszy problem (przypuszczam, że mocno powiązany z drugim), to nierówne obroty (przepływka została wymieniona na nową - zamiennik).

    Teoretycznie wszystko było ok, auto bez problemu zrobiło trasę ok. 350 km ale pojawił się dnia dzisiejszego dziwny objaw.

    1- zaczął nierówno pracować silnik (świece są nowe, cewki są ok), w pewnym momencie stało się coś dziwnego, obroty podskoczyły do góry (na postoju, skrzynia w pozycji "P" do około 2 tys, potem opadły do około 500) i zapaliła się kontrola trakcji, w efekcie tego auto złapało muła, skrzynia pracuje inaczej i żeby było weselej... nie przekroczę choćbym chciał 3.500 obrotów.

    Tu zaznaczę, że lambdy i katy są ok. Taki dziwny problem miałem kiedyś w e36, błąd pojawiał się przez czujnik abs, objawy podobne z tym, że auto było w manualu, ale też ten błąd z jakiegoś powodu ograniczał moc i obroty.

    To co przyszło mi do głowy na pierwszy strzał to przepustnica lub coś co odpowiada za jej sterowanie, w drugim - świrująca przepływka (jest na szczęście na gwarancji).

    Teraz pytanie - czy doszukiwać się czegoś w samej skrzyni i czy to ona może powodować błąd ? Bo wydaje się, że chodzi idealnie poza... no właśnie... poza tym, że kiedy zamknie się auto... jest nadal podświetlona i nie ma zamiaru gasnąć.

    Może ktoś miał podobny problem, albo ma jakiś pomysł z czym to ugryźć? Jutro powinienem wiedzieć odrobinkę więcej, bo podepnę na spokojnie auto pod komputer z nadzieją, że jakieś błędy wyskoczą.

    p.s. - kiedy zgasi się auto, odpali po chwili - przez jakiś czas jest ok i kontrolka trakcji się nie świeci, potem od nowa... i raz ześwirowały mi zegary - pojawiły się na nich jakieś krzaczki znaczki zamiast tego co powinno być, po ponownym odpaleniu wróciły do normy
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 16-05-2011 o 22:58 Powód: wygląda na to, że to jednak elektryka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Umnie jak nie działała trakcja to i tak auto ładnie przyspieszało i skrzynia normlanie ciągneła do ponad 6k rpm. Skoro mowisz ze problemy sa po 350km to moze sprzedawca zalał jakiś magiczny preparat typu motodoktor?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego, komputer i diagnoza.. Wydaje mi się, że działa w trybie awaryjnym.. kontrolka ABS'u swieci? jeżsli tak to jak najbardziej skrzynia mogłą przejść w tryb awaryjny..
    Biały

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro Zobacz posta
    Kolego, komputer i diagnoza.. Wydaje mi się, że działa w trybie awaryjnym.. kontrolka ABS'u swieci? jeżsli tak to jak najbardziej skrzynia mogłą przejść w tryb awaryjny..
    No więc....

    czujnik położenia przepustnicy
    czujnik temperatury silnika

    a do tego....
    takie kody niezidentyfikowane:
    P057 (albo P0057)
    P0154
    P0155

    i cholera wie co to jest, te dwa ostatnie to prawdopodobnie dotyczą na 99% sond lambda (z tym sobie poradzę bez problemu) ale za cholerę nie wiem co się kryje za tym magicznym 57

    znalazłem coś takiego, ktoś może podpowiedzieć co to jest po polskiemu ? ;)

    P0057 HO2S Heater Control Circuit Low (Bank 2 Sensor 2)
    P0154 O2 Sensor Circuit No Activity Detected (Bank 2 Sensor 1)
    P0155 O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 2 Sensor 1)
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 17-05-2011 o 21:55

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    Witam jeszcze raz i od razu spytam z grubej rury ;) Auto kupiłem niedawno, w zasadzie jeździ dopiero od kilku dni i pojawiło się kilka problemów.

    Najpierw zaznaczę, że wszystko po kolei ładnie było wymienione - filtry, oleje, porządek z zawieszeniem, paskami, rolkami itp. itd.

    Pierwszy problem (przypuszczam, że mocno powiązany z drugim), to nierówne obroty (przepływka została wymieniona na nową - zamiennik).

    Teoretycznie wszystko było ok, auto bez problemu zrobiło trasę ok. 350 km ale pojawił się dnia dzisiejszego dziwny objaw.

    1- zaczął nierówno pracować silnik (świece są nowe, cewki są ok), w pewnym momencie stało się coś dziwnego, obroty podskoczyły do góry (na postoju, skrzynia w pozycji "P" do około 2 tys, potem opadły do około 500) i zapaliła się kontrola trakcji, w efekcie tego auto złapało muła, skrzynia pracuje inaczej i żeby było weselej... nie przekroczę choćbym chciał 3.500 obrotów.

    Tu zaznaczę, że lambdy i katy są ok. Taki dziwny problem miałem kiedyś w e36, błąd pojawiał się przez czujnik abs, objawy podobne z tym, że auto było w manualu, ale też ten błąd z jakiegoś powodu ograniczał moc i obroty.

    To co przyszło mi do głowy na pierwszy strzał to przepustnica lub coś co odpowiada za jej sterowanie, w drugim - świrująca przepływka (jest na szczęście na gwarancji).

    Teraz pytanie - czy doszukiwać się czegoś w samej skrzyni i czy to ona może powodować błąd ? Bo wydaje się, że chodzi idealnie poza... no właśnie... poza tym, że kiedy zamknie się auto... jest nadal podświetlona i nie ma zamiaru gasnąć.

    Może ktoś miał podobny problem, albo ma jakiś pomysł z czym to ugryźć? Jutro powinienem wiedzieć odrobinkę więcej, bo podepnę na spokojnie auto pod komputer z nadzieją, że jakieś błędy wyskoczą.

    p.s. - kiedy zgasi się auto, odpali po chwili - przez jakiś czas jest ok i kontrolka trakcji się nie świeci, potem od nowa... i raz ześwirowały mi zegary - pojawiły się na nich jakieś krzaczki znaczki zamiast tego co powinno być, po ponownym odpaleniu wróciły do normy
    Ja stawiam na akumulator. Podjedź do jakiegoś serwisu akumulatorów niech go wymontują i sprawdzą czy trzyma, według mnie robi zwarcie :)
    Porada:
    wyciągnij żarówki, które widać bo podejdzie do auta ktoś nieogarnięty i wyciągając akumulator zahaczy gniazda żarówek a to kończy się pęknięciem uchwytów i wizytą w ASO po nowe gniazda :|

    Co do błędów powyżej to widocznie akumulator nie jest jedynym problemem ale i tak bym go sprawdził.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 23-05-2011 o 10:35
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Niestety, nie wydaje mi się, żeby akumulator miał tu jakikolwiek udział. Przecież podczas jazdy energii dostarcza alternator.
    Akumulator gdyby miał zwarcie w jednej z celi, to nie odpaliłbyś auta.

    Na moje oko masz zamontowany gdzieś chiński czujnik ABS, który nie działa. Włącza się wtedy kontrolka od ABS i od trakcji.
    I oczywiście skrzynia będzie w trybie failsafe.
    U mnie jest właśnie do zrobienia czujnik ABS (sprzedający wstawił chińczyka, który chodził tydzień) i skrzynia jest w trybie awaryjnym, ale nie zauważyłem żadnego związku z zamulaniem się silnika (działa jak szalony) oraz niewchodzeniem powyżej 3500 obrotów.

    Natomiast obroty do 3500 to może tryb awaryjny silnika?

    Kropka przy skrzyni powinna zgasnąć po kwadransie. Podobno tak jest prawidłowo. I u mnie tak jest.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    mi tez auto czasami chodzi nierowno:) i mam do wymiany czujnik temp silnika:) to masz az taki wplyw?:> hmm?:> moze auto mysli ze jest zimne i dostaje za duza dawke paliwa jak na ssanie i sie ksztusi?... hmm:)

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Niestety, nie wydaje mi się, żeby akumulator miał tu jakikolwiek udział. Przecież podczas jazdy energii dostarcza alternator. Akumulator gdyby miał zwarcie w jednej z celi, to nie odpaliłbyś auta.
    Wydaje Ci się, teoria a życie to dwie bajki. Do tego uszkodzenie akumulatora powoduje mu kilka niechcianych problemów, które znikną po wymianie :)

    Np. ten
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Kropka przy skrzyni powinna zgasnąć po kwadransie. Podobno tak jest prawidłowo. I u mnie tak jest.
    Ale jak mówiłem nie rzucać się kasą i nie wymieniać akumulatora w ciemno, odpowiedni zakład sprawdzi to od ręki i bez problemów czy jego praca jest prawidłowa.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 23-05-2011 o 10:34
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Co do błędów powyżej to widocznie akumulator nie jest jedynym problemem ale i tak bym go sprawdził.
    No więc po kolei, trochę zaganiany jestem, więc tak średnio z czasem i naprawami tego, ale.... czujniki zostały wymienione, z sondami zrobiony porządek.

    Wyświetla się Getribe.... ale co do akumulatora - faktycznie, ledwo trzyma prąd. Mechanik twierdzi, że to raczej sterowanie skrzyni poszło - naprawa z gwarancją 800, aczkolwiek zastanawiam się czy jest sens, jeśli skrzynię można kupić za 500-900 - oczywiście gdyby okazało się, że to jednak skrzynia a nie akumulator / alternator.

    A... no i jak zwykle najważniejszego nie napisałem ;) Pomimo Getribenotprogram, ruszania z 2 i nie przekraczania 3.500 obrotów... skrzynia zmienia biegi.... tylko z prędkością zaspanego pijanego muła. Błąd Getribenotprogram pojawia się zawszw razem z kontrolką trakcji - zapala się i jedno i drugie. Czasami pojawiają się też chińskie krzaki na zegarach zamiast cyferek i literek... po ponownym odpaleniu jest ok, dlatego stawiam tu bardziej na problem z elektryką niż ze sterowaniem skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 26-05-2011 o 18:41

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    mi tez auto czasami chodzi nierowno:) i mam do wymiany czujnik temp silnika:) to masz az taki wplyw?:> hmm?:> moze auto mysli ze jest zimne i dostaje za duza dawke paliwa jak na ssanie i sie ksztusi?... hmm:)
    dawka paliwa jak na ssaniu to była przez lambdy ;>

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •