Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Wentylator chlodnicy. Gdzie jest czujnik wentylatora.

  1. #31
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    dzięki sylwekk za pomoc. Będę musiał się z to wziąć bo lato, klima się przyda, a powiedz mi jeszcze czy kiedy silnik się przegrzewa to wentylator elektryczny się włączy??
    Jeszcze nie bardzo wiem jak ten 4 pinowy wentylator działa bo na schemacie znalazłem 3 pinowy, czy on na 3 begi??

    ten jest 3 pinowy sterowany podwójnym czujnikiem temperatury, gdzie on się znajduje?

  2. #32
    Cytat Zamieszczone przez sebobass
    a powiedz mi jeszcze czy kiedy silnik się przegrzewa to wentylator elektryczny się włączy??
    Powinien.

    3-pinowy wentylator ma 2 biegi, 4-pinowy - 3.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Podłącze się do tematu... W mojej poliftowej E38 chyba padł/pada wentylator chłodnicy klimy. Po włączeniu klimy wentylator robi jeden obrót i stoi po chwili znów obrót i tak w kółko.. Ewidentnie uszkodzony wentylator czy może któryś czujnik pada? Podczas diagnozy komputerem wychodzi błąd wentylatora elektrycznego...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  4. #34
    To jak podczas diagnostyki wychodzi elektrowentylator w polifcie to wiesz co masz sobie sprawić :/

    Nim steruje albo sterownik silnika albo panel klimatyzacji. Zależy od tego jak jest zakodowany.

    Niestety nie ma to wpływu jesli idzie o diagnozę wiatraka
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #35
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Chciałem powrócić do tematu tych nieszczęsnych wentylatorów. Kupiłem sam silnik z rozbitego auta założyłem do siebie, wymieniłem jeden rezystor. Sprawdzałem miernikiem na poszczególnych biegach są przejścia. Wentylator załącza pierwszy bieg równo ze sprężarką jak sprężarka się wyłączy to wentylator staje. Chłodnica klimatyzacji cały czas jest letnia jak się zagrzeje że aż parzy to włącza się drugi bieg, czy to tak powinno działać? może wentylatory 2 biegowe działają cały czas z włączoną klimą a 3 biegowe nie? Co myślicie?

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    49
    BMW
    735
    Skąd
    żagań
    witam Panowie mam mały problem z tym wiatrakiem a mianowicie raczej z przewodami bo pali my bezpiecznik nawet jak odłączę wtyczkę od wentylatora

    i teraz moje pytanie co to może powodować ? na pewno zwarcie. Ale jak je zlokalizować ? czy ten przewód idzie prosto do bezpiecznika ?

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    25
    BMW
    740d
    Skąd
    Starogard Gd
    U mnie 3 biegowy nie zawsze chodzi po właczniu klimy!
    Ogolnie czujnik jest na silniku, bo jak miałem zapowietrzoy ukł to wentylator i tak wskakiwał na maxa (bez właczonej klimy jesli kogoś to ineresuje), a chłodnica zimna!

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Podłącze się do tematu. Mój padł, bo został zablokowany. 3 piny bez sterowania zewnętrznego 300 wat. Znalazłem gościa co ma dwie używki ale inne numery tzn. przed liftowe, (64508363149 i 64548380774) gość mówi, że są bez sterowania zewnętrznego. Tu moje pytanie czy będą hulać u mnie zamiast tego który był 64546921383?
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...64&fg=55&hl=17
    Z tego co się dowiedziałem, to ten mój jest najmocniejszy bo ma 300 wat a wcześniejsze miały po 240 lub 270 wat, chyba. Może ktoś z was już robił takiego miksa? Pozdrawaim
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #39
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    czy w tym wentylatorze poliftowym jak podłączę plus na ten cienki kabelek to sie załączy wiatrak, czy coś spalę???? u mnie niestety ten wiatrak tez nie działa :(
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  10. #40
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Ktoś na forum kiedyś pisał że nie będzie działał, musisz poszukać postu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •