Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Wentylator chlodnicy. Gdzie jest czujnik wentylatora.

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    A jak bym przełożył sam silnik z wentylatora z rezystorami do mojego, to komputer powinien go chyba wysterować? U mnie na wtyczce jest na jednym kabelku stałe napięcie 13 volt a na drugi coś koło 5 volt (włączona stacyjka i śnieżynka klimy). Pomóżcie bo już zaczyna mnie to wku...iać. Nowy według realOEM coś koło 500 dolców, masakra.
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 05-06-2011 o 08:23
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    po lifcie niema rezystorów!!! jest moduł!!! jak podasz napięcie na cienki kabel to spalisz moduł.. po lifcie nie włącza się bezpośrednio z klima chyba ze na dworze jest 30 stopni i kondensor jest gorący... przy zimnym motorze i kondensorze włączy się po paru minutach od odpalenia auta i klimy.. wymieniałem w weekend ten wiatrak u siebie... org. simensa ma moduł ukryty w silniku zamiennik ma moduł na zewnątrz przykręcony do obudowy.. do uruchomienia po liftowego wentylatora potrzebujesz albo oscyloskop albo inpe...

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    U mnie nawet jak jest chłodno to kiedy załączam klime to wentylator startuje na pierwszy bieg. Wiem, że w moim nie ma rezystorów i dlatego pytam czy jak przełożę sam silniki to zagada. Tak kombinuje, bo skoro komputer steruje nim z DME. Ale widzę, że jednak wydam tysiaka na wentylator a nie na to co zaplanowałem. Powiedz mi mati-e28, czy istnieje możliwość, że jak został zablokowany to się nie spalił tylko go komputer rozłączył i teraz, żeby zastartował to muszę podłączyć INPĘ ???
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 05-06-2011 o 10:17
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #44
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez szczurek Zobacz posta
    czy w tym wentylatorze poliftowym jak podłączę plus na ten cienki kabelek to sie załączy wiatrak, czy coś spalę???? u mnie niestety ten wiatrak tez nie działa :(
    Jak podasz plus na cienki kabel to od razu masz po wiatraku...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    U mnie nawet jak jest chłodno to kiedy załączam klime to wentylator startuje na pierwszy bieg. Wiem, że w moim nie ma rezystorów i dlatego pytam czy jak przełożę sam silniki to zagada. Tak kombinuje, bo skoro komputer steruje nim z DME. Ale widzę, że jednak wydam tysiaka na wentylator a nie na to co zaplanowałem. Powiedz mi mati-e28, czy istnieje możliwość, że jak został zablokowany to się nie spalił tylko go komputer rozłączył i teraz, żeby zastartował to muszę podłączyć INPĘ ???


    w inpie jest opcja włącz wyłącz urządzenie i jest wiatrak wyszczególniony, przynajmniej ja tak mam... do tego miałem błąd 141 bodajże wentylator Output czy jakoś tak i ani drgnąl a przed zimą pamiętam działał jeszcze... jak ci blokowało to może jeszcze bezpiecznik 40A w skrzynce ten na dnie mógł siąść... rozbierz sobie ten silnik zobaczysz moduł to się za głowę złapiesz.. układów więcej jak w najnowszej nokii :D nowy wiatrak około 570pln mnie wyniósł jest instrukcja montażu i gwarancja.. raczej przedliftowy patent nie pójdzie w polifcie.. w m62tu np. ten wiatrak współpracuje z termostatem termotronic
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 05-06-2011 o 21:30

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    rozbierz sobie ten silnik zobaczysz moduł to się za głowę złapiesz.. układów więcej jak w najnowszej noki
    Rozkręciłem, to nie tylko ja się za głowę złapałem ale wszyscy obserwatorzy. Daj jak możesz linka od kogo kopiłeś. Na 'aledrogo' jest kilku co sprzedaje nowe, tylko coś nie za bardzo wierze im na słowo.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    wentylator Output czy jakoś tak i ani drgnąl
    U mnie przy temp. 108 stopni i klima na ON, nie kręci. Tylko próbuje i wygląda to tak, że jaka ruszy to robi "obrót" ok. 10 stopni w prawo a później w lewo. Tak jak by był zamontowany na mimośrodzie. Jak mu pomogłem to zakręcił cztery razy pełne koła, stanął i znowu co jakiś czas robi wahadełko.????
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #48
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wymienić. Normalny objaw padniętego wentylatora.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •