Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [audio] uszkodzenie wzmacniacza philips

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice

    [audio] uszkodzenie wzmacniacza philips

    Mam taki dylemat :/ . Wszyscy opisują problem z dzwiękiem spowodowane uszkodzeniem tunera BM54. Ja posiadam osprzęt Philips z DSP,TV bez navi, telefon.. Nie grają mi wszystkie głośniki :razz: , wczoraj przekładałem wzmacniacz z e39 i wszystko było ok.
    Pytanie takie, czy ktoś może naprawiał taki wzmacniacz, jakieś wskazówki , fotorelacja, ewentualnie czy jest możliwość podpięcia nieorginalnego wzmacniacza lub orginalny bez DSP.


    zamiast philips !!!! pisałem pioneer

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wrzuć fotki tego wzmacniacza
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    137
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    sieradz

    Re: uszkodzenie wzmacniacza philips

    Cytat Zamieszczone przez marcinj_84
    Mam taki dylemat :/ . Wszyscy opisują problem z dzwiękiem spowodowane uszkodzeniem tunera BM54. Ja posiadam osprzęt Philips z DSP,TV bez navi, telefon.. Nie grają mi wszystkie głośniki :razz: , wczoraj przekładałem wzmacniacz z e39 i wszystko było ok.
    Pytanie takie, czy ktoś może naprawiał taki wzmacniacz, jakieś wskazówki , fotorelacja, ewentualnie czy jest możliwość podpięcia nieorginalnego wzmacniacza lub orginalny bez DSP.


    zamiast philips !!!! pisałem pioneer
    Ja naprawiałem. Napewno nie polecam typa z Pleszewa. Słono liczy i tak nie zrobił.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    53
    BMW
    e30
    Skąd
    bielan
    odkopie troche temat , czy komus udało sie naprawic wzmacniacz . mam taki sam problem jak kolega marcinj_84 nie grają wszystkie głosniki i mam jeszcze pytanie , czy wzmacniacz Lear-a "wystartuje" na DSP tym podstawowym pierwszej generacji bez zadnych monitorów

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    http://bm54.pl/ - polecam tych chłopaków - trudno mi powiedzieć o kosztach, natomiast za naprawe końcówki mocy we wzmacniaczy Logic7 krzyczą po 200zł. Co jest dosyć fajną sprawą, gdyż urzywki kosztują ponad 1000zł a nówka ok 4000.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Jak już wspomniałem w temacie "Schemat DSP" jest tam 8 scalaków TDA1560Q i 3 scalaki TDA8566Q, wszystkie końcówki na raz raczej niepadły, pewnie coś ze stroną/częścią wzmacniacza załączającą go. Przeciętny elektronik w Twojej okolicy da sobie z tym rade.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    53
    BMW
    e30
    Skąd
    bielan
    wojtas własnie zobaczyłem twój opis w tamtym temacie :) . jest to dla mnie baaardzo dobre info :D .
    a "padły" mi tylko przednie "basy" reszta wydobywa z siebie dźwięki :hah:

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez qaz
    wojtas własnie zobaczyłem twój opis w tamtym temacie :) . jest to dla mnie baaardzo dobre info :D .
    a "padły" mi tylko przednie "basy" reszta wydobywa z siebie dźwięki :hah:

    Sprawdż na kostkach wzmacniacza czy oby napewno na te głośniki przednie brakuje syganału ze wzmacniacza, moze gdzieś kable. Co do kostek wzmacniacza to w tej najgrubszej sa cztery suby, dwa z drzwi (nie wiem które drzwi) , zasilanie wzmacniacza i jego załączanie. W mniejszej która jest na prawo od tej większej (nie obok-nie za nią) są pozostałe dwa z drzwi i wysoko tonowe.
    Patrząc na zamontowany wzmacniacz w aucie w dużej kostce od lewej masz zasilanie czerwony z paskiem i brązowy (+ i -), później podobnej grubości cztery kable( dwa suby), później dwa cieńsze (jeden drzwi) , dalej jeden cienki biały ( załączanie wzmacniacza), dalej dwa cieńsze (drugie drzwi) i cztery grubsze ( dwa suby)
    Jak bede wkładał wzmacniacz rozpiszę zwrócę uwagę na kolory kabli i rozmieszczenie tych dwóch mniejszych kostek.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    53
    BMW
    e30
    Skąd
    bielan
    podpinałem w sumie 4 wzmaki i na kazdym inaczej grało :hah: na jednym grał tylko sam przód na innym tylko jedna strona a ten który wybrałem wypadł najlepiej gra wszystko po za L i P przód bas , tak wiec wiązka jest raczej OK .
    wiem o której wtyczce mówisz , mam juz wszystkie rozpiski pinów i oznaczenia wtyczek/gniazd :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •