Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: nie mogę otworzyć lewych tylnych drzwi

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    38
    BMW
    740ia
    Skąd
    Jugoslaw/Piaseczusets

    Post nie mogę otworzyć lewych tylnych drzwi

    Panowie,
    już mnie krew zalewa powoli, nie jestem w stanie otworzyć lewych tylnych drzwi. Po zamknięciu samochodu drzwi normalnie się zaryglowały i ten stan trwa do dziś.
    Czego już próbowałem:

    - Stukałem w drzwi, podobno czasem pomaga jeśli jednocześnie ciągnie się za klamkę. Przestałem się w to bawić w momencie jak urwałem zewnętrzną klamkę..
    - Czytałem, że problemem może być jakiś przekaźnik w module komfortu. Wyjąłem moduł, wygląda jak nowy, nie widać przepaleń, śladów gnicia etc. Miałem drugi na podmiankę ale wiem, że jest kodowany, więc przekładka oczywiście nic nie dała.
    - zdjąłem wtyczkę na słupku środkowym, wszystkie piny są, ewidentnie widać, że nikt przede mną tam nie zaglądał, czysto sucho zero zgnilizny
    - udało mi się na tyle wyrwać boczek, że go nie uszkodziłem i jestem w stanie włożyć rękę w okolice zamka. Nie jest zgnity, wszystkie dźwigienki linki wyglądają jak nowe

    Ewidentnie do zamka tak jakby nie dochodził prąd, bo przy zamykaniu/otwieraniu jest cisza w tych drzwiach, może siłownik jest dead..

    Pytanie do Was, może wiecie jak mechanicznie odryglować zamek? Może pod wtyczkę na drzwiach dałoby radę podać napięcie, żeby wymusić pracę siłownika (jeśli jest sprawny oczywiście). Może znacie kogoś w Warszawie lub okolicy, kto byłby w stanie temat ogarnąć.

    aa pod kompa się nie podpinałem, bo pożyczyłem koledze i w sumie doszedłem do wniosku, że podpięcie nic nie da. Błąd w rozumowaniu?

    Z góry dzięki

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    38
    BMW
    740ia
    Skąd
    Jugoslaw/Piaseczusets
    Zrobiłem jeszcze jedno ostatnie podejście i udało się, więc temat nieaktualny.

    Dla potomnych, delikatnie podginamy boczek od wewnątrz, (da się ja swojego nie uszkodziłem) odklejamy mate osłaniającą. Następnie długi śrubokręt i przesuwamy wsuwkę, która trzyma klamkę zewnętrzną. Demontujemy klamkę i mamy zamek wraz z siłownikiem centralnego na wierzchu. Zdejmujemy siłownik, który trzyma się na plastikowym zapięciu, potem ręcznie przesuwamy rygiel i drzwi można otworzyć. Rygiel widać również po zdjęciu boczka przez taki otwór zaklejony przezroczystą naklejką, jednak bez zdjęcia siłownika, nie chciał się u mnie odblokować.

    Pozdrawiam i zamykam temat

Podobne wątki

  1. [karoseria] bmw e38 nie moge otworzyć lewych drzwi pasażera
    Przez Husarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-10-2016, 09:49
  2. nie mogę otworzyć bagażnika...
    Przez xpes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 22:09
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 08:00
  4. ZABLOKOWANE DRZWI - POMOCY - NIE MOŻNA OTWORZYĆ
    Przez janek500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •