Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 167

Wątek: [mechanika] M62 V8 4.4 - najlepszy silnik do E38 ???

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl
    Audi ma lepszą elektronikę i przewody w normalnych grubościach, a nie telefoniczne. Dzięki temu kable nie gniją i nie ma problemu z elektroniką, ale mechanicznie i pod względem blachy to jest daleko z tyłu za BMW
    No co do blachy to pozwolę się z kolegą nie zgodzić.Jak żyję nie widziałem zgnitego a8, a e38 owszem,rudy lubi się zadomowić.
    Z silnikiem 4.2 nie ma kłopotów,prosta konstrukcja bez zbędnych dupereli,trochę łyka oliwę ale wszystko w normie,skrzynia 4hp prosta jak budowa cepa,dbasz o olej to jest nie do zarżnięcia.Zawias wiadomo aluminium,auto ciężkie więc na naszych drogach trochę klęka,ale w e38 też mniej więcej jest na takim samym poziomie,60-70 tys.km wytrzyma nie ma bata,napęd Q też nie do zdarcia przy zachowaniu podstawowych warunków eksploatacji.
    Wady to pompka paliwa w zbiorniku,ci co mieli wiedzą o co chodzi,moduły zapłonowe potrafią się skończyć(120zł za sztukę,są dwa),rozrząd na pasku.Reszta to typowa eksploatacja samochodu tej klasy który ma naście lat. Mam od listopada i nie ma na co narzekać,oprócz tej nieszczęsnej pompki na razie nic,auto użytkowane na co dzień a nie w niedzielę do kościoła.
    Moim zdaniem konstrukcja mniej problematyczna od e38 4,4-wnioskując z tego co napisał Michał.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  2. #42
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Zaczne moze od rozgraniczenia modeli silnikow M62 na M62 i M62TU- M62TU to niestety nowoczesna "jednorazowka" dajaca wiecej frajdy z jazdy ale niestety zawsze jest cos za cos... starszy M62 jest duzo wytrzymalszy i niejeden bez wiekszych zgrzytow zrobil pol miliona km i wiecej.
    Michal zadales sobie duzo trudu :) w celu zestawienia jednak zapomniales o najwaznieszym - piszesz wlasnie o M62TU - a jest powszechnie znane ze te silniki co 200tys/km trzeba remotowac- wiec to zadne wieksze odkrycie, ide o zaklad ze wiecej jak 80% aut z listy ma gruuubo ponad 200tkm nasmigane.
    Faktem jest ze ten powiedzmy remont - wymiana vanosow, lancucha, napinaczy, szklanek jest dosc droga wiec rzadko ktory niemiec to robi zwlaszcza ze auto ma 200tkm lub wiecej wiec jakos "akurat" wystawia auto na sprzedaz :]
    Takze trzebaby dodac jeszcze jedno kryterium- rzeczywisty przebieg ;)

    Juz na zlocie w Sulejowie mowilem ci ze silnik masz do roboty, coz zbagatelizowales to, lub liczyles ze sam sie naprawi, lub ze tak ma byc bo u innych tez tak jest, a potem zonk i zgrzytanie zebami...

    Malo razy radzilem innym forumowiczom zakup 740i ale PRZEDLIFOTWEJ ??

    Kolega 7ka- niech potwierdzi powtarzalem mu to z 5razy ale coz... ze tak powiem niestety wydluzyl liste...

    Druga strona medalu sa tez zaniedbania uzytkownikow- przykladowo wytarte slizgi lancucha to nie jest efekt wady konstukcyjnej tylko ZANIEDBANIA- oczywiscie nie kazdy kierowca 7er jest super szpecem od silnikow i juz po minimalnym szmerze wyczai ze lancuch mocniej po slizgu orze, jednak biorac pod uwage RZECZYWISTE (to co na liczniku baaardzo rzadko zgadza sie z rzeczywistoscia) przebiegi jest to calkiem normalne.

    Silnik M62TU to juz niestety dzielo nowoczesnej inzynierii (Catia v?) gdzie niestety owa "nowoczesnosc" nie wychodzi nam uzytkownikom aktualnie 10-letnich aut na zdrowie
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Juz na zlocie w Sulejowie mowilem ci ze silnik masz do roboty, coz zbagatelizowales to, lub liczyles ze sam sie naprawi, lub ze tak ma byc bo u innych tez tak jest, a potem zonk i zgrzytanie zebami...
    Rafał - przypomnijmy, wg twojej teorii, do roboty były hydrauliczne popychacze zaworów.
    Tymczasem główny problem - ten, który zdecydował o wymianie motoru - okazał się inny, co opisałem na forum. :]

    A tematu ani przez chwilę nie "bagatelizowałem" ani nie "liczyłem że samo się naprawi" - po prostu cały czas szukałem przyczyny. Niestety, każdy fachowiec miał swoją teorię i sporo hajsu wydałem niepotrzebnie.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #44
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Juz na zlocie w Sulejowie mowilem ci ze silnik masz do roboty, coz zbagatelizowales to, lub liczyles ze sam sie naprawi, lub ze tak ma byc bo u innych tez tak jest, a potem zonk i zgrzytanie zebami...
    Rafał - przypomnijmy, wg twojej teorii, do roboty były hydrauliczne popychacze zaworów.
    Tymczasem główny problem - ten, który zdecydował o wymianie motoru - okazał się inny, co opisałem na forum. :]

    A tematu ani przez chwilę nie "bagatelizowałem" ani nie "liczyłem że samo się naprawi" - po prostu cały czas szukałem przyczyny. Niestety, każdy fachowiec miał swoją teorię i sporo hajsu wydałem niepotrzebnie.
    Michal a po otwarciu/rozlozeniu silnika okazaly sie dobre?? ;)
    Dlugowiecznymi silnikami w E38 po lifcie sa M52TU (728i) i M57 (730d) reszta jest niestety jest zbyt dobrze dopracowana pod katem producenta czesci zamiennych przez program Catia
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #45
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Zaczne moze od rozgraniczenia modeli silnikow M62 na M62 i M62TU- M62TU to niestety nowoczesna "jednorazowka" dajaca wiecej frajdy z jazdy ale niestety zawsze jest cos za cos... starszy M62 jest duzo wytrzymalszy i niejeden bez wiekszych zgrzytow zrobil pol miliona km i wiecej.

    A czym sie różni M62 od M62TU? I od którego roku montowano M62TU?Tak bardziej technicznie jesli można poprosze...

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Tutaj znajdziesz opis :

    http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M62

  7. #47
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez artas270
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Zaczne moze od rozgraniczenia modeli silnikow M62 na M62 i M62TU- M62TU to niestety nowoczesna "jednorazowka" dajaca wiecej frajdy z jazdy ale niestety zawsze jest cos za cos... starszy M62 jest duzo wytrzymalszy i niejeden bez wiekszych zgrzytow zrobil pol miliona km i wiecej.

    A czym sie różni M62 od M62TU? I od którego roku montowano M62TU?Tak bardziej technicznie jesli można poprosze...
    M62TU jest produkowany od wrzesnia 98r czyli poczatek liftu w E38...
    TU ma 20Nm wiecej i jest duzo bardziej zaawansowany technicznie jak stary M62, do tego najezony elektronika dzieki czemu zawsze lub prawie zawsze chodzi rowno (nawet przy wiekszych odchylkach pracy cylindrow elektronika i tak potrafi to wyrownac).
    Wyzszy stopiej zaawansowania (wiecej elementow mechanicznych wiec i wieksze ryzyko defektu) + poczatek epoki gdzie "ksiegowy" decyduje o uzytych materialach i producenci zakladaja wiekszy zysk na servisie jak na zysku ze sprzedazy = to co teraz mamy czyli wysyp defektow po 10latach uzytkowania...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #48
    7ka
    Gość
    potwierdzam Boss mowil mi "bierz przedlifta bo poliftowe sie pier..."

    730d.. poza turbina,pompa,wtryskami.. ten silnik bedzie wieczny!

    wiele sie mowilo o 740d ze sa drogie w utrzymaniu.. tymczasem one przejezdzaja slynne 4.4TU ;)

    w tescie "swiatel" mialem okazje jechac 740d i powiem wam ze wcale nie odstaje od 4.4TU ..jest wolniejsze to fakt ale to sa dziesiatki sekundy..

    dzisiaj kupilbym 728i ;)

    i tyle w tym temacie!

  9. #49
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Teraz wiem bynajmiej co u mnie pod maską siedzi :) Pozdro

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Czyli reasumując :
    4.4 poliftowy to jest porażka??
    Najgorsza konstrukcja bmw?
    A przedlift jest ok czy też są z nim problemy?
    A jak ta opinia ma się do v8 w e65/66?

    No i 2,8 to jedyne rozsądne rozwiązanie?
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •