Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 167

Wątek: [mechanika] M62 V8 4.4 - najlepszy silnik do E38 ???

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    7. kwiecień 2009 - cutthr0at - uszkodzony DME
    szczerze mówiąc to była diagnoza "fachowców" (Zakład BOSH specjalizujący się w bmw), komputer po drobnej "konserwacji" mojego autorstwa działa nadal, ASO twierdzi że problem tkwi w rozrządzie, znajomy mechanik że w kablach innymi słowy co mechanik to teoria.

    Według mnie przyczyną większości usterek, awarii i problemów w silniku odpowiedzialny jest właściciel i niedouczeni, niechlujni mechanicy!
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 10:12

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Wychodzi na to ze tylko 740d sie nie psuje :D

  3. #33
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Wychodzi na to ze tylko 740d sie nie psuje :D
    A niby taki awaryjny silnik...

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez Słowik
    Znajomy miał S8 prawie 3 lata i nie narzekał ;) Zrobił kpl. rozrząd na początku co kosztowało ok 2500 zł, ale potem spokój przez 80000 km...Generalnie wydaje mi się, że auto bardziej dopracowane w szczegółach, nie tak skomplikowane i bardziej niezawodne od E38 ;)
    Gdyby były takie dobre to nie wróciłbym do BMW. A moje A8 to był naprawdę dobry egzemplarz. A z narzekaniem to jest tak: mój wujek dawno temu miał Poloneza. Cały czas mówił jaki to dobry samochód i jak mało pali. Gdy go sprzedał, powiedział " w końcu pozbyłem się sk...syna."
    Nie ma samochodów bezawaryjnych i bezobsługowych. Niektóre potrzebują więcej troski tak jak Audi, a inne mają remont silnika po przejechaniu 200 000km. jak np Fiat.
    Audi ma lepszą elektronikę i przewody w normalnych grubościach, a nie telefoniczne. Dzięki temu kable nie gniją i nie ma problemu z elektroniką, ale mechanicznie i pod względem blachy to jest daleko z tyłu za BMW. Takie jest moje zdanie i możecie nie zgodzić się z nim. Miałem 2szt BMW i tyle samo Audi i wróciłem do BMW. Jeżeli zmienię to na Chryslera 300C z silnikiem HEMI. W środku plastik fantastik ale jazda daje satysfakcję. Nie psuje się i części w cenach śmiesznie niskich. Gdyby nie ten paskudny środek w plastiku, to zdecydowałbym się. Za Audi dziękuję. Era niezawodnych Audi skończyła się na modelach 80, 100 C4 i V8. Później to już coraz gorzej. A silniki 2,5 w dieslu to już kompletna porażka. Być może na weekendowe wyjazdy kupię kiedyś V8 z silnikiem 4,2 ponieważ takie autko warto mieć.
    monster_pl

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Kup nowe prosto z salonu to bedziesz mogł cos powiedziec , bo opierajac sie na kupnie uzywanego mniej lub bardziej dorznietego egzemparza nic nie wywnioskujemy. 2.5 porazka tylko ze wszystko z zachodu ma juz pol bani i dalej jezdzi Nie ma co tak generalizowac. Jak dbasz tak masz. To ze czasem trzeba cos zrobic przy aucie to normalka.

  6. #36
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ..........................
    Ostatnio edytowane przez Neuf ; 16-01-2011 o 11:22

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    139
    BMW
    było e38 740iA M60B40
    Skąd
    Malechowo
    Mysle ze mozna by tez wspomniec o temperaturze pracy motoru M62.Uwazam, że głownym winowajca, który szkodzi m62 jest jego wysoka temperatura pracy. Przy tej temperaturze, olej szybciej sie zużywa, przy wyzszych obrotach nie ma takiego dobrego smarowania i lepkosci i to uwazam za powod jego awaryjnosci. Wiekszosc silnikow benzynowych ma do 95 stopni temperature robocza max. A 108 *C to jest dla mnie przegieciem pały przez konstruktorów tego silnika. Ta temperatura to 8*C powyzej temp.wrzenia wody!!!Moze zaoszczedzili poprzez zmniejszenie emisji spalin i spalania samego , ale kosztem awaryjnosci. A wiadomo ze ciepło ucieka do góry, wiec i głowice nagrzewaja sie ostro i sie dzieja takie rzeczy a nie inne, czyli np. powypalane gniazda, uszczelnienia traca swoje własciwosci i tez zaczynaja pekac i puszczac olej.A ASB dlaczego sie rozszczelnia??Bo zaczyna sie przegrzewac, jest za wysoka temp i po jakims czasie wszystko puszcza. Moze wystarczy wymienic termostat o nizszej temperaturze otwarcia ?? .To moje tylko prywatne zdanie na ten cały temat.
    ...ther's no better way to flyy...

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Dołożyc chłodniece oleju. Mocal robi dobre w dobrej cenie. I mysle ze temperatura bedzie ok ;)

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Monster, wydaje mi się że to Audi jest blacharsko dużo lepsze od BMW, choćby dlatego, że jest w całości z aluminium ;) Jeśli chodzi o silnik, to jest to jednak prostsza i nie tak skomplikowana jednostka jak M62 i w związku z tym nie trapią go takie problemy jak w M62.
    Co do 300C Hemi, to rzeczywiście ma bardzo pozytywne opinie jeśli chodzi o niezawodność i jest przy tym relatywnie oszczędny.No ale w tym temacie myślę najlepiej wypowiedziałby się Dzuda bo takie auto posiadał ;)

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    szczerze mówiąc to była diagnoza "fachowców" (Zakład BOSH specjalizujący się w bmw) (...), ASO twierdzi że problem tkwi w rozrządzie, znajomy mechanik że w kablach innymi słowy co mechanik to teoria.
    Dzięki za info, już doprecyzowałem.

    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    A teraz masz misję :) Wybadaj kolejne silniki i opisz co w nich nie halo - założysz nowy temat z opisem każdego co by "nowi" nie musieli szukać :P
    Haha, zobaczę - na razie mam dość ;D Ale nie jest powiedziane, że ktoś inny nie może pociągnąc tematu - ścieżkę przetarłem :P

    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Dołożyc chłodniece oleju. Mocal robi dobre w dobrej cenie. I mysle ze temperatura bedzie ok ;)
    BMW montowało taką chłodnicę fabrycznie w E38 na niektóre rynki (kraje tropikalne, Zatoka Perska, itp.)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •