Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 167

Wątek: [mechanika] M62 V8 4.4 - najlepszy silnik do E38 ???

  1. #121
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    ropę zawsze tanio załatwisz...

    Bezawaryjności życzę dla Ciebie jako sprawcy zamieszania w temacie Michała !
    Skupmy się na zaletach i wadach m62 V8 4.4

    Kolejne posty nie na temat będą kasowane
    Pewność na każdym kilometrze ...

  2. #122
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Tak się składa, że podjąłem się też próby oszacowania, jak często silnikom M62 przytrafiają się grubsze problemiki.
    Podkreślam, że jest to bardzo zgrubne i proste obliczenie (dla dociekliwych - metodologia na końcu posta).
    Niemniej wyszło mi - że w ok. 11% obecnych na forum E38 z M62 odnotowaliśmy poważne awarie.

    Czy to dużo, czy mało - każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Przypomnę jednak, że silniki V8 tradycyjnie słyną z "niezniszczalności" i przebiegów rzędu setek tysięcy kilometrów. Niestety - na podstawie tego co widzę, uważam obecnie, że M62 wypada w swojej klasie poniżej przeciętnej.
    Jeśli mogę dodać swoje zdanie, jest tu odwalone i odwalne kawał roboty przy tej selekcji i chylić czoło za chęci ale aż tak pesymistycznie bym nie patrzył na te awarie, nawet gdy 11% silników M62 z forum miało jakieś problemy czy awarie. Z własnych obserwacji czy doświadczeń wiem że wiele osób i to nie tylko BMW i nie tylko jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną loguje się na jakimkolwiek forum gdy ma problem z daną kwestią bo szuka pomocy i po tym fakcie są uczestnikami forum na dłużej co weliminuje kwestię "poniżej 10 postów". Są też i tacy ludzie co użytkują autko z którym nic się złego niedzieje i nawet po zachęceniu o zarejestrowanie się na forum nie mają takiej chęci- sam zachęcałem kuzyna który ma 740 z 99" i kolegę który ma 740 z 96 roku w manualu ale niechcą a pewnie takich ludzi jest wiele, napewno więcej niż tych którzy mają problem i się nierejestrują, to zaś wyeliminuje kwestię silników niemających problemów.

    Jeśli chodzi o zdanie o moim aucie M62TU 4,4 ; użytkuję od prawie trzech lat, wymieniłem odmę, uszczelniłem górne dekle i tyle o ile można to nazwać usterkami, vanos od początku po rozgrzaniu troszkę sobie cyka ale po kilku podpowiedziach w miarę sensownych źródłach nie ruszam tego. Reszta to bierząca eksploatacja której nie wyliczam bo olej czy świece itp. to normalna rzecz.

    Wcale nie bronię czy obstaje za V8kami bo z chęcią pod maską była by V12 ale trzeba przyznać że każdy silnik, każde auto ma sowich zwolenników i przeciwników, każde ma zalety i wady, jedne mniejsze drugie większe, jedne częstsze inne rzadziej. Najistotniejsze jak cokolwiek traktowali nasi poprzednicy.

    Co do wyboru to w podobnym porównaniu można mieć jakieś tam odzwierciedlenie ale i tak nigdy nie będzie wiarygodne- choć wykonano kawał roboty. Przy wyborze marki, modelu, czy silnika sami powinniśmy sobie odpowiedzieć co chcemy, czego oczekujemy, przeliczyć czy montaż gazu, czy diesel przyniosą nam faktyczne oszczedności - nie tylko przy tankowaniu.

    Również co do porównania tego czy innego silnika do innego np. 740i - 740d nieodda nam realnej wizji- w miarę realnie zrobiła to fabryka, chyba że i jednym i drugim wjedziemy na hamownie i wg tego co pokażą wykresy porówna się jeszcze realnie na drodze. A to czy ten jest zdrowy bo ktoś szanuje czy wkłada kasę o niczym nie świadczy. Zarówno jeden jak idrugi moze mieć "zły dzień". Znajomi porównywali (zawsze rywalizowali) dwa takie same auta,te same silniki (nie 7er) , jeden wychuchana igiełka a drugi taki trochę "zmęczony", ten pierwszy niemógł zrozumieć że zawsze odstaje od "zmeczonego"- jak? Przecież mój jest zdrowszy ! Jak się z czasem okazało ten niby lepszy wg hamowni pogubił trochę mocy i niutonów w stosunku do "zmęczonego", "zmęczony" był nawet dość blisko serii.

    Trochę namieszałem ale takie jest moje zdanie.
    .

  3. #123
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Sylwekk nie uważam ,że 7ka miał jakies spore porblemy z motorem ale trochę się tego bezpiecznika naszukał i czytałem temat o tym ale na bmw-sport więc siedziałem wtedy w tym temacie.

    A co d o4,4 wystarczy podjechana przepływka i kaput właściciel na co dzień nie odczuje jakiejs wielkiej straty bo spadek z racji zużycia przepływki często jest powolny a, że 4,4 i tak jedzie i na co dzień nie używamy 100% mocy to często właściciel jeździ tak i pół roku moje e-38 właśnie kupiłem z tym problem robiło setkę w 9,7s do setki zamiast 8,3s ale w codziennej jeździe nie odczuwało się tego moment robił swoje ale kuce przy kickdown nie były już te same zmieniłem przepłwykę na org boscha i wrócił parametr nawet ciut lepszy 8,1s do setki :)

    Ale skoro twierdzicie, że BMW nie jest tak dokładne, żeby potrafiło pomylić się o 1,4s do setki to wniosek z tego taki, że dane BMW w ogóle nie są wiarygodne w niczym bo to bardzo duży błąd pomiarowy a ja jednak bardziej wierze fabryce jak próbom 10 letnich aut na drodze.

    aha ogólnie co do 4,4 popieram zdanie Wojtasa wyliczenia na podstawie awarii na forum są mało realne bo wiele osób faktycznie loguje się na takie strony z nadzieja uzyskania darmowej porady naprawy

  4. #124
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Mylę że powinienem wtrącić swoje 3grosze :P
    Otóż mój problem został również tutaj wymieniony, niemniej myślę że troszkę nie słusznie.
    http://forum.7er.pl/e38-witam-dziendobry-vt13652.htm
    Moje autko pochodzi ze Szwajcarii i jak wiadomo samochody są tam bardzo zadbane i dopieszczone co widać choćby po blacharce i wnętrzu mojej buni. Silnik też był w stanie idealnym, jednak z typowymi dla m62 klepiącymi vanosami i kilkoma wyciekami, dlatego po sprowadzeniu do polski, silnik prawdopodobnie został zalanym mineralnym gęstym olejem oraz zapewne jakimś motodoktorem (tak sądze). Na wycieki raczej nie pomogło, na vanosy pomogło ponieważ w chwili kupna i przez parę kilometrów po kupnie, silnik pracował wyśmienicie. Cichutki, bardzo dynamiczny, nie kopcący. Jednak sielanka szybko się skończyła, ponieważ płyny wlane do silnika bardzo szybko i sukcesywnie zaczęły zalepiać szlamem wszystko co się dało, łącznie z filtrem oleju i kanałami olejowymi. W wyniku tego szklanki zaczęły stukać, łańcuch rozrządu przestał być dopinany przez hydrauliczny napinacz i ogólnie silnik pracował jak snopowiązałka. Wszelkie moje próby ratowania jednostki napędowej poprzez mycia, wymiany oleju, zalewanie środkami na przeczyszczenie itd nic nie dawały, a silnik pracował coraz gorzej i głośniej.
    Zapadła decyzja o wyjęciu silnika i remoncie. Po dokładnym myciu i pomiarach głównych i najważniejszych części (blok, tłoki, korbowody, sworznie, wał korbowy, głowice z wałkami i zaworami) stwierdzono iż silnik jest w stanie igła, co chyba mogą potwierdzić poniższe zdjęcia:








    Z ciekawości zmierzyliśmy również pierścienie i okazała się że luz na zamkach jest taki jak bóg przykazał, mimo to zostały wymienione na nowe. Panewki również były we względnie dobrym stanie, pomijając fakt że ten syf został w nie dosłownie wprasowany. Oczywiście również zostały wymienione na nowe, nominalne.
    Podsumowując, gdyby nie jakiś debil, prawdopodobnie jeździłbym do tej pory, a tak to niestety, kupa pieniędzy, kupa czasu i nerwów, oraz kupa pracy, której końca nie widać. Myślę że wiele naszych buniek jeździłoby sprawnie po dziś dzień, gdyby nie zaniedbalstwo poprzednich właścicieli, z którym niestety trzeba się liczyć przy kupnie używanego samochodu.
    Pozdro :)

  5. #125
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Kurczę, dopóki nie trafiłem na ten wątek byłem konkretnie nagrzany na 740, a teraz mam lekkie obawy. Diesla nie chce, bo zbyt mało jeżdżę, M52 fajny, ale za słaby stanowczo, zostaje M73, ale czy można go w ogóle porównywać z M62 pod względem kosztów w tym kosztów paliwa? Czy oprócz alternatora chłodzonego cieczą coś jeszcze "ciekawego" wniósł lift?

  6. #126
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wojtas
    Jeśli mogę dodać swoje zdanie, jest tu odwalone i odwalne kawał roboty przy tej selekcji i chylić czoło za chęci ale aż tak pesymistycznie bym nie patrzył na te awarie, nawet gdy 11% silników M62 z forum miało jakieś problemy czy awarie. Z własnych obserwacji czy doświadczeń wiem że wiele osób i to nie tylko BMW i nie tylko jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną loguje się na jakimkolwiek forum gdy ma problem z daną kwestią
    Tak jest wszędzie - piszą tylko te osoby które mają problem. Te które nie mają, to jeżdżą a nie chwalą na forach.

    Problem też w tym, że tak stare samochody trafiają do coraz biedniejszych użytkowników - na auto za 10-20 tyś może sobie pozwolić wielu - ale problemy zaczynają się gdy zaczyna dużo wydawać na paliwo, wahacza, płyny (bo olej trzeba drogi i to 2 bańki na wymianę , płynu chłodniczego też masę ) - i zaczyna się oszczędzanie - olej mineralny lub półsyntetyk (oba nie nadają się do tych silników) i napychanie częściami firmy "krzak". A potem lament i narzekania.

  7. #127
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko
    Cytat Zamieszczone przez mroova81
    Kurczę, dopóki nie trafiłem na ten wątek byłem konkretnie nagrzany na 740, a teraz mam lekkie obawy. Diesla nie chce, bo zbyt mało jeżdżę, M52 fajny, ale za słaby stanowczo, zostaje M73, ale czy można go w ogóle porównywać z M62 pod względem kosztów w tym kosztów paliwa? Czy oprócz alternatora chłodzonego cieczą coś jeszcze "ciekawego" wniósł lift?
    Moja propozycja kup E38 z padniętym silnikiem wrzuć M54B30 (z X5 E39 lub E46) i bedziesz miał osiągi M62B35 a przy tym niezawodność i super oszczędność.Dla mnie ogromną wadą w E38 był fakt iż ten silnik nie został nigdy montowany do tego modelu.

  8. #128
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Cytat Zamieszczone przez kostek666
    Cytat Zamieszczone przez mroova81
    Kurczę, dopóki nie trafiłem na ten wątek byłem konkretnie nagrzany na 740, a teraz mam lekkie obawy. Diesla nie chce, bo zbyt mało jeżdżę, M52 fajny, ale za słaby stanowczo, zostaje M73, ale czy można go w ogóle porównywać z M62 pod względem kosztów w tym kosztów paliwa? Czy oprócz alternatora chłodzonego cieczą coś jeszcze "ciekawego" wniósł lift?
    Moja propozycja kup E38 z padniętym silnikiem wrzuć M54B30 (z X5 E39 lub E46) i bedziesz miał osiągi M62B35 a przy tym niezawodność i super oszczędność.Dla mnie ogromną wadą w E38 był fakt iż ten silnik nie został nigdy montowany do tego modelu.
    M54 też "święty?" nie jest. Już prędzej wrzuciłbym kolektor dolotowy z M50 do M52B28, ale kurczę, nie tedy droga, to nie E36...

  9. #129
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez mroova81
    Kurczę, dopóki nie trafiłem na ten wątek byłem konkretnie nagrzany na 740, a teraz mam lekkie obawy.
    Aż tak bardzo nie masz co się obawiać...
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    ...
    Tak jest wszędzie - piszą tylko te osoby które mają problem. Te które nie mają, to jeżdżą a nie chwalą na forach....
    Cytat Zamieszczone przez mroova81
    M52 fajny, ale za słaby stanowczo...
    Zależy czego oczekujesz, 2,8 w 7er na pewno lepiej sobie radzi niż 2,0 w 5er.
    Cytat Zamieszczone przez mroova81
    zostaje M73, ale czy można go w ogóle porównywać z M62 pod względem kosztów w tym kosztów paliwa?
    Pomimo tego że te silniki są z różnych epok to wszystko zależy na jaki stan trafisz, przedział spalania w tych silnikach sprawia ze różnica ile V12 spala więcej nie robi strasznej różnicy. Jedni chwalą sobie i polecają V8ki a inni podobnie V12ki.
    Cytat Zamieszczone przez mroova81
    Czy oprócz alternatora chłodzonego cieczą coś jeszcze "ciekawego" wniósł lift?
    Użyj funkcji "szukaj" a wszystko znajdziesz, poza vanosami w V8ce i brakiem możliwości manuala to również lampy, progi, nerki, elektryka...

  10. #130
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    47
    BMW
    e38 735i 99' e65 760i 04'
    Skąd
    Jawor / Wrocław
    panowie Michał..5000 odwalił kawal dobrej roboty!
    silniki m62 są dobre , ale nie najlepsze!

    ja od 2 miesięcy walczę z rozrządem vanosami głownie powodem jest brak czasu! znaleźć drugi piec w dobrej kondycji praktycznie graniczy z cudem! wiem bo takiego szukałem! remont starego sporo kosztuje bo brak zamienników!
    wiec jeśli ktoś nie jest na 100% pewny stanu silnika w m62 to lepiej sobie odpuścić! a dobry m62 to skarb i tanio go nie warto oddawać!
    Gdyby nie Niemce nikt z nas nie jeździłby w BEEMCE!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •