Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 167

Wątek: [mechanika] M62 V8 4.4 - najlepszy silnik do E38 ???

  1. #101
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Niestety tak w PL jest,jak czytam E-38 2000r z 18tyś to aż ręce opadają,wiem że każdy chce kupić jak najtaniej z jak najmniejszym przebiegiem i do tego prawie nówkę.Ludziska muszą sobie uświadomić że jest to nie możliwe,może się komuś uda trafić okazje ale jest to jedna na 1000 a reszta niestety ponosi konsekwencje.Cały czas powtarzam że lepiej jest kupić model niżej czy starszą i mamy auto w bd stanie niż się zarzynać i kupić trupa.Mam na E-38 przeznaczone XXX w Polsce to suma wystarczająca aby kupić "igłe" ale już w Szwajcarii czy u wroga robi się krótko aby kupić auto w idealnym stanie.Nie wiem może moje myślenie jest błędna,ale wolę dołożyć i kupić auto po cenie wyższej niż rynkowa niż potem pakować w remonty.

  2. #102
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez Boss
    Kolego Rafciu ten czarny osad w silniku to raczej motodoktor- ktos ci po prostu lipe wcisnal...
    Ladne wnetrze do E38 kosztuje w porywach do 2tys zl i autem mozesz ciagle jezdzic a wymiana silnika lub remot bedzie kosztowal tyle co 3 komplety wnetrza + auto unieruchominone na dluzszy czas...
    Wymyłem dokładnie silnik, zmieniłem kilka uszczelek, paski, świece, chłodnice, filtry, zalałem świeżutkim syntetykiem 5w30 i jedna szklanka jeszcze cyka. Pośmigam jeszcze chwile, może sie uspokoi, a jak nie to sie ją zdiagnozuje i zmieni.
    A jeśli chodzi o wnętrze to nie wiem czy takiego indyviduala w m pakiecie zdobędziesz za 2kafle. Za samą czarną podsufitkę liczą sobie ponad tysiaka.
    Z resztą, jestem mechanikiem, co prawda bez ręki, ale jeśli trzeba będzie to wyrwe ten silnik i go zrobie na cacy, co prawda oleju nie pali, żadnych panewek nie słychać to jednak jak już sie za coś brać to żeby miało ręce i nogi i jeździło a nie stało:) a koszty w sumie nie grają roli.

  3. #103
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Szklanki wymienia sie kompletami a jest ich 32 sztuki x 50-60zl wiec czarna podsufita siedzi ;D i jeszcze kasiory zostaje ;)
    Nawet liczac 3tys za wnetrze to i tak kropla w porownaniu z remonte tego silnika... ale coz kazdy jest inny i ma swoje "widzimisie"- jeden woli sprawna technike a inny jakies roletki :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #104
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    32 sztuki x 50-60zl
    Najtańsze można zdobyć za ok 30zł. Z INA za ok 40zł. Jak się poszuka odpowiednio to można trafić wadliwą sztukę, ew wymienić kilka w tej okolicy. Co nie zmienia faktu, że takie naprawy są kosztowne, szczególnie gdy oddajemy to mechanikowi.

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    50- 60 zł? Skąd takie ceny dorwałeś?
    Mechanika nie liczę bo wszystko zrobimy sami.
    I w cale nie twierdze że wole wnętrze od sprawnego silnika, wszystko w swoim czasie :)

  6. #106
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu
    50- 60 zł? Skąd takie ceny dorwałeś?
    Mechanika nie liczę bo wszystko zrobimy sami.
    I w cale nie twierdze że wole wnętrze od sprawnego silnika, wszystko w swoim czasie :)
    Normalna cena którą da się uzyskać jak ma się "wtyki"
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #107
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 7ka

    w tescie "swiatel" mialem okazje jechac 740d i powiem wam ze wcale nie odstaje od 4.4TU ..jest wolniejsze to fakt ale to sa dziesiatki sekundy..

    i tyle w tym temacie!
    to nieźle dobite musiało być te 4,4 TU

  8. #108
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    to nieźle dobite musiało być te 4,4 TU
    Po czym wnosisz??

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    po tym jak byś mi chciał powiedzieć że mój 725tds jest szybszy niż 730 benzyna

  10. #110
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    po tym jak byś mi chciał powiedzieć że mój 725tds jest szybszy niż 730 benzyna
    Uzasadnienie od czapy. Temat dotyczy silnika m62. Porównanie, o którym pisał 7ka, dotyczyło aut z tytułowym motorem kontra 4.0D. Nie byłeś, nie widziałeś, ale na zdrowy chłopski rozum sięgnij choćby do danych technicznych i porównaj parametry tych silników. Test "świateł" odbywał się w zakresie prędkości, gdzie pomiędzy tymi dwoma jednostkami różnice zamykają się w błędzie pomiaru.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •