Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: dziwny problem z nawiewami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23

    dziwny problem z nawiewami

    ostatnio zauważyłem taki dziwny problem:
    A stało się to dopiero gdy wiozłem pasażerke z tyłu z prawe strony:) i zaczęła mi sie kobita rozbierać :hah: ,mimo że miałem klime włączoną na 21 stopni na obu strefach.

    nie ważne czy ustawie 16 czy 30 stopni na prawej stronie to zawsze grzeje na maxa z nawiewów na nogi z prawej strony, tzn. pod schowkiem pasażera,oraz na nogi z tyłu,również z prawej strony.
    Niewiem czy tam sie coś zablokowało,mechanicznie(dopływ powietrza z nagrzewnicy) czy to wina czujnika temperatury czy coś innego,jak sie do tego zabrać,miał ktoś podobny problem??

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Elektrozawory padły ......

  3. #3
    Sa nie tanie ale polecam nowe.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    a ja bym dalej wozil kobiety z tej wlasnie "cieplejszej" strony ;D
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23
    hehe pomysł szweda bardzo dobry :)
    moze i tak zostawie :D

  6. #6
    Szwed - mowisz i masz. Nastepnym razem wezme szczypce i zalatwie Ci SPA z prawej strony :P

  7. #7
    ja mialem podobnie i okazalo się że przewód z wtyczką co wchodzi do panela klimatronika się skończył i nie silniczki nie zamykały klap

  8. #8
    klapy to co innego, ale jesli chcesz sie pobawic...
    Sprawdz na wtyczce na zaworach wodnych (3-piny) czy przy ogrzewaniu na minimum jest napiecie na dwoch przewodach. Napiecie zamyka zawory wodne.
    Rozdzial ciepla/zimna to sprawa klap, czujnikow temperatury itd., ale jesli masz ustawiona temp. na minimum (i jeszcze sprawdzisz napiecie na zaworach) a z jednej strony wali cieplem to mozesz byc na 100% pewnym ze to zawory wodne. Z reszta nie bedziesz pierwszy i pewnie nie ostatni...
    To czesta przypadlosc BMW

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    klapy to co innego, ale jesli chcesz sie pobawic...
    Sprawdz na wtyczce na zaworach wodnych (3-piny) czy przy ogrzewaniu na minimum jest napiecie na dwoch przewodach. Napiecie zamyka zawory wodne.
    Rozdzial ciepla/zimna to sprawa klap, czujnikow temperatury itd., ale jesli masz ustawiona temp. na minimum (i jeszcze sprawdzisz napiecie na zaworach) a z jednej strony wali cieplem to mozesz byc na 100% pewnym ze to zawory wodne. Z reszta nie bedziesz pierwszy i pewnie nie ostatni...
    To czesta przypadlosc BMW
    Ja też mam podobnie - ustawiam na chłodzenie, a na szybę z prawej strony i na nogi dmucha ciepło. Nie jestem przekonany czy to tylko te zawory, ale nie mam pojęcia jak się upewnić i chyba kupię nowe.

  10. #10
    Gaga74 - sprawdz te napiecia na wtyczca o ktorych pisze, a jesli przy temp. min. sa, to mozesz byc pewnym ze to zawory. Niestety troche kosztuja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •