Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Cieknie z tłumików?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Cieknie z tłumików?

    Od jakiegoś czasu pod samochodem ( z tyłu pod zderzakiem) widzę dwie symetrycznie rozłożone dosyć spore plamy. Wziąłem te substancję na palec- jest bezwonna i nie jest tłusta, wygląda jak woda. Wjechałem na kanał i zobaczyłem że cieknie z obu tłumików końcowych na łączeniu z rurą. Co to może być i czy jest to coś niebezpiecznego? Dlaczego tak się dzieje?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  2. #2
    Cieknie Ci pewnie woda która się skropliła w tłumikach. No i masz dziury przez które cieknie. Trzeba by je zaspawać.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Masz LPG??

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Przy LPG zjawisko kompensacji pary wodnej w wydechu jest silniejsze szczególnie gdy auto porusza się na krótkich dystansach! Wodą w tłumikach bym się nie przejmował, natomiast dziurami tak :)
    Sposób na odparowanie całej wody z układu to polecieć w traske ;) Dobrze czasami wyskoczyc za miasto. :D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cieknie Ci pewnie woda która się skropliła w tłumikach. No i masz dziury przez które cieknie. Trzeba by je zaspawać.
    Nie bardzo wiem o jakich dziurach mówisz. U mnie też zostawały plamy pod wylotami wydechów, a dziurawe na pewno nie były.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cieknie Ci pewnie woda która się skropliła w tłumikach. No i masz dziury przez które cieknie. Trzeba by je zaspawać.
    Nie bardzo wiem o jakich dziurach mówisz. U mnie też zostawały plamy pod wylotami wydechów, a dziurawe na pewno nie były.
    O tych na łączeniu które kolega wypatrzył :) Zakladam że wypatrzył jakąś nieszczelność na spawach ;)
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Wjechałem na kanał i zobaczyłem że cieknie z obu tłumików końcowych na łączeniu z rurą.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Radoshb jest dokładnie tak jak mówisz...Ostatnio często śmigam po mieście i to na krótkich odcinkach. Co chwila odpalam i gaszę auto i właśnie w mieście zauważyłem te plamy. Wychodzę ze sklepu-plamy, wychodzę z urzędu-plamy. Po dłużej trasie pod autem nie ma plam. Ciesze się że to tylko woda czyli nic groźnego. Zastanawiam się tylko nad tym co mówicie o tych dziurach. Ja tam żadnych dziur nie widzę! Autko nie ma żadnych przedmuchów,tłumiki wyglądają na bardzo zdrowe, rury dochodzące do tłumików jeszcze zdrowsze. Z poprzedniego auta pamiętam że chociażby mała dziurka w układzie wydechowym zmienia barwę dźwięku. Tutaj wszystko pracuje tak jak należy. Niskie ładne basowe brzmienie. Zero zmian...
    Woda nie leci gdy auto pracuje. Zaczyna lecieć gdy zgaszę silnik. O co kaman? :/
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Sposób na odparowanie całej wody z układu to polecieć w traske ;) Dobrze czasami wyskoczyc za miasto. :D
    Dokładnie,tyle że u mnie stawiał zasłonę z pary,jakbym świecę dymną miał w tłumiku,po powrocie z zakopca problem wyparował ;)

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cieknie Ci pewnie woda która się skropliła w tłumikach. No i masz dziury przez które cieknie. Trzeba by je zaspawać.
    Nie bardzo wiem o jakich dziurach mówisz. U mnie też zostawały plamy pod wylotami wydechów, a dziurawe na pewno nie były.
    O tych na łączeniu które kolega wypatrzył :) Zakladam że wypatrzył jakąś nieszczelność na spawach ;)
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Wjechałem na kanał i zobaczyłem że cieknie z obu tłumików końcowych na łączeniu z rurą.
    Mea culpa. Ślepy chyba jestem. Czytałem to z 5 razy i gdzieś mi to umknęło :P Ja jak jeździłem po mieście to tez nie raz taką zasłonę dymną miałem że mi auto za mną znikało. A co do tego kapania... weź może wytrzyj dokładnie z zewnątrz te miejsca na wydechu wokół których pojawia się woda, wskocz pod furę i namacalnie szukaj ręką. Musi to skądś wyciekać
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Wjechałem u mechanika na kanał i pokazałem mu owe cieknięcie z tłumików. Widać że te łączenie z tłumikiem jest jak gdyby przegubowe i nie ma tam żadnej dziury którą miałbym zaspawać. Wygląda na seryjną robotę a mechanik potwierdził że tak właśnie ma być. Powiedział że niektóre tłumiki specjalnie mają małe nacięcie lub dziurkę aby woda mogła wyciekać. Powiedział tez że gdybym to zaspawał to woda zbierałaby się w tłumikach końcowych i powiedział, że spotkał się z takimi przypadkami że woda w nich zamarzała. Reasumując stwierdził że wszystko jest ok :)
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •